kniejówka ZH308

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

kniejówka ZH308

Postprzez maturas » 28 lipca 2004, 06:32

Koledzy czy ktoś może mo odpowiedzieć na pytanie czy w czeskiej kniejówce ZH 308 trzeba zwalniać spusty czy też mogą być cały czas napięte. Mam ją 5 lat i już raz wymieniałem iglicę w lufie kulowej (złamana) być może z powodu zwalniania spustów na "pusto" a spotkałem się już z opiniami, że nie ma potrzeby ich zwalniania.
Avatar użytkownika
maturas
 
Posty: 51
Dołączył(a): 14 lipca 2004, 09:04
Lokalizacja: Górny Slask

Postprzez PiotrL » 28 lipca 2004, 11:50

Zawsze trzeba zwalniac - tyle że nie na pusto - trzeba kupić specjalne plastikowe - bądź metalowe naboje zbijaki, które w miejscu spłonki mają kawałek twardej gumy.
Mój kolega mający ZH juz z 25 lat uzywa do tego pustych wystrzelonych łusek - ale to nie jest najlepsze - poniewaz wystrzelona spłonka nie daje oporu iglicy no i resztki spalonego prochu działają dośc agresywnie....
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez wuju(HUNTER) » 28 lipca 2004, 22:21

Ja niedawno rozmawialem z rusznikarzem i pytalem wlasnie o to czy i jak zwalniac spusty ja zakupilem tzw.ZBIJAKI i zawsze je "ładuje"przed z wolnieniem spustu w moim Izu ale pytalem panarusznikarza czy to faktycznie jest konieczne w czeskiej i rosyjskiej broni powiedzial ze nie mozna w nich zwalniac spusty na "pusto" i nic zlego sie niestanie :roll: oznajmil jeszcze ze w broni niemieckij czy wloskiej wg.niego delikatniejszej zalecane jest stosowanie zbijakow :roll: ja uwazam ze czy taka czy owaka lepiej stosowac zbijaki zadne pieniadze a przynajmmniej sumienie czyste!PozdroDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez maturas » 30 lipca 2004, 07:08

Koledzy dziękuję za informację. Też myślałem o zbijakach. Ale nie byłem pewny. W moim IŻ-u zwalniam na "pusto" od 13 lat i nigdy nie zdarzały mi się żadne "rewelację" a z kniejówką niestety złamana iglica spowodowała, że miałem na strzał pięknego kozła i posłuchałem jedynie jak spust robi"BANG".
Avatar użytkownika
maturas
 
Posty: 51
Dołączył(a): 14 lipca 2004, 09:04
Lokalizacja: Górny Slask


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 58 gości