ryby, wędki wszystko co w wodzie

Zrzuty czyli wszystko co w lesie leży

Moderatorzy: Cyzio, szydlos

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez ryjjec » 16 maja 2014, 21:09

traperczłopa napisał(a):Jakie przynęty używacie wiosną na pstrąga ?


Najlepsza jest dżddddddddddddddddddddddddddddddddddddżownica na haczyku! :oops: :? :lol:
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez damian04 » 17 maja 2014, 10:30

Witam wszytskich
chciałbym wykopać staw na swojej działce o wymiarach ok 15x30 z dopływem z malutkiego rowu latem często wysychającego
czy musiałbym uzyskiwać jakieś pozwolenie na kopanie stawu czy bez pozwolenia można zaczynać ?
i jakie koszta były by wykopania takiego stawu ??
damian04
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 lutego 2014, 14:28
Lokalizacja: Lasy Janowskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez ryjjec » 17 maja 2014, 11:20

damian04 napisał(a):Witam wszytskich
chciałbym wykopać staw na swojej działce o wymiarach ok 15x30 z dopływem z malutkiego rowu latem często wysychającego
czy musiałbym uzyskiwać jakieś pozwolenie na kopanie stawu czy bez pozwolenia można zaczynać ?
i jakie koszta były by wykopania takiego stawu ??



damian04, co Ci po stawie, skoro okresowo woda wysycha, no chyba, że chcesz rzęsę w oczku, gdzie roboczo godzina
koparki kosztuje minimum stówkę. Pozwolenie na staw też musi być. Musi być też odpowiednio głęboki, żeby zimą
rybka dobrze czuła się w stawiku. :wink:
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez Ofelas » 17 maja 2014, 13:15

ryjjec napisał(a):
Ofelas napisał(a):Coś majowy weekend nie obrodzil w okazy chyba:) Ja byłem tylko 1 maja i opuściłem chwilowo. Ale myślałem że jakieś foki z wypraw się pojawia a tu nic...


Ofelas, nie czuj się rozczarowany, na foki to raczej nikt z nas nie poluje! :lol: Zapodał byś tytuł dobrej książki
o wędkowaniu na spining, to wkrótce wychowasz drapieżcę! :mrgreen:

Hehe:) z tymi fokami to taka mała literowka się wkradła:) A co do książek to mam tylko dwie:) stara książkę Tadeusza Andrzejczyka która nazywam biblia:) "wędkarstwo jeziorowe" i "wedkarstwo spiningowe" Jacka Kolendowicza. Nic więcej polecić nie mogę. Ewentualnie mogę coś doradzić na podstawie własnych doświadczeń:) bo nie wszystko to co pisze w książkach ma pokrycie z rzeczywistością. Każda woda jest inna przecież.
Ofelas
 
Posty: 539
Dołączył(a): 2 marca 2014, 19:29
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez damian04 » 17 maja 2014, 13:53

damian04, co Ci po stawie, skoro okresowo woda wysycha, no chyba, że chcesz rzęsę w oczku, gdzie roboczo godzina
koparki kosztuje minimum stówkę. Pozwolenie na staw też musi być. Musi być też odpowiednio głęboki, żeby zimą
rybka dobrze czuła się w stawiku. :wink:[/quote]

wysycha tylko rów a staw by nie wysychał gdybym wykopał go na 2,5m głebokości, ryba spokojnie by się utrzymała
chodzi mi głownie jakie pozwolenia musiał bym zrobić żeby wykopać staw i ile by kosztowały ?
damian04
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 lutego 2014, 14:28
Lokalizacja: Lasy Janowskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez Ofelas » 17 maja 2014, 19:07

Z tego co mi wiadomo to chyba trzeba sie zglosic do wydzialu meloracji o pozwolenie. A gdzie sie taki wydzial znajduje to nie wiem:) pewnie w urzedzie miasta lub gminy...
Ofelas
 
Posty: 539
Dołączył(a): 2 marca 2014, 19:29
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez damian04 » 17 maja 2014, 19:14

i co dalej tylko pozwolenie z wydziału melioracji wystarczy
proszę o pomoc kogoś doświadczonego
damian04
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 lutego 2014, 14:28
Lokalizacja: Lasy Janowskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez leszek » 17 maja 2014, 20:27

Ja kopałem 10 lat temu i nigdzie nie zgłaszałem ,jak i kilku innych w małej niecce nie zgłaszałem ale na ciekach wodnych lepiej sie zorientuj .Za godzine koparki na gąsienicach płaciłem 90 zł teraz wołają100 nie bież koparki wędkowej bo ći nie wyskarpują ścian mam 30 na 18 i mógłby być większy
leszek
 
Posty: 405
Dołączył(a): 13 stycznia 2014, 16:32
Lokalizacja: warm-maz

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez traperczłopa » 17 maja 2014, 20:28

Powiem Ci tyle że mój kolega wykopał staw na łące mniej więcej 8 na 20 i zapłacił 1700 zł co do pozwolenia to nic nie wiem . Na pewno musisz iść do gminy i zapytać o plan zagospodarowania przestrzennego , jeżeli to ziemia orna klasy 4 lub poniżej to możesz mieć problem z pozwoleniem .Jeżeli łąka to już inna bajka . Wszystkiego dowiesz się w urzędzie gminy
Avatar użytkownika
traperczłopa
 
Posty: 727
Dołączył(a): 16 lutego 2014, 11:33
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez damian04 » 18 maja 2014, 06:35

leszek napisał(a):Ja kopałem 10 lat temu i nigdzie nie zgłaszałem ,jak i kilku innych w małej niecce nie zgłaszałem ale na ciekach wodnych lepiej sie zorientuj .Za godzine koparki na gąsienicach płaciłem 90 zł teraz wołają100 nie bież koparki wędkowej bo ći nie wyskarpują ścian mam 30 na 18 i mógłby być większy

także mówisz jak bez dopływu to nie trzeba zgłaszać ?
dzięki za pomoc :)
damian04
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 lutego 2014, 14:28
Lokalizacja: Lasy Janowskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez ryjjec » 18 maja 2014, 14:26

Ofelas napisał(a):
ryjjec napisał(a):
Ofelas napisał(a):Coś majowy weekend nie obrodzil w okazy chyba:) Ja byłem tylko 1 maja i opuściłem chwilowo. Ale myślałem że jakieś foki z wypraw się pojawia a tu nic...


Ofelas, nie czuj się rozczarowany, na foki to raczej nikt z nas nie poluje! :lol: Zapodał byś tytuł dobrej książki
o wędkowaniu na spining, to wkrótce wychowasz drapieżcę! :mrgreen:

Hehe:) z tymi fokami to taka mała literowka się wkradła:) A co do książek to mam tylko dwie:) stara książkę Tadeusza Andrzejczyka która nazywam biblia:) "wędkarstwo jeziorowe" i "wedkarstwo spiningowe" Jacka Kolendowicza. Nic więcej polecić nie mogę. Ewentualnie mogę coś doradzić na podstawie własnych doświadczeń:) bo nie wszystko to co pisze w książkach ma pokrycie z rzeczywistością. Każda woda jest inna przecież.


Ofelas, dzięki za info! Myślę, że wkrótce zgłoszę się po poradę! Na fotkach efekty Twoich połowów są imponujące :!:
ryjjec
 
Posty: 837
Dołączył(a): 25 lutego 2014, 21:28

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez Ofelas » 18 maja 2014, 16:13

:) mialem duzo wiecej zdjec ale przepadly razem z tel... Duzo mialem z polowow podlodowych. No ale juz ich nie ma:/ Za to mam nadzieje ze beda w krótce nowe zdjęcia jak tylko wsiade na łajbe od 1 czerwca:)
Ofelas
 
Posty: 539
Dołączył(a): 2 marca 2014, 19:29
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez damian04 » 18 maja 2014, 17:19

a w ile godzin poradziła by sobie koparka z wykopaniem stawu 15x30m i 2 m głębokości oraz usypaniem grobli do okoła :?: :?:
damian04
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 lutego 2014, 14:28
Lokalizacja: Lasy Janowskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez Ofelas » 18 maja 2014, 17:42

Z tymi stawami z tego co się trochę zorientowałem to jest tak że nawet projekt jest potrzebny tak jak na każda budowę. Potem jeszcze kilka pozwoleń z różnych wydziałów. A w ile godzin to zależy jaka koparka i jaki operator. Najprosciej było by zadzwonić do jakiejś firmy zajmującej się takimi rzeczami i dowiedzieć. I z tego co wiem to lepiej dogadać się z płatnością nie na godziny tylko od danej roboty.... Bo wiadomo że na godziny to nikt się nie spręża:)
Ofelas
 
Posty: 539
Dołączył(a): 2 marca 2014, 19:29
Lokalizacja: Warmińsko-Mazurskie

Re: ryby, wędki wszystko co w wodzie

Postprzez damian04 » 18 maja 2014, 17:46

Ofelas napisał(a):Z tymi stawami z tego co się trochę zorientowałem to jest tak że nawet projekt jest potrzebny tak jak na każda budowę. Potem jeszcze kilka pozwoleń z różnych wydziałów. A w ile godzin to zależy jaka koparka i jaki operator. Najprosciej było by zadzwonić do jakiejś firmy zajmującej się takimi rzeczami i dowiedzieć. I z tego co wiem to lepiej dogadać się z płatnością nie na godziny tylko od danej roboty.... Bo wiadomo że na godziny to nikt się nie spręża:)


a jak by staw był bez dopływów albo zbiornik p.poż to tez trzeba robić pozwolenia :?: :?:
damian04
 
Posty: 94
Dołączył(a): 22 lutego 2014, 14:28
Lokalizacja: Lasy Janowskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zbieractwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 155 gości
cron