8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE!!!

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez MichalP » 4 marca 2012, 19:08

Kolego CYZIO - nie kłam.
Polemizowałem sobie z tobą w temacie wytrzymałości materiałów w trakcie której zostałem wylogowany a przy próbie ponownego logowania pojawił się komunikat że login został zbanowany do któregoś tam marca.
I dodatkowo twój post coś na temat szkoły i końca wakacji.
Jeżeli Ty tego nie zrobiłeś to kto? Duch święty?
Teraz wstydzisz się przyznać?
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez Cyzio » 4 marca 2012, 19:21

Witam.
Nos jakoś mi nie zwiększył się a co pisze MichalP :mrgreen:
Darz Bor.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez MichalP » 4 marca 2012, 19:32

Ty rozumiesz to co piszesz?
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez Cyzio » 4 marca 2012, 19:33

Oooo i mi wcięło?? :shock: A tak ladnie odpisałem.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez PASJONAT-HB » 4 marca 2012, 19:53

Dobry wieczór, proszę Panowie o wpisy dotyczące - Broni, amunicji i wszelakiej wiedzy związanej z kal.8x68S!
odp. Cyzio nic, mi nie wyjaśniła, nie mniej dziękuję. (Miałem kilka razy taką sytuację pisząc dłuższy post, że go trafiało -ulotnił się, a ja byłem wylogowany)
Pozdrawiam - Darz bór.
Ps. Ewentualnie pochwalcie się Panowie koledzy waszymi osiągnięciami łowieckimi oraz spostrzeżeniami z pobytu w łowisku.)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez klarnet11 » 4 marca 2012, 23:32

potrzebne Ci infomacje znajdziesz bez problemu na forum elaboracji
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez klarnet11 » 4 marca 2012, 23:34

co do osiagnięc lowieckich kazdego z nas to wypadaloby załozyć nowy temat -ten za dlugo sie otwiera
uzywam m.in. 8x57js ale to inny nabój -elaboruję takze ten kaliber i inne
Pozdrawiam
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez Lupur21 » 7 marca 2012, 19:01

PASJONAT-HB,
Kaliber ten ma Kolega Lech Wesołowski, którego to zapewne znasz z publikacji między innymi w Łowcu i Braci.
Miał to szczęście, że mógł jako pracownik firmy Sauer, sam zmontować sobie sztucer z wymienną lufą. Kolega Lech jest na Skypie i możesz sobie z nim porozmawiać. Nikt bardziej fachowo i obiektywnie Ci nie doradzi jak on.
Wypowiedzi, że "dzik 150kg odszedł 50 metrów, jeleń strzelony na łopatkę 100 metrów włóż między bajki. Nie są to odnośniki do wszystkich strzałów.
Dzik 100 kilowy strzelony gdy żeruje spokojnie pada w ogniu. Taki sam dzik strzelony w to samo miejsce z tej samej kuli gdy wietrzy zagrożenie odejdzie po strzale nawet i kilkaset metrów. Taka jest prawda.
Skontaktuj się z Kol. Lechem, a będziesz zadowolony.
DB
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez PASJONAT-HB » 20 sierpnia 2013, 20:55

Dziękuję.)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez PASJONAT-HB » 9 grudnia 2013, 20:55

:D
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez tomasolej » 3 kwietnia 2014, 14:09

Ja strzelam z pocisku Barnes, co prawda w trochę mniejszym kalibrze bo 3006. Każdy zwierz padł w ogniu (dziki, daniele, łanie). Małe rany wejściowe, duże spustoszenia w środku, kanał wylotowy średnicy 3-4 cm, tusza na wylocie z krwiakami w promieniu do 5 cm. Strzał zawsze poniżej 100m.
tomasolej
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 kwietnia 2014, 10:37
Lokalizacja: Wschód Górnego Śląska

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez wojtek » 7 kwietnia 2014, 18:40

