Czy ze strony jelenia może grozić niebezpieczeństwo?

Zrzuty czyli wszystko co w lesie leży

Moderatorzy: Cyzio, szydlos

Czy ze strony jelenia może grozić niebezpieczeństwo?

Postprzez matigol » 6 stycznia 2016, 20:34

Witam, jestem nowy na forum. Chciałbym zadać nurtujące mnie pytanie.. W tym roku po raz pierwszy obserwowałem rykowisko, oraz po raz pierwszy mam zamiar wybrać się za zrzutami. Wiem doskonale ze Jelenia bardzo trudno podejść, jest płochliwy itp.. Ale czy grozi mi z jego strony jakiekolwiek niebezpieczeństwo, jest on w stanie zaatakować człowieka ? Wiem ,że jest to zwierze dzikie a co za tym idzie nie przewidywalne, ale korzystając z waszych doświadczeń może uda się w jakimś stopniu odpowiedzieć na moje pytanie. Nie ukrywam że po sytuacji gdy na rykowisku stanął w bliskiej odległości ode mnie duży byk, obleciał mnie strach. Wydaje mi się ,że to normalne odczucie gdy widzi się to piękne zwierze z bliska.. Aczkolwiek mam po tym zdarzeniu troche mieszane odczucia. Pozdrawiam. :wink:
matigol
 
Posty: 2
Dołączył(a): 6 stycznia 2016, 20:23

Re: Czy ze strony jelenia może grozić niebezpieczeństwo?

Postprzez molok78 » 7 stycznia 2016, 12:09

Fakt duży byk widziany z bliska to potęga.Sam ostatnio miałem przyjemność widzieć dwa piękne byki z bardzo bliskiej odległości.W trakcie rui byki mogą robić dziwne rzeczy .Na pewno nie będzie Cebie atakował ani podczas rui czy poza nią.Strach,no cóż każdy z nas miał takie chwili i z pewnością jeszcze wiele razy to przeżyje. :wink:
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie

Re: Czy ze strony jelenia może grozić niebezpieczeństwo?

Postprzez jersey1 » 9 lutego 2016, 08:20

Hejka! Nie ma takiej możliwości,aby ze strony największego nawet, najgrożniej wyglądającego byka groziło jakieś niebezpieczeństwo. To bardzo płochliwy gatunek. Choć zdarza się, że butny i mały kozioł sarny potrafi zaatakować,ale to tez rzadkość.Pozdrawiam z Puszczy Piskiej.
Avatar użytkownika
jersey1
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 lutego 2016, 08:14
Lokalizacja: koszalin

Re: Czy ze strony jelenia może grozić niebezpieczeństwo?

Postprzez Navades » 2 września 2016, 10:05

Ciekawe rzeczy piszecie, sam się ostatnio nad tym zastanawiałem, teraz już wiem, że nie ma się co bać.
Navades
 
Posty: 8
Dołączył(a): 31 sierpnia 2016, 10:55


Powrót do Zbieractwo

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości