Proszę o poradę na temat Mannlicher 9,3x62

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Postprzez novi » 3 stycznia 2007, 20:58

Seles - z przykrością stwierdzam ze wypisujesz bzdury :(
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

9,3/62

Postprzez seles » 4 stycznia 2007, 11:07

Prosty jak widzisz kaliber 9,3/62 jest doceniany zarówno przez zwolenników jak i przeciwników dużych kalibrów do, których siebie zaliczam. Jeśli się na niego zdecydujesz może za rok opiszesz swoje doświadczenia.
Novi 308W był kalibrem NATO, jest dotychczas używany przez snajperów, spotyka się go często na zawodach w strzelaniu na dalekie odległości, został doceniony przez tysiące myśliwych w Polsce i miliony na świecie. I nie wynika to z mody tylko z docenienia jego własności. W odpowiedzi na to producenci oferują szeroki zakres amunicji do niego, bo jest kalibrem stabilnym. To znaczy, że nie minie na niego nagle moda. Czy ci wszyscy ludzie popełniają jakąś zbiorową bzdurę.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez novi » 4 stycznia 2007, 11:42

Seles.

308Win chba nie był, a jest przepisowym kalibrem NATO. Szkoda ze nie wiesz w jakich okolicznościach został wybrany. Skoda też ze nie wiesz ze był to "triumf polityki nad balistyką"
Jest uzywany przez snajperów - a jakiego kalibru maja uzywać skoro to kaliber przepisowy? 6x62 Freres? Uważasz ze ma wspaniałe własciwości? 6mm Norma BR ma znacznie lepsze i co z tego? Jest używany do strzelań na dalekie odległości przez sportowców? no jest dlatego ze nie kazdy moze sobie pozwolić na wspomniane 6mmNormaBR.
Jego popularność wynika nie ze super charakterystyk tylko decyzji politycznych które spowodowały ustawienie produkcji fabryk zbrojeniowych na wykonywanie ogromnych ilosci luf w tym a nie innym kalibrze.
Jest elaborowany wieloma pociskami - bo tak się składa ze można go elaborowac tymi samymi co 30-06 a 30-06 to przecież zabytek :)

W dalszym ciągu nie potrafisz odpowiedzieć co w nim jest nowocześniejsze od np 8x57IS :) albo prosztrze pytanie w czym jest nowoczesniejszy od 7,62x54R Mosin (tu masz szanse) :lol:
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

mnogośc kalibrów

Postprzez seles » 4 stycznia 2007, 23:14

Novi 308W raczej był kalibrem NATO bo od końca lat 60 XX wieku wypiera go skutecznie kaliber 5,56 (M16). Także triumf polityki nad balistyką trwał niedługo. Za to triumf balistyki nad politykom trwa bardzo długo. A objawia się docenianiem tego kalibru przez myśliwych i sportowców. Rozmawiałem na temat używanych kalibrów przez snajperów w Polsce z osobą, która ich szkoli. Nie mógł zdradzić jakich używają kalibrów, ale powiedział, że nie ma odgórnie narzuconego jednego.
Bardziej polityczny jest kaliber 8/57, który istnieje jako ikona (mausera), a produkowany jest bo istnieje dużo luf w magazynach po produkcji dla wojska.
7,62/54R Mosin innaczej 7,62/53R - na cóż może tu mam szanse ale z niej nie skorzystam, bo mam sentyment do niego gdyż jest to mój pierwszy kaliber, a wiadomo stara miłość nie rdzewieje.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez novi » 4 stycznia 2007, 23:34

Seles
Znowu wtopa :( 5,56x45 niczego nie wypiera a juz w szczególności 7,62NATO bo to dwa różne kalibry przeznaczone do różnej broni. Pierwszy jest kalibrem pośrednim a drugi karabinowym. To tak jakbyś samochodami osobowymi wypierał cięzarówki :)
Ten "nauczyciel" nie mógł zdradzić moze przez to ze jest niedouczony, albo mu się nie chciało o głupotach z tobą rozmawiać.
Jakie kalibry są używane - takie w których jest produkowana broń.
8x57IS - a co on ma wspólnego z polityką??? :)))) Mówisz ze istnieje dużo luf w magazynach w tym kalibrze? Znasz jakieś magazyny? Facet pojęcia nie masz o czym piszesz. Jak zreszta o działaniu 9,3x62 :)

I w dalszym ciągu się nie dowiemy na czym polega "nowoczesność" 308Win w stosunku do np 9,3x62 :)
Nie widze takie możliwości byś wyliczył choć jedną róznice :) I jeszcze jedno - na kursie nie uczyli jak kalibry oznaczać?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

ciężarówki

Postprzez seles » 5 stycznia 2007, 23:23

No ładnie 308 porównujesz do ciężarówki, to ja bym nawet "9" tak nie porównał. Jeślli 5,56 to osobowy średniej klasy to 308 to duże kombi, a "9" van. 5,56 jest pośrednim kalibrem NATO karabinowym. To, że 308 zwany jest podstawowym, to chyba jego siła "polityczna" bo jeśli chodzi o wyposażenie to powinien nazywać się zanikający. Myślałem, że o tym wiesz i że wykorzystasz to w swojej wojnie przeciw niemu.
Po co obrażasz niewinnego szkoleniowca, nie znasz go nigdy z nim nie rozmawiałeś, a już twierdzisz, że jest niedouczony. Chciałem obalić tylko twoje twierdzenie, że istnieje kaliber przepisowy dla snajperów bo nie istnieje. Broń snajperska jest produkowana w różnych kalibrach, a podejrzewam, że dobry snajper może zamówić sobie jaki chce kaliber.
No cóż dla mnie ważny jest płaski tor lotu pocisku. A w 308 jest on lepszy niż w 9,3/62. Chociaż trzeba przyznać, że ta cecha w 9,3/62, jest jeśli chodzi o pozostałe '9" również godna uwagi.
A wiesz, że nie pamiętam czy na kursie uczyli jak oznacza się kalibry. Pamiętam za to, że po kursie czytałem o różnych kalibrach i starałem się je wszystkie wypróbować na strzelnicy, co kiedyś nie było łatwe.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez novi » 5 stycznia 2007, 23:40

Tjaaaa :)
Ty rozróznasz co to kaliber pośredni od karabinowego? Zapytaj szkoleniowca:) moze nie będzie to objęte tajemnicą :) lub będzie miał dobry humor i ci wyjaśni :)

Marudzisz marudzisz i w dalszym ciągu nie wiemy na czym polega nowoczesność tej .308 w stosunku do 9,3x62.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez Włodzimierz Strzelinski » 6 stycznia 2007, 20:05

Koledzy.
Czytam tę waszą dyskusję na temat kalibrów, odrzutów broni i nie do końca się zgadzam. Od lat poluję właśnie z kalibrem 8x57JS i wierzcie mi że broń ta to nic strasznego, Przestrzeliwałem kiedyś koledze sztucer czeski w kalibrze 30 06 i ten miał straszy odrzut. Z mojego sztucera naprawdę strzela się z przyjemnością, co potwierdziły osoby które z niego strzelały. Któregoś dnia dałem strzelić pewnemu mysliwemu, który też twierdził że to armata i że straszny ma odrzut. Po strzale przyznał mi rację.
Pozdrawiam
DB
Avatar użytkownika
Włodzimierz Strzelinski
 
Posty: 176
Dołączył(a): 8 maja 2006, 13:10
Lokalizacja: mogilno

Gadu gadu

Postprzez seles » 12 stycznia 2007, 00:02

Novi jeśli chodzi o 308W podałem już parę cech, które ciebie nie przekonały. No i trudno nie jest moją ambicją cię przekonać do 308W. Posostaje mi mieć nadzieje, że niedługo już wszyscy przestaną popełniać zbiorowe bzdury i nie będą marudzić tylko kupować broń w jedynym słusznym kalibrze "9".
Kol. Włodzimierzu no cieszę się, że wreszcie jakieś wieści z praktyki, a nie tylko teoria i teoria. Zgadzam się, że dobre sztucery w dużych kalibrach przy doborze amunicji i odpowiednim dociążeniu (nawet tylko lunetą i montażem) magą mieć odrzut znośny nawet dla wrażliwych myśliwych. Pozdrowienia.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez novi » 12 stycznia 2007, 00:47

Seles
Nie podałes zadnej różnicy która poparłaby to ze ten 308Win jest nowoczesniejszy od 9,3x62 a taką teorie wysnułeś. Napisałes zaś mase bzdur na temat wypierania czegos tam przez coś nie mając pojęcia ze to dwie rózne zeczy o róznym przeznaczeniu.
Więcej - twierdzi ze coś tam jest be - w tym przypadku własnie 9,3x62 - a sam się przyznałes do tego ze nie masz pojęcia o czym piszesz, bo jakie może miec pojęcie ktoś kto raz strzelił i więcej nie chciał?

