Drugie życie poroża

Zrzuty czyli wszystko co w lesie leży

Moderatorzy: Cyzio, szydlos

Re: Drugie życie poroża

Postprzez piotr69 » 25 lutego 2015, 19:11

stanley1990 napisał(a):witam wszytskich, Panowie pisze w tym wątku ponieważ mam sprawe chciałbym zeby ktos dokładnie mi opisałi wytłumaczył bo nie chce zniszczyc ładnego wienca, trafił mi sie 14-stak cały wieniec znalazłem go w stanie gdzie na czaszcze nie było juz mięsa jakies tam resztki, jedynie zostało troche z tyłu od strony tak jak by ,,potylicy'' umyłem na karcherze srodek i na zewnatrz jednak mięśnie nie odchodzą, smierdzi troche chciałbym to jak najlepiej wyczyscic pozbyc sie zapachu, jak obgotuje czaszke i pozniej karcherem wymyje to zejdzie to mieso co nie chciało zejsc normlanie ? i jak najlepiej wyczyscic srodek, w innym wątku kolega mi pisał ,, kanał nosowy wyczyścić bardzo dokładnie z wyłamaniem przegrody między puszką mózgową a kanałem nosowym'' dokładnie nie wiem o co chodzi i czy jest to konieczne nie chciałbym uszkodzic kości, prosze napiszcie mi, jak to wygotowac, ile minut czy w samej wodzie czy w jakims roztworze, czy hartowac po gotowaniiu ? a najbardziej mi zalezy na podpowiedzi jak ten srodek wyczyscic, wrzuce zdjecie czaszki gdyby mógł ktos zaznaczyc ta przegrode miedzy puszka mózgową a kanałem nosowym, i jak to zrobic? dziekuje i prosze sie nie dziwic ze tak pytam ale chciałbym zrobic to jak najlpiej zeby mógł cieszyc oko tym pieknym cudem natury. pozdrawiam
Obrazek
Obrazek

Musisz krótko pogotować. Normalnie gotuje się 40-6omin.Tutaj wystarczy naprawdę krótko. Zbyt długi okres gotowania powoduje rozmiękczenie spojeń, czyli szwów poszczególnych kości, zwłaszcza okolicy nosowej oraz rozluźnia zęby. Gdy wygotujesz czaszkę wymocz ją w zimnej wodzie. Przystępując do oczyszczania usuń błony i śluz z przewodów nosowych. Najlepiej użyć do tego wąskiej szczoteczki drucianej dostosowanej długością do przewodów nosowych.Resztki tkanki pozostałej w różnego rodzaju zagłębieniach i otworach usuń zeskrobując dokładnie i spłukując dobrze zimną wodą. Nie wolno stosować żadnych detergentów. Następnie można przystąpić do bielenia np. 30% perhydrolem.
piotr69
 
Posty: 87
Dołączył(a): 27 października 2014, 19:58

Re: Drugie życie poroża

Postprzez ryjjec » 25 lutego 2015, 20:26

Piotr69, Twoje rady zapewne dla stanley1990 to jak balsam na ranę.
stanley1990, na rynku jest fajna książka dla osób w opresji. Bohdan Jasiewicz, Trofea Łowieckie.
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: Drugie życie poroża

Postprzez stanley1990 » 25 lutego 2015, 20:28

dziekuje za rady bardzo pomocne!!!!!!!
stanley1990
 
Posty: 24
Dołączył(a): 8 września 2014, 06:47

Re: Drugie życie poroża

Postprzez knieja2015 » 1 kwietnia 2015, 15:45

Siema, mam pytanie i problem lekki :) A mianowicie znalazłem ładną parkę 16-staka nieregularnego obustronnie koronnego i chciałbym go osadzić na czasce zakupionej na jednym z znanych nam portali internetowych. Problem polega na tym, że róża jest wypukła, niekształtna (jedna strona ma 6,5 cm, druga 7 cm), a na tym portalu są dostępne czaszki o średnicy pnia około 5,5cm do 6,5 cm czyli i tak za mała jak na jedną tykę. Wiecie koledzy czy jak ją oprawię na pniu 6,5 cm obie tyki to będzie to wyglądać ? I dodatkowe pytanie jak osadzić tę parkę. Pierwszy raz chce poeksperymentować, a popsuć takiego znaleziska nie chce przy jednoczesnym wydawaniu kasy na czaszkę :) Czekam z niecierpliwością na rady.
knieja2015
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lutego 2015, 17:47

Poprzednia strona

Powrót do Zbieractwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości