Sztucer 8x57 S

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Sztucer 8x57 S

Postprzez lowca » 28 kwietnia 2004, 10:30

Zamierzam kupić sztucer 8x57 S z nowiuteńką lufą (oddanych nie wiecej jak 100 strzałów). Czy któryś z kolegów mógłby mi powiedzieć coś więcej o tym kalibrze? DARZ BÓR!
Avatar użytkownika
lowca
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 12:02
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez PiotrL » 28 kwietnia 2004, 12:02

Właściwa nazwa 8x57IS - czyli 7,92 Mauser.Kiedyś podstawowy kaliber broni strzeleckiej armii niemieckiej i licznych innych państw.W myślistwie bardzo popularny wsród starszych mysliwych - obecnie niestety wychodzący z mody. Przyjemny strzał, niewielki odrzut, kula mało wrażliwa na przeszkody typu trawy czy gałązki,Skuteczność świetna - duża moc obalająca przy jednocześnie małej destrukcji tuszy.Amunicji do wyboru do koloru - bardzo porządna jest np S&B półpłaszcz 12,7 g, nie wspominając już o RWS czy Normie.
Zdecydowanie warto
Pozdrawiam
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez lowca » 28 kwietnia 2004, 21:13

Dzięki za podpowiedź. To mnie ostatecznie przekonało!!! Pozdrawiam Darz Bór!
Avatar użytkownika
lowca
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 12:02
Lokalizacja: Olsztyn

Postprzez RoadRunner » 31 sierpnia 2004, 11:56

PiotrL napisał(a):...Amunicji do wyboru do koloru - bardzo porządna jest np S&B półpłaszcz 12,7 g...



:wink:

Co do tego wyboru/koloru to niestety nie jest tak różowo. Większość amunicji występuje tylko w jednej elaboracji (właśnie 12,7g - zarówno S&B jak i wszystkie Normy) i niewielki jest wybór kul - w zasadzie tylko RWS ma większy asortyment bo S&B, Norma i Sako to w zasadzie klasyczne półpłąszcze :cry: Poza tym niestety balistyka pocisku nie jest najlepsza - do 100m ok. Potem duże opady chyba że masz lufę powyżej 65 cm a najlepiej 70.

A co do reszty to w pełni się zgodzę... 8)

Niestety ja zmieniam swój - już niedługo...

Pozdroowka,

RR

...beep-beep...
RoadRunner
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 sierpnia 2004, 11:13

8x57JS

Postprzez Cyzio » 1 września 2004, 08:32

Szanowny Kolego. :D
Bardzo proszę :( nie załamywać mie tym kalibrem. Mam zamiar na dniach :D kupić sztucer o tym kalibrze. tj 8x57JS .I to postanowione.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: 8x57JS

Postprzez RoadRunner » 1 września 2004, 11:29

CYZIO napisał(a):Szanowny Kolego. :D
Bardzo proszę :( nie załamywać mie tym kalibrem. Mam zamiar na dniach :D kupić sztucer o tym kalibrze. tj 8x57JS .I to postanowione.
Pozdrawiam.


:lol: 8) :?

...nie mam zamiaru kolegi załamywać :wink: Kaliber jak pisałem że "się zgadzam" bardzo dobry. Wszystko zależy od tego co kto lubi. Jak dla mnie trochę za bardzo "paraboliczny" ale to może być zboczenie indywidualne... :roll: :D Zastanów siętylko nad wyborem amunicji - ja niestety się nieprzyjemnie zaskoczyłem kiedy okazało się że nawet z RWS'a wybór może i jest ale w katalogu a w sklepie ino półpłaszcze... :(

Pozdroowka

RR

...beep-beep...
RoadRunner
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 sierpnia 2004, 11:13