Ty może bys tak uszanował tych co chcą się czegoś dowiedziec i nie przestaniesz zaśmiecać ten temat tymi bzdurami?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

nieprawdy

Postprzez seles » 12 stycznia 2007, 22:32

novi napisałeś trzy zdania w tym sześć kłamst i jedną prawdę. Tak z 9,3/62 strzelałem tylko raz i więcej nie chciałem. Ale nigdy nie napisałem, że 308w jest nowocześniejszy. To ty tak napisałeś, a ja się z tym zgadzam i podałem pare cech tego kalibru. Ciebie one nie przekonują i dobra przecież każdy z nas może zostać przy swoim zdaniu. I nie ma sensu abym podawał ci następne bo i tak ich nie uznasz coś tam wydumasz politykę i takie tam.
Sprawdż w internecie na stronach dotyczących uzbrojenia NATO kalibry karabionowe, a stwierdzisz, że nie piszę bzdur. Ale pewnie się do tego nie przyznasz i dobra. Nigdy nie twierdziłem, że kaliber 9,3/62 jest zły.
To ty zaśmiecasz ten temat, który dotyczy "9" pytaniami o 308w.
I to ty twierdzisz, że odrzut broni nie ma znaczenia, a potem doradzasz zakup hamulca odrzutu. To jest brak konsekwencji, a od tego już tylko kork do śmieszności.
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez novi » 13 stycznia 2007, 15:11

Seles
A co ja na to poradzę ze ty "łykasz jak młody rekin". 9 dni potrzebowałes na to by zatrybić ze czegos takiego nie napisałeś :) Ja to napisałem :) A ty usiłowałes tę bezsensowną teze udowodnić nie majac pojęcia jak to zrobić :)

Problem nie polega na tym zeby ciebie uświadomić i do czegokolwiek przekonywać. Problem w tym, zeby ktoś kto jeszcze nie ma zdania na poruszany temat nie sugerował się głupotami które wypisujesz :)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

w oparach absurdu

Postprzez seles » 16 stycznia 2007, 00:15

Młody rekin ładne określenie może zmienie login. No i ta "9" to jakaś magiczna cyfra dla ciebie.
Pisząc, że 308W jest "nowocześniejszy" napisałeś prawdę (jedną z nielicznych pewnie przez przypadek), a nie przyznasz się do tego tylko z sobie wiadomych względów.
Z całym szacunkiem ale to ty polecasz duże kalibry wmawiając kolegom masę głupot. A do tego traktujesz każdego kto ma inne zdanie jak śmiertelnego wroga. Mam nadzieję, że mało kto czyta nasze wypociny, a już nikt nie powinien na ich podstawie podejmować jakichkolwiek decyzji. Zwłaszcza, że ty polecasz tylko teoretycznie i jeszcze się denerwujesz, że kieruje myśliwych na strzelnicę.
A może sprzedajesz hamulce odrzutu. Taki forum marketing.
Powodzenia
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez novi » 16 stycznia 2007, 00:37

"Pisząc, że 308W jest "nowocześniejszy" napisałeś prawdę (jedną z nielicznych pewnie przez przypadek), a nie przyznasz się do tego tylko z sobie wiadomych względów."

Doprawdy? No to jeszcze raz... a z czego to wynika :)

Z całym szacunkiem ale to ty polecasz duże kalibry wmawiając kolegom masę głupot. A do tego traktujesz każdego kto ma inne zdanie jak śmiertelnego wroga.

Gdyby tak było to pewnie już byś był martwy :) To kolejna bzdura! Dzięki tym którzy mają inne zdanie mogę sobie popisac :) Szkoda ze ci co mają inne zdaje nie potrafią tego zdania obronić, podnosi im się ciśnienie i nici z dyskusji :)

Bardzo ciekawy zwrot:
"Zwłaszcza, że ty polecasz tylko teoretycznie" - a jak się poleca "praktycznie" :)

" i jeszcze sie denerwujesz" przeciwnie :) to ty się denerwujesz:)

"A może sprzedajesz hamulce odrzutu"
Geniuszu ! a jak na to wpadłeś?
mam specjalnie dla takich co nie potrafią strzelać - czyli coś dla ciebie :)
Reflektujesz?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

i znowu po temacie.

Postprzez seles » 16 stycznia 2007, 22:24

Novi po co mam ci to pisać. To jakbym przekonywał słuchacza radia, że można być katolikiem i nie płacić połowy renty ojcu dyrektorowi. Nie mam zamiaru cię przekonywać bo to nie ma sensu. A ciśnienie mam w normie.
Twierdzisz "9" to wspaniały, kaliber, uniwersalny itd. A skąd wiesz, że nie doradzasz 20-to latkowi o wadze 50 kg, który w życiu strzelał tylko z wiatrówki. Dlatego lepiej wysłać go na strzelnicę po praktykę.
A więc hamulce odrzutu są dla tych co nie potrafią strzelać. To dziwne bo nigdy nie rozważałem jego zakupu, a z twoich wypowiedzi wynika, że mocno się nad tym zastanawiałeś. Czyżby jakiś ból ramienia po strzale albo pudła?!
seles
 
Posty: 153
Dołączył(a): 14 lutego 2005, 07:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości
cron