S&B PTS

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

S&B PTS

Postprzez SaT84 » 2 listopada 2009, 14:12

Koledzy prosił bym o podzielenei sie informacjami na temat tej amunicji. Chodzi mi głownie o jej skupienie, zniszczenia tuszy, rakcje na przeszkody. I co najwazniejsze czy nie zdazaja sie jej psikusy jak starym sp, typu odskok kuli o kilka do kilkunastu cm.
Za wszystkie wypowiedzi z góry dziekuje. :)

Darz Bór
SaT84
SaT84
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2 listopada 2009, 14:00
Lokalizacja: rzeszow

Postprzez SaT84 » 2 listopada 2009, 14:27

Prosze "admina" o przeklejenie tematu do dzialu- Akcesoria Łowieckie. Z góry dziekuje:)
SaT84
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2 listopada 2009, 14:00
Lokalizacja: rzeszow

Postprzez ULTRA » 3 listopada 2009, 18:43

Witam!!
Nie mam zbyt wielkich doświadczeń z tą ammunicją bo wystrzelałem jej niewiele ale w moim odczuciu bardzo jest bardzo celna ale to jest pojęcie raczej względne ponieważ praktycznie każda amunicja z jakiej strzelałem (sako, rws, norma, hornady, lapua) była z myśliwskiego punku widzenia bardzo celna- przy strzelaniu precyzynym na skupienie można te niewielkie różnice zobaczyć. Odskoków pojedynczych kul nie zaobserwowałem i o nich nie słyszałem od innych użytkowników. Jeśli chodzi o zniszczenia tuszy to są one znaczne moim zdaniem większe niż przy vulcanach normy i jest moim zdaniem bardzo wrażliwa na drobne przeszkody i dlatego przestałem jej używać. Jeżeli ktoś strzela tylko w czystych sytuacjach i nie jest pasjonatem szaszłyków to polecam- dziki fikaja po niej nie zgorsza :lol:

Pozdrawiam DB
ULTRA
 
Posty: 65
Dołączył(a): 25 marca 2009, 19:54

Postprzez SaT84 » 4 listopada 2009, 12:28

Dziekuje za wypowiedz:)
Zastanawiam sie nad uzyciem PTS'ow w kalibrze 243W. Chodzi mi glownie o Lisy choc i "dziczek" 127kg poszedl ledwie kilka metrow po komorowym strzale (pluca poszly w mak, strzal na kulawy sztych od tylu). A koledzy czesto mowia ze ten kaliber jedynie na sarny i lisy. Obecnie uzywam amunicji Lapua SP 6,5 gr ale przy obecnych cenach chyba rudzielce sie nie obraza na szczepionki z S&B:)
Zastanawiam sie jeszcze czy wybrac PTS czy zwykle SP.

Darz Bór.
SaT84
SaT84
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2 listopada 2009, 14:00
Lokalizacja: rzeszow

Postprzez PASJONAT-HB » 5 listopada 2009, 11:01

Ja, poleciłbym, jeżeli oczywiście występuje w kal. 243 win, S&B z pociskami SIERRA, sprawdziłem je w kal. 7mm i 7,62mm, spisały sie bardzo dobrze dając dobrą farbę, przy strzale do dzika jak i jelenia, lisy natomiast przeszywa bez większych zniszczeń.
Pozdrawiam.
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez SaT84 » 5 listopada 2009, 11:28

Z tego co sie orientuje to sierra w kalibrze 243w nie wystepuje.
SaT84
 
Posty: 29
Dołączył(a): 2 listopada 2009, 14:00
Lokalizacja: rzeszow

Postprzez PASJONAT-HB » 5 listopada 2009, 11:41

Szkoda, bo to bardzo dobry pocisk!
Pozdrawiam. :)
PASJONAT-HB
 
Posty: 161
Dołączył(a): 10 marca 2009, 11:36
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez doomster » 11 grudnia 2009, 20:47

Mam 30-06 i uzywam PTS. Jestem super zadowolony. Na tarczy bardzo dobre skupienie, zadnych odskoków (miewałem takie z 'lekką czeską'). Z PTSa strzeliłem w tym sezonie ok 20 dzików, wszystkie padły w ogniu, nawet te które dostały za łopatkę. Byk strzelony na płuca poszedł jakies 30 metrów. Sarny strzelone na pluca czasami ida na jakies kilkanascie metrów. Zniszczena tuszy, hmmm... takie same jak w lekkiej czeskiej.
Szczerze polecam ten kaliber, bede go tak dlugo uzywał az jego cena nie zbliży sie do cen renomowanych producentów :)
doomster
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 grudnia 2009, 19:34

Postprzez AndrzejG. » 28 grudnia 2009, 16:12

strzelam z 243 win. właśnie z sierry ale jest to własny wyrób: opinie pozytywne bardzo celna , nie nadaje się do strzelania lisa gdyż lis niesmacznie po trafieniu wygląda , zresztą 243 nie nadaje się na lisa w moim osobistym odczuciu , po każdej kuli z której strzelałem czy to sako , lapua, geco czy czech zniszczenie były podobne ( ogromne )

SaT84

243 to specyficzny kaliber , zazwyczaj po dobrym ulokowaniu kuli zwierz uchodzi . bolaczka tego kalibru to to że farba jest znikoma albo jej w ogóle nie ma . Strzeliłem z tego kalibru ok. 10 dzików i tylko jeden został w ogniu wiekszość uchodziła nie farbując bądz farbując jak kot napłakał!!!!Pozdrawiam DB
AndrzejG.
 
Posty: 79
Dołączył(a): 31 stycznia 2007, 09:20
Lokalizacja: woj.podlaskie

Postprzez andante36 » 14 stycznia 2010, 13:44

Jestem bardzo zadowolony z PTS-a. Strzelam z kalibru 6,5x55SE. Polecam.
andante36
 
Posty: 41
Dołączył(a): 14 stycznia 2010, 13:14


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 96 gości
cron