Postprzez PiotrL » 1 września 2004, 20:58

Jeżeli chodzi o gotową amunicję to w katalogach jest ich 9 rodzajów - od 7,97 g / Norma VMJ/ do 12,85 - /TIG i VM/.Do elaboracji - 24 rodzaje - od 100 gr do 220 gr. Dla snajperów - jest Nosler Ballistic Tip - poza tym właściwie wszystkie jakie się chce. Są pełnopłaszczowe pociski sportowe / tarczowe/ i do strzelań precyzyjnych.. GEE czy też MRD jest od 158 do 167 m. Na dystansie 200 m przy zachowaniu GEE max opadu to 7,0 cm. Być może że nie wszystko można kupić - nie jestem w tym kalibrze na bierząco - ponieważ zarówno w 8x57IS jak i teraz 8x57IRS najczściej używam właśnie SPCE 12,7 g firmy S&B
P.S. - a w 222 elaboracje to od 3,24 g do 3,56 g - a popularny...:)
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez PiotrL » 1 września 2004, 20:59

Jejku...bieżąco.....sorki
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez RoadRunner » 2 września 2004, 07:42

PiotrL napisał(a):Jeżeli chodzi o gotową amunicję to w katalogach jest ich 9 rodzajów - od 7,97 g / Norma VMJ/ do 12,85 - /TIG i VM/.Do elaboracji - 24 rodzaje - od 100 gr do 220 gr. Dla snajperów - jest Nosler Ballistic Tip - poza tym właściwie wszystkie jakie się chce. Są pełnopłaszczowe pociski sportowe / tarczowe/ i do strzelań precyzyjnych.. GEE czy też MRD jest od 158 do 167 m. Na dystansie 200 m przy zachowaniu GEE max opadu to 7,0 cm. Być może że nie wszystko można kupić - nie jestem w tym kalibrze na bierząco - ponieważ zarówno w 8x57IS jak i teraz 8x57IRS najczściej używam właśnie SPCE 12,7 g firmy S&B
P.S. - a w 222 elaboracje to od 3,24 g do 3,56 g - a popularny...:)


Gdzie udało się koledze znaleźć Ballistik Tip'a w 8x57JS??? Z amunicji myśliwskiej Norma ma 3 rodzaje - Alaska (czyli klasyczny półpłaszcz), Oryx (rdzeń scalony z płaszczem - takiego obecnie używam) i Vulkan (którego zresztą importer nie sprowadza bo bardzo podobny do Oryx'a a "starszy"). Wszystkie trzy elaboracje to właśnie 12,7g Co do Sako to ino Hammerhead (półpłaszcz) w 13g plus tarczowy Speedhead w 8g. RWS teoretycznie (katalogowo) ma rtoszkę większy wybór ale do kupienia i tak tylko półpłaszcze Geco... :( Próbowałem przez moment dostać TIG'a ale bezskutecznie więc zostałem przy Oryx'ie :? Jako z pocisku jestem zadowolony, jako z wyboru amunicji - nie bardzo :(

Tak czy inaczej - ciągle uważam że to całkiem niezły pocisk.

Pozdroowka

RR

...beep-beep...
RoadRunner
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 sierpnia 2004, 11:13

kal 8x57JS.

Postprzez Cyzio » 2 września 2004, 08:31

Szanowni Znawcy Broni. :D
Klamka ,,zapadła,, :wink: postanowione 8x57JS.Bardzo proszę pisać same dobre opinie o tym kalibrze. :wink: A inne,,opinie,,będą pomijane podczas przeglądu korespondencji na forum przez moją skromną osobę.
A tak zapytam co się kol w tym kalibrze nie ,,podoba,,??Swego czasu tylko
była amunicja z Czech i się strzelało.A proszę popytać kol którzy tylko strzelali z 8x57JS .A jak chwalą ten kaliber. Fakt do 150 m jest bardzo skuteczny.A kto strzela pow 120 m Ja nie .
Pozdrawiam. :wink:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: kal 8x57JS.

Postprzez RoadRunner » 2 września 2004, 10:56

CYZIO napisał(a):Szanowni Znawcy Broni. :D
Klamka ,,zapadła,, :wink: postanowione 8x57JS.Bardzo proszę pisać same dobre opinie o tym kalibrze. :wink: A inne,,opinie,,będą pomijane podczas przeglądu korespondencji na forum przez moją skromną osobę.
A tak zapytam co się kol w tym kalibrze nie ,,podoba,,??Swego czasu tylko
była amunicja z Czech i się strzelało.A proszę popytać kol którzy tylko strzelali z 8x57JS .A jak chwalą ten kaliber. Fakt do 150 m jest bardzo skuteczny.A kto strzela pow 120 m Ja nie .
Pozdrawiam. :wink:



