Grawerunek broni

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Grawerunek broni

Postprzez bock » 5 marca 2008, 10:27

Witam
Koledzy czy orientujecie sie (mniej ,wiecej) jak kształtują się ceny wykonania grawerunku na baskili kniejówki z motywem np.roślinnym.
I kto ewentualnie to wykonuje.Chciałem spróbowac u złotnika (jublera)ale nie bardzo jest on i ja zorientowany czy moge pozostawić mu zdemontowaną baskilę.Dziękuję.
DB bock
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Postprzez dr. Latoszek » 5 marca 2008, 17:52

Nie ma sciśle okreslonej ceny. Wszystko zalezy od grawera. Jeden zrobi to za 300PLN drugi za 3000, inny zas bedzie chciał 10000 ale np...... euro.
Tego się nie kupuje na cm2, tak więc rozbieżnosc cen moze byc ogromna.

Kolejna sprawa to to czy twoją baskile da się grawerować. Jezeli jest powierzchniowo utwardzana to zapomnij.

W mysl ustawy, baskila jest istotną częscią broni, więc nie mozesz jej zostawic osobie nie posiadającej uprawnień. Jednak wystarzy ze grawer będzie miał pozwolenie na broń myśliwską i możeszmu to zlecić.

To co robisz ze swoja bronią to Twoja sprawa, jednak czasem warto się trzy razy zastanowić czy ten akurat artysta zamiast broń ozdobić nie zrobi z niej kiczowiska.
No i nastepna sprawa to czy w dany egzemplarz warto inwestować.
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

Postprzez Cyzio » 5 marca 2008, 20:36

Witam.
A fachowcy takiej kasy chcą że broń jest tańsza .Znam to :lol: wyleczyłem sie chciałem sobie Mannlicherka ,,ozdobić,, cena powaliła mnie .
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez bock » 6 marca 2008, 11:39

Dziękuję Wam
DB bock
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Re: Grawerunek broni

Postprzez pawelec » 19 lipca 2013, 06:56

Nie wiem skąd jesteś, bo ja ze śląska i udało mi się znaleźć m.in. taką firmę www.
Warto dopytać w takich firmach czy robią coś takiego i jaki będzie tego szacunkowy koszt.
pawelec
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 lipca 2013, 06:51


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 16 gości