Słuchawki AKTYWNE! - czy jakoś tak.

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Postprzez szymon » 26 października 2009, 19:41

Nie wiem czy dobrze rozumiem ale wygląda na to, że cię to śmieszy.
Słuch jest doskonałym uzupełnieniem wzroku. Spróbuj sobie kiedyś zatkać uszy na polowaniu to zrozumiesz o czym piszę. Ja na przykład nienawidzę jak mi dzwoni w uszach po strzale, nie mówiąc już o konsekwencjach takiego dzwonienia - po kilku strzałach (na takich polowaniach często strzela się kilkakrotnie raz za razem a i koledzy obok nie próżnują) bez ochraniaczy potrafi mnie rozboleć głowa a po wielu latach można po prostu ogłuchnąć. Z drugiej strony na polowaniu dobrze jest słyszeć co się dzieje dookoła.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez hunter77 » 27 października 2009, 14:59

W pełni się z tobą zgadzam kolego szymon. Słuch ma sie tylko jeden.
Tak kolego caninus chodziło mi o polowanie na przelotach. W tym sezonie słabo jest z kaczkami, ale w poprzednich latach zdarzało mi sie opróżnić 2 - 3 paczki na jednym polowaniu i wtedy te słuchawki bardzo się przydawały.
Pozdrawiam
hunter77
 
Posty: 12
Dołączył(a): 23 października 2009, 09:26

Postprzez latin1970 » 27 października 2009, 19:58

Również używam, co prawda Impact, ale za to sporo tańsze. Mam je rok używam na strzelnicy i w terenie. Polecam wszystkim. :lol:
latin1970
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 października 2009, 14:50

Postprzez rosomak » 19 listopada 2009, 17:09

Witam. Dwa tygodnie temu na polowaniu dewizowym pierwszy raz widziałem takie cacko!!! Wszystko ładnie, pięknie (strzały są przytłumione, a jakieś szmery idącej zwierzyny słychać lepiej), ale ... co z tego!!! Kiedy słyszymy idącą zwierzyne nie możemy określić z którego kierunku ona idzie ponieważ dzwięk słyszymy w słuchawkach. Moim zdaniem określenie kierunku z którego dobiega dany dzwięk jest bardzo ważne. Jeśli polujemy np. na daniele w terenie bardzo mocno zarośniętym (i na dodatek siedzimy na krzesełku) to nie wskazany jest jakikolwiek nasz ruch. A my mając na uszach słuchawki słyszymy np. daniele ale nie wiemy z którego kierunku nadejdą i co wtedy robimy??? Zaczynamy sie rozglądać dookoła i niestety zostajemy zauważeni przez te niezwykle ostrożne zwierzęta. A tak pozatym to niedługo chyba będziemy wysyłać roboty do lasu które będą za nas strzelać. gdyby nasi dziadkowie słyszeli że polujemy z takimi urządzeniami to by nas chyba wytargali za uszy. Kiedyś polowali tylko z dubeltówkami i mieli większą radość z polowania. A jeśli coś upolowali to tylko dzięki swoim umiejętnościom. A przecież jakąś szanse musi mieć ta zwierzyna!!! DB
rosomak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 28 lutego 2008, 17:45
Lokalizacja: Dolsk

Postprzez szymon » 20 listopada 2009, 00:09

A co ma ochrona słuchu do szans zwierzyny? Poza tym skąd ci przyszło do głowy, że w słuchawkach nie można określić kierunku, z którego dochodzi dźwięk? Przecież jeśli są dwa mikrofony umieszczone po obu stronach głowy to różnica w natężeniu i czasie jaki mija od powstania dźwięku do jego dotarcia do każdego z mikrofonów jest taka sama jak w przypadku nasłuchiwania "gołymi" uszami. Człowiek zwykle nie porusza małżowinami w celu lokalizacji źródła dźwięku. Najczęściej, podobnie jaj płomykówki, polegamy na natężeniu dźwięku i drobnych różnicach czasu w jakim dźwięk dociera do każdego z uszu. Pewnie niektóre tańsze ochronniki mają tylko jeden mikrofon i jakość dźwięku jak przez telefon ale już takie Peltory za 800 czy 1000 zł nie będą złe a z pewnością będą miały dwa mikrofony umieszczone po przeciwnych stronach głowy.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez rosomak » 20 listopada 2009, 17:01

Chyba nie masz racji. Bo dzwięk ze słuchawek zawsze bedzie odbierany w ten sam sposób. I nie określisz np. czy zwierzyna jest przed czy za tobą. A o jakiej ty ochronie słuchu mówisz? Słuchawki są dobre na strzelnice czy też jak polujesz np. na kaczki ale jeśli jedziesz na dziki to po jednym strzale nie ogłuchniesz. No chyba ze masz kaliber 700NE ;) he he. Akcesoria na polowanie: Słuchawki polepszające słuch, buty które same chodzą, okulary patrzące za ciebie (kiedy kimniesz się na ambonie), czujniki ruchu i amunicja samonaprowadzająca... jeśli to wszystko będziesz miał to masz szanse na odstrzelenie całego planu koła... DB

Ps. Swoją drogą drogie te słuchawki:D
rosomak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 28 lutego 2008, 17:45
Lokalizacja: Dolsk

Postprzez szymon » 20 listopada 2009, 19:32

Nie mam racji? To poczytaj sobie:
http://sklep.incorsa.pl/product,1,categorypdf,328.html
http://www.otoria.pl/ochrona_mysliwi.php
Mając np. takie wkładki z drugiego linka, o których już tu zresztą pisałem, używamy uszu zupełnie normalnie bo małżowina nie jest zakryta i spełnia swoje zadanie. Ale praktycznie zawsze można zlokalizować źródło dźwięku jeśli tylko ten dźwięk jest stereofoniczny i w miarę dobrej jakości a my mamy możliwość poruszania głową.
Co do "butów, które same chodzą", to przecież nikt ci nie każe wzmacniać słyszanego dźwięku. Od jednego strzału nie ogłuchniesz(też nie koniecznie prawda bo zależy z czego i do czego się strzela - poczytaj o polowaniu na foki z lodu i problemy ze słuchem eskimoskich myśliwych) ale ile strzałów oddajesz w czasie swojej "kariery" łowieckiej? Chyba nie jeden prawda? Zbiorówki, wypady na gęsi czy kaczki to wszystko też jest polowanie a tam można się wystarczająco nasłuchać strzałów swoich i kolegów aż głowa boli.
Ja zwyczajnie nie lubię hałasów i huków i naprawdę nie mam pojęcia jak używanie przeze mnie aktywnych czy też nieaktywnych ochronników słuchu miałoby wpłynąć na kondycję populacji jakiejkolwiek zwierzyny.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Poprzednia strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 93 gości