Możesz zapytać właściciela tego egzemplarza dlaczego sprzedaje :) http://ogloszenialowieckie.pl/advert/7071

Ja używam 7x64 i nie szukam zmartwień ;)
wojtek
 
Posty: 10
Dołączył(a): 13 marca 2014, 11:55

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez PASJONAT-HB » 4 czerwca 2014, 12:54

Tu, nie chodzi o udowadnianie jaka firma, czy kaliber jest lepszy, tylko o wiedzę, która pozwoli mi i może innym Myśliwym na dobranie odpowiedniej amunicji, pocisków do 8x68S - tak, by spisywały się optymalnie przy zastosowaniu do polowań głównie na jelenie.
Ps. Proszę o wpisy na temat, konkretne - rzetelne i bez fantazjowania, czy prowokowania pt. "Bo mój dziadek..., itp."
POZDRAWIAM.
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez kastor » 30 sierpnia 2014, 15:19

Powiedzcie mi skad ta naiwna wiara, ze istnieje to remedium na brak myslenia i rozwagi... o nazwie 'cudowny pocisk'. Zasada jest prosta : wlacz myslenie przed strzalem, nie strzelaj, gdy nie masz pewnosci, ze ulokujesz pocisk tam gdzie powinienes - i problem zniknie. Wplyw rodzaju pocisku na efekt koncowy strzalu ocenilbym na 20%... reszta to myslenie i praktyka strzelecka. Przede wszystkim - myslenie.
To co napisalem to truizm - ale warto go przypomninac.. do znudzenia.

Darz Bor
Avatar użytkownika
kastor
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 lutego 2007, 20:34

Re: 8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE

Postprzez PawelC » 5 września 2014, 10:03

PASJONAT-HB napisał(a):Tu, nie chodzi o udowadnianie jaka firma, czy kaliber jest lepszy, tylko o wiedzę, która pozwoli mi i może innym Myśliwym na dobranie odpowiedniej amunicji, pocisków do 8x68S - tak, by spisywały się optymalnie przy zastosowaniu do polowań głównie na jelenie.
Ps. Proszę o wpisy na temat, konkretne - rzetelne i bez fantazjowania, czy prowokowania pt. "Bo mój dziadek..., itp."
POZDRAWIAM.


Kolego PASJONAT-HB, trochę wstępu do teorii "kalibrów" zamieściłem w dzisiejszej wypowiedzi w wątku viewtopic.php?f=2&t=8232 , dla właściwego doboru pocisku warto zapoznać się ze str. 26-35 książki Pawła Morawskiego http://parabellum.pl/elaboracja-amunicj ... towej.html a potem poszperać w tabelach balistycznych producentów. Według teorii, należy dobrać możliwie najcięższy pocisk danego kalibru , im grubszy zwierz tym "twardszy" pocisk, pamiętając o zachowaniu prędkości przycelnej w zakresie przewidzianym przez producenta pocisku (generalnie 600-750 m/s) . Generalnie rzecz biorąc, pocisk dobieramy zaczynając od jego zachowania "przy celu", prędkość wylotowa pocisku z lufy "wychodzi nam" z tabel.
Jeżeli chodzi o dobór konkretnego pocisku i jego producenta to, panowie myśliwi, eksperyment jest podstawą nauki. Jeżeli stać was na zabawę w kupowanie kilkunastu paczek amunicji od różnych producentów i wystrzelanie ich na strzelnicy to warto to zrobić. Jak znam życie to i tak większość ludzi kupuje najtańszą amunicję S&B i uzyskuje z niej doskonałe wyniki.
Zwracam uwagę na temat tzw. prędkości przycelnej. Każdy pocisk może się nie rozwinąć jak leci zbyt wolno (za daleki strzał) i każdy pocisk może "zdemolować tuszę" jak jest zbyt szybki np. przy strzale do zwierza na kilka metrów.
PawelC
 
Posty: 103
Dołączył(a): 26 listopada 2013, 10:21

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 76 gości