Skoro kolega już zanabył zapewne drogą kupna takowy to nic jak tylko pogratulować i pozazdrościć... :) Ze swoich doświadczeń polecam zainwestować w dobrą amunicję - osobiście namawiam na Oryx'a Normy jako bardzo dobry allrounder - niesamowicie "zatrzymuje" dzika a ia sarny nie "rozniesie" na strzępy... Problem z sarną jest raczej w drugą stronę - wszystkie które strzelałem odchodziły jakieś 100-150m (mimo strzału "na komorę") - pocisk po prostu nie grzybkuje w pełni :? i przeszywa tuszę ale za to nie niszczy tuszy co potem doceniają na skupie... :wink: Tak czy inaczej gratuluję i pozdrawiam

P.S. A cototo co to kolega zanabył??

Pozdroowka
RR
RoadRunner
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 sierpnia 2004, 11:13

Postprzez PiotrL » 2 września 2004, 16:16

O Ballistic Tip pisałem że jest to pocisk do elaboracji - 50 szt. o wadze 180gr kosztuje ok 25E. Są w wolnej sprzedaży w sklepach mysliwskich.Pisałem ze nie jestem na bieżąco co jest w naszych sklepach - poniewaz gdy miałem Mausera 8x57IS nie było nic innego niż SPCE i Torpedo S, teraz w 8x57IRS próbowałem Geco, Hirtenbergera ,S&B - ponieważ nie ma róznicy / tzn. dokładnie mówiąc nie zauważyłem różnicy / strzelam z SPCE S&B. W innych kalibrach używam tylko amunicji elaborowanej....np w 7x65 R mialem TIG-i - w kosztach całkowitych ok 50 E za 50 szt....wiec przy wyższych oczekiwaniach warto pomysleć nad elaboracją
Pozdrawiam
P.S. - Strusiu - czyta się Ciebie z przyjemnością....
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Kal 8x57JS.

Postprzez Cyzio » 4 września 2004, 14:24

:evil: No i ja niby stary cwaniak dałem się wykiwać. Kolego broń czeka :D trza przyjechać i brać. No najlepiej zaliczka. :oops:
Nigdy więcej takich eczy z rączki do rączki. :evil:
Zostałem bez karabinaaaaa. :cry: Kurde.
Ale mam na oku niechciane 3006 a miałem zamiar zmienić kalibry broni.
No mam za swoje. :twisted: Ale na pocieszenie mam jeszcze 7x65R.
Pozdrawia. :D
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez m.etio » 15 stycznia 2005, 22:03

Cyzio ma 100% racji. Nie strzela się daleko. Ja sam zastanawiam się teraz między 8x57 IS a 9,3x62. Oba kalibry nie lecą zbyt płasko.
Piszę po kilku miesiącach od ukazania się postu więc gratuluję zakupu.
Wogóle cieszy mnie fakt, że jak gdyby mija moda na małe kalibry o dużych prędkościach. Na przykład 6,5x65. Znam kolegów którzy strzelali zwierzynę na 250 i więcej metrów. Skandal.
M
m.etio
 
Posty: 8
Dołączył(a): 14 stycznia 2005, 22:23
Lokalizacja: Kraków

Postprzez Italpol » 1 stycznia 2006, 16:22

Poluję z 8x57js już prawie 6 lat i uważam że nigdy go nie "zdradzę". najpierw używałem amunicji Lapua 13 gr a obecnie Sako Hammerhead 13 gr. Powiem krótko koźlak strzelony na 100% komore pada w ogniu a tusza ma takie samo wejście jak wyjście. Nigdy nie miałem żadnej tuszy w II klasie !!!! Ngdy nie " zgubiłem " strzelanej zwierzyny. Kaliber 8x57js -bardzo polecam. Mam go przestrzelanego na 150m i poprostu tam gdzie celuję tam idzie. Moze to by ważne długoś lufy 65 cm. Pozdrawiam
Italpol
 
Posty: 8
Dołączył(a): 30 grudnia 2005, 14:41
Lokalizacja: Koszalin

Następna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 420 gości