Zakup nowej broni w salonie Frankonia Berlin.

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Zakup nowej broni w salonie Frankonia Berlin.

Postprzez Sylwester » 22 listopada 2009, 10:41

Witam szanownych forumowiczów.

Wczoraj przejazdem wpadłem do berlińskiej Frankonii.
Czas przedświąteczny, to czas promocji :o) ... u nich także!
Pogadałem ze sprzedawcą z I pietra i dostałem ciekawą ofertę zakupu nowej broni, m.in. Merkel SR1 Jagd za 1920€ oraz kniejówka Merkel B3 Jagd za 2380€. Dodam tylko że najtańszą wersję SR1 standart można juz tam kupić za 1180€, natomiast najtańsza kniejowka B3 standart to tylko 1560€ ... rewelka!
Pomijając że oferowane ceny to jakieś 60-70% ceny w polskich salonach, to mam jecze do was pytanie.
Czy ktos kupował we Frankonii broń i jak to wygląda w praktyce.
Sprzedawca proponował obowiązkowo taką marszrutę:
-kupujący z Polski dostarcza do sklepu oryginał ważnej min. 1 miesiąc promesy na zakup broni... osobną na półautomat, oraz osobną na kombinowaną.
-kupujacy dostarcza do sklepu kserokopię paszportu, pozwolenia na broń i legitymacji PZŁ
-kupujący płaci w sklepie bądz przelewem za broń... i dodatkowo...
-kupujący wnosi dodatkowe opłaty za dostawę broni do swojego domu, tj. 1.7% ubezpieczenie przesyłki + 17 € koszty dostawy do Polski.

Według handlowca z Frankonii po zapłacie jw. broń zostanie dostarczona do Polski w terminie 7-10 dni od daty dostarczenia wszystkich dokumentów jw, oraz pokrycia kosztów transportu oraz ubezpieczenia dostawy.

Zatem czy ktoś z was ma juz jakieś doświadczenie w zakupie broni z niemieckich salonów - szczególnie z Frankonii. Czy w Polsce należy jeszcze ponosić jakieś opłaty - cło, VAT i inne duperele i jak się do tego odnosi polskie WPA.
Raz jeszcz zaznaczam, że broń dostarcza przewoźnik niemiecki. Zatem odpada całkowicie procedura uzyskania w polskim i niemieckim WPA tzw. Uprzedniej zgody na przewóz broni poza granicami Polski.

W oczekiwaniu na dobre wieści.
DB
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 49
Dołączył(a): 25 maja 2009, 19:30

Postprzez borowik » 22 listopada 2009, 11:47

Nie kupowalem nigdy broni za granicą tymbardziej w sklepach Frankonii. Domyślam się tylko, że promesę na zakup broni wystawioną w Polsce należy przetłumaczyć na język niemiecki (penie też pozwolenie na broń i legitymację PZŁ) u tłumacza przysięgłego i mieć ze sobą obie wersje polską i tłumaczenie. Jak załatwiałem jakieś sprawy w urzędach zagramanicznich to polskie dokumenty zawsze musialem miec przetłumaczone. No i pewnie nie unikniesz cła chyba, że cena broni jest niższa od kwot podlegających ocleniu. Kwota wolna od cła to chyba 150 euro. Ale te informacje o cle sprawdź w Urzędzie Celnym.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez ArturM » 22 listopada 2009, 12:18

W moim przypadku nie obeszło się bez uprzedniej zgody przewozowej, ale kupowałem od prywatnej osoby na egunie. We Frankoni powinno to przebiec dość prosto i szybko, wystarczy dostarczyć wymienione dokumenty. Żadnych dodatkowych