8x68S ELABORACJA ORAZ WSZELKIE INFORMACJE O TYM KALIBRZE!!!

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Postprzez borowik » 19 sierpnia 2009, 11:28

PASJONAT-HB
Jestem pełen podziwu dla Twoich umiejetności strzeleckich. Trafiasz dziki centralnie w kark.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez pakon » 19 sierpnia 2009, 17:35

Witam
strzelam z 8x68S (najczęściej w ciepłym klimacie) z fabrycznej amunicji i teraz tylko z Blasera CDC. Może to kwestia dopasowania do lufy ale na strzelnicy rozrzut jest pomijalnie mały (na 100 m 5 otworów zachodzących na siebie). W terenie padało mi wszystko w ogniu lub po paru krokach, nawet eland na lekko spóźnioną komorę, a nie były to strzały z przyłożenia do stojącego. Próbowałem inną amunicję ale jedyny porównywalny chociaż nie tak dobry okazał się Brenneke TIG. RWS zawsze dołował i dawał duży rozrzut. Największą wadą CDC jest jej mała dostępność w Polsce.
pakon
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sierpnia 2009, 16:56
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez PASJONAT-HB » 20 sierpnia 2009, 19:28

"borowik"
Dziękuję! (kilka razy się udało, kilka razy był to przypadek)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez PASJONAT-HB » 1 września 2009, 10:20

Pozyskałe ostatnio 3 dziki z HMK o wadze 54-55-63kg wszystkie w ogniu tylko, że dystans był niewielki ok. 50 m a jeden nawet pod amboną, za ucho i na kark. Na kościach otwory wylotowe spore! Gdy przedwczoraj zostawiłem 8-emkę w szfie, to trafił się 88kg i poległ z 7x65R.
Pozdrawiam.
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez PASJONAT-HB » 1 września 2009, 10:27

"pakon"
Dziękuję za info., gdy tylko uda mi się zdobyć takie naboje postaram się sprawdzić jak latają z mojej fifki, może nawet coś polegnie.
Pozdrawiam!
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez PASJONAT-HB » 19 września 2009, 19:53

Dziś rano pozyskałem z HMK na dystansie ok.100m - Byka (158kg), trafiony na łopatkę, padł po ok.30m, pocisk został w tuszy.
Wczoraj strzeliłem dzika 74kg, prawie pod amboną kula uszkodziła, płuca serce i łopatkę (została w tuszy), dzik padł po 20m ( zero farby) mieliśmy problem ze znalezieniem go, bo zawiną w kierunku ambony i padł.
Myślę jeszcze raz przetestować DK może one się sprawdzą lepiej jako pocisk uniwersalny, bo noszenie w każdej kieszeni innego pocisku zaczyna męczyć!
Pozdrawiam!
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez caninus » 19 września 2009, 21:01

PASJONAT-HB napisał(a):Dziś rano pozyskałem z HMK na dystansie ok.100m - Byka (158kg), trafiony na łopatkę, padł po ok.30m, pocisk został w tuszy.
Wczoraj strzeliłem dzika 74kg, prawie pod amboną kula uszkodziła, płuca serce i łopatkę (została w tuszy), dzik padł po 20m ( zero farby) mieliśmy problem ze znalezieniem go, bo zawiną w kierunku ambony i padł.
Myślę jeszcze raz przetestować DK może one się sprawdzą lepiej jako pocisk uniwersalny, bo noszenie w każdej kieszeni innego pocisku zaczyna męczyć!
Pozdrawiam!



Zbiór zasad etyki, tradycji i zwyczajów łowieckich
.
.
.
21. Myśliwy nigdy nie traktuje strzału do zwierzyny jako treningu strzeleckiego.
.
.
.



Darz Bór
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez Wilderer » 19 września 2009, 21:16

A nie mógłbyś bredzić na temat?
Wilderer
 

Postprzez caninus » 19 września 2009, 21:52

Wilderer napisał(a):A nie mógłbyś bredzić na temat?


Dzik wczoraj,byk dzisiaj rozumiem że Kolega poluje z głodu.


PASJONAT-HB napisał(a):...
Myślę jeszcze raz przetestować DK może one się sprawdzą lepiej jako pocisk uniwersalny, bo noszenie w każdej kieszeni innego pocisku zaczyna męczyć!


Trochę zwierza padnie nim testy się zakończą.

Wilderer napisał(a):A nie mógłbyś bredzić na temat?



Gratuluję znajomości w Komisji Egzaminacyjnej ZO

EOT

Darz Bór
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55

Postprzez Wilderer » 19 września 2009, 22:02

To forum naprawde przyciąga uposledzonych:)

"Dzik wczoraj,byk dzisiaj rozumiem że Kolega poluje z głodu."

- zazdrościsz, czy Bozia poskąpiła talentu?

"Trochę zwierza padnie nim testy się zakończą."

- taka tej zwierzyny rola :)

"Gratuluję znajomości w Komisji Egzaminacyjnej ZO"

Wyobraźnie to ty masz ograniczoną, charakter zawistny, sposób postrzegania świata - chory.
Wilderer
 

Postprzez Bodzio1 » 20 września 2009, 20:07

Wilderer
Czytając twoje wypowiedzi w jednym zgadzam się z tobą w 100% to forum przyciąga upośledzonych ty jesteś tego najlepszym dowodem.
Bodzio1
 
Posty: 23
Dołączył(a): 7 września 2009, 18:57
Lokalizacja: Z daleka

Postprzez Wilderer » 20 września 2009, 20:44

Taaa... autorytet się odezwał :)
Ale fakt coś w tym jest :) Trzeba być nieźle walniętym żeby gadac np z tobą :)
Wilderer
 

Postprzez PASJONAT-HB » 29 września 2009, 18:09

Witam!
Panie kol. "caninus" - proszę dokładnie przeczytać moje poprzednie posty, tam jest zawarta sentencja prowadzonej przeze mnie analizy skuteczności pocisków RWS w kal.8x68S.

Ps. Trenuję na strzelnicy i wracając do komentarza typu " z głodu... i znajomości w ZO..." wypowiedzi te świadczą głównie o panu i pańskim postrzeganiu zasad etykietyki!

Pozdrawiam i proszę uprzejmie o informacje zgodne z tematem po wcześniejszym dokładnym zapoznaniu się z postami. :)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez PASJONAT-HB » 1 października 2009, 19:21

Dziś św.Hubert darzył i pozyskałem Byka, który padł w ogniu po dość niecelnym strzale. Mierzony na komorę, przyją pocisk na wysoką łopatkę (emocje zrobiły swoje), kula została w tuszy - strzelałem z DK.

Pozdrawiam!
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez PASJONAT-HB » 22 lutego 2010, 22:07

Witam!
Czy, koś z forum elaboruje amunicję w kal. 8x68S ???
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 61 gości