Pomocy !!! Pozwolenie na zakup sztucera

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Pomocy !!! Pozwolenie na zakup sztucera

Postprzez Pablo » 5 października 2004, 12:30

Szanowni Koledzy proszę o radę. W 1999 roku zdałem egzamin i otrzymałem zezwolenie na zakup broni kulowej (wcześnbiej posiadałem zazwolenie na broń śrutową). Było ono czasowe i wygasło 1,5 miesięca przed wejściem w życie nowej ustawy. Teraz ponownie złosiłem się do Policji o takie zezwolenie. Na policji powiedziano mi, iż muszę ponownie przechodzić całą procedurę oraz ponieść opłaty. Z tego co wiem prawo nie działa wstecz. W nowej ustawie jest zapisane, iż stare pozwolenia są utrzymane w mocy. Policje stwierdziła, iż posiadałem jedynie pozwolenie na zakup. Jednak takie pozwolenie moim zadaniem moze być wydane jedynie łącznie z pozwoleniem na posiadanie broni. Może ktoś się spotkał z taką sytuacją, proszę o pomoc.
Pablo
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 października 2004, 13:05

Postprzez PiotrL » 5 października 2004, 13:07

Musisz znaleźć swoją decyzję administracyjną zezwalającą na posiadanie broni - i tam sprawdzić na ile masz jednostek. W Ustawie o broni nie ma różnicy między bronią śrutową a kulową - jest tylko broń do celów łowieckich. Jezeli masz na decyzji prawo do posiadania łącznie dwóch , trzech czy czterech jednostek - muszą wydac Ci zaświadczenie zezwalające na zakup. Jeżeli masz jedną - musisz przechodzić cły kołowrót z badaniami i nowym zezwoleniem
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Re: Pomocy !!! Pozwolenie na zakup sztucera

Postprzez xaaobao » 3 marca 2015, 08:44

Policje stwierdziła, iż posiadałem jedynie pozwolenie na zakup. Jednak takie pozwolenie moim zadaniem moze być wydane jedynie ł???
xaaobao
 
Posty: 2
Dołączył(a): 3 marca 2015, 08:41

Re: Pomocy !!! Pozwolenie na zakup sztucera

Postprzez borowik » 3 marca 2015, 11:37

Pozwolenie na zakup broni (tzw. promesa) wydaje się na podstawie decyzji administracyjnej zezwalajacej na posiadanie broni. Musisz znaleźć tą decyzję. Znajac nr decyzji złozysz wniosek o zezwolenie na zakup broni. Za wydanie zezwolenia na zakup trzeba zapłacić 17 zł. Zezwolenie wydają najczęściej od ręki ni dłuzej niz w ciągu 14 dni. Gdybyś nie znalazł decyzji to idź do Wydziału Postępowań Administacyjnych Komendy Wojewódzkiej Policji (właściwej terytorialnie dla twojego stałego miejsca zameldowania) i poproś o dszukanie. Pokażesz dowód osobisty i po nazwisku, adresie i peselu znajdą dokumenty.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Pomocy !!! Pozwolenie na zakup sztucera

Postprzez Cyzio » 3 marca 2015, 11:40

Witam.
A tzw ,,promesa,, wydawana jest na czas nieograniczony.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Pomocy !!! Pozwolenie na zakup sztucera

Postprzez borowik » 3 marca 2015, 11:49

Daweniej byla wydawana na 3 misiące.
Pisząc o 14 dniach mialem na myśli czas jaki ma policja na wydanie promesy od momentu złozenia wniosku.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 57 gości