CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Zrzuty czyli wszystko co w lesie leży

Moderatorzy: Cyzio, szydlos

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez borowik » 26 lutego 2015, 19:29

Głuszce są objęte ochroną gatunkową. Miejsca toków są objęte ochroną. Łażenie po tokowiskach głuszcowych (czytaj rozpędzanie tokowisk) podlega karze.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez Predator » 26 lutego 2015, 19:36

Kolego borowik ja to wiem ale ptaki chyba nie ,bo latają gdzie chcą :D .Zamiast straszyć byś pogratulował ciekawego spotkania- no kino.
Predator
 
Posty: 138
Dołączył(a): 9 lutego 2014, 13:30

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez ryjjec » 26 lutego 2015, 19:45

borowik napisał(a):Głuszce są objęte ochroną gatunkową. Miejsca toków są objęte ochroną. Łażenie po tokowiskach głuszcowych (czytaj rozpędzanie tokowisk) podlega karze.


A wiesz czemu głuszec jest pod tak ścisłą ochroną?! Ponieważ myśliwi wystrzelali populację głuszca.
Polowanie na głuszce-koguty odbywało się tylko w okresie toków, tj. wiosną. Do tego pogorszyły się
warunki środowiskowe.
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez piotr69 » 26 lutego 2015, 20:00

Predator napisał(a):Dziś spotkałem tego przystojniaka chętnie pozował. Macie u siebie takie ptaszki ?

Obrazek

Jestem pod wrażeniem! Fantastyczne zdjęcie! Należysz do nielicznych szczęśliwców, którzy w naturze mogą podziwiać te piękne kuraki.
Myślę,że są takie śmiałe, ponieważ pochodzą z hodowli... a teraz uczą się życia w naturalnym środowisku. U mnie jak pisałem wcześniej,
głuszce wyginęły w ostatnich latach. Jedyna ostoja w podlaskim to Puszcza Augustowska. A odnośnie tokowiska to jeszcze nie teraz.
Rozpocznie się gdzieś za miesiąc, a więc Predator póki co dyskretnie strzelaj fotki. :wink:
piotr69
 
Posty: 87
Dołączył(a): 27 października 2014, 19:58

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez ryjjec » 26 lutego 2015, 20:06

Mam zaproszenie na posłuchanie tokowiska wraz z myśliwym i leśniczym w nadleśnictwie Wisła.
Borowik, to jak tam wybierasz się ze mną?!
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez cycu1992 » 26 lutego 2015, 20:32

Obrazek
Avatar użytkownika
cycu1992
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 listopada 2014, 10:24
Lokalizacja: Lubelskie

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez Cyzio » 26 lutego 2015, 22:31

Witam.
No nie myśliwi wystrzelali głuszca? Uuu Panie ryjec na głuszca zawsze był reglamentowany odstrzał.A ze jest jak jest jesteśmy wszyscy winni,
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez ryjjec » 27 lutego 2015, 07:12

Głównymi zagrożeniami dla głuszców są:
-zmiany w środowisku
-wzrost liczebności naturalnych wrogów
-niepokojenie przez ludzi,kłusownictwo,do 1995 polowania
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez ryjjec » 27 lutego 2015, 07:25

borowik napisał(a):Głuszce są objęte ochroną gatunkową. Miejsca toków są objęte ochroną. Łażenie po tokowiskach głuszcowych (czytaj rozpędzanie tokowisk) podlega karze.


A propos, wkrótce skończą się polowania na jelenia podczas rykowisk. Dla wielu myśliwych już dziś jest
to nie etyczne.
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez Cyzio » 27 lutego 2015, 09:23

Witam.
A z tym zakazem polowania podczas rykowiska to kto zabroni??Przecież nikt nikogo w Kole do polowania na jelenie podczas rykowiska nie zmusza. Mamy w Kole takiego Kolegę miał odstrzał na trzy byki
--1 kl pierwsza
--1 kl druga
--1 kl trzecia.
Nie strzelił i nie strzeli Koło wypłaci dla nadlesnictwa kasę za te byki,plan.A na Walnym podejmiemy jako Członkowie Koła uchwałę kto weżmie i nie wykona zapłaci z własnej kasy.Ot proza życia za szkody trzeba placić .
Pozdrawiam .
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez cycu1992 » 27 lutego 2015, 15:31

to zobaczyłem dzisiaj w lesie :lol:
Obrazek
Avatar użytkownika
cycu1992
 
Posty: 92
Dołączył(a): 17 listopada 2014, 10:24
Lokalizacja: Lubelskie

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez ryjjec » 27 lutego 2015, 19:05

Cyzio napisał(a):Witam.
A z tym zakazem polowania podczas rykowiska to kto zabroni??Przecież nikt nikogo w Kole do polowania na jelenie podczas rykowiska nie zmusza. Mamy w Kole takiego Kolegę miał odstrzał na trzy byki
--1 kl pierwsza
--1 kl druga
--1 kl trzecia.
Nie strzelił i nie strzeli Koło wypłaci dla nadlesnictwa kasę za te byki,plan.A na Walnym podejmiemy jako Członkowie Koła uchwałę kto weżmie i nie wykona zapłaci z własnej kasy.Ot proza życia za szkody trzeba placić .
Pozdrawiam .


Super ten gość! Też takiego znam. W myślistwie jest elita społeczeństwa. Nie powinni ulec bandzie strzelaczy.
Którzy psują tradycję i kulturę łowiectwa.
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez sebson2210 » 27 lutego 2015, 19:48

Obrazek
U mnie śniegu po kolana, a byki dalej noszą
Avatar użytkownika
sebson2210
 
Posty: 18
Dołączył(a): 25 lutego 2015, 14:42

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez borowik » 27 lutego 2015, 20:10

Kolego ryjec
Jak zabronią polowań w ogóle, a w rykowisko w szczególności to po zrzuty będzie trzeba jeździć wozem drabiniastym i zgrabiać leżące tyki grabiami tyle tego będzie. Pewnie też czterodwudziestak koronny bedzie najsłabszym wieńcem.

Na poważnie
W obwodzie dzierżawionym przez moje koło jeszcze w latach 70 ubiegłego wieku były toki cietrzewi. W miejscu gdzie się odbywały teraz rośnie kukurydza i są rowy melioracyjne o głębokości powyżej 2 metrów. Najstarsi członkowie kola nie pamiętają zeby ktokolwiek polowal w tym obwodzie na cietrzewie. Nie słyszeli też zeby ich ojcowie polowali na cietrzewie.

W latach 90 ubiegłego wieku wyginęły w Polsce ostatnie dropie. Nie polowano na nie już w okresie międzywojennym.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: CO DZIŚ WIDZIELIŚCIE W LESIE,FOTKI Z NASZYCH WYPRAW

Postprzez Jaw0rski » 27 lutego 2015, 20:43

Kolego borowik ,wskaż mi miejsce gdzie jest taka populacja jeleni że można zrzuty "grabkami" zgarniać :?: Przejade nawet 500km :D
Avatar użytkownika
Jaw0rski
 
Posty: 86
Dołączył(a): 1 stycznia 2015, 19:53
Lokalizacja: Dolina Baryczy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zbieractwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości
cron