ogrzewanie na polowanie

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

ogrzewanie na polowanie

Postprzez mysliwy21 » 27 stycznia 2009, 17:30

cośik siem posrało że dwa razy wyleciało
mysliwy21
 
Posty: 211
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, 19:48
Lokalizacja: okolice przeworska

Postprzez dr. Latoszek » 27 stycznia 2009, 17:32

Myśliwy - postaraj sie atmosfery domu rodzinnego nie przenosic na forum.
Daz radę?
dr. Latoszek
 
Posty: 913
Dołączył(a): 10 lutego 2008, 16:57

zimno na polowaniu

Postprzez pdysko » 14 stycznia 2010, 03:39

Ja ostatnio używam wkładki ogrzewające razem z ubraniami firmy Heat Zone, najlepiej działają ich wkładki do botów i rękawiczki ogrzewające...
pdysko
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 stycznia 2010, 03:23
Lokalizacja: kowary

Postprzez muflon123 » 14 stycznia 2010, 10:34

witam
Faktycznie ceny tych podgrzewanych skarpet 200 do ponad 400 pln. są porażające. Ale pomysł dobry , metoda : zrób to sam. Dwa rozwiązania ( oba spraktykowałem , więc to nie teoria), pierwsze : kupić podgrzewany wkład do lusterek samochodowych , koszt takiego 15W na alledrogo to ok. 8 pln. sztuka + przesyłka , pasuje kształtem ( mniej więcej ) do buta. Mniejsze moce są za słabe (8W), temp ok. 50 -55 stopni. Do tego wyłącznik ok. 4pln i trochę przewodów . Problem : bateria , aby uzyskać żądaną moc potrzeba 12V , rezystancja takiego wkładu to ok. 9 ohm ( trochę dużo), ale mniejszej nie spotkałem. Bateria to albo mały aku. żelowy , albo złożyć akumulatorki 1,2 V w ilości 10 szt. (na jeden wkład). Trochę roboty jest , ale przecież to na wiele lat.Koszt takiej grzałki to ok. 20 pln. sztuka oczywiście bez baterii , bo tu ceny są najróżniejsze w zależności od firmy i pojemności . Bateria powinna mieć dużą pojemność , by przy pracy przerywanej wystarczyła na jakieś 6 godzin. Inne rozwiązanie to kupić drut oporowy , a lepiej taśmę , rezystancja nie więcej niż 1,5 ohma na metr, zrobić z tego spiralę ( czyli taką sinusoidę)dopasowaną kształtem do wkładki w bucie ( wychodzi ok. 2,5 metra na wkładkę) i tu najgorsze trzeba to przyszyć do wkładki , lub jakoś inaczej przytwierdzić ( ja szycia nie cierpię , dlatego to była najtrudniejsza sprawa) i dalej jak powyżej : wyłącznik i bateria. W tym przypadku można zejść z napięciem w zależności od rezystancji spirali . Metr takiej taśmy , drutu to ok. 5 pln.Wkładka z wkładu od lusterka mi się nie sprawdziła ze względu na : niską temperaturę ( wbrew pozorom 55 stopni mierzone termometrem w domu to mało w lesie na mrozie ), wariant z drutem oporowym zdecydowanie dobry , czuć ponad wszelką wątpliwość grzanie. Zastosowałem akumulatorki 1,2V pojemność 4500mAh w ilości 8 szt na jeden wkład, czyli 9,6 V( akumulatorki 9V są za słabe pojemność to tylko ok. 700 mAh szybko się rozładują , a większych pojemności nie znalazłem), rezystancja grzałki 4,5 Ohma
muflon123
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15 czerwca 2007, 12:09
Lokalizacja: lubuskie

Poprzednia strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 143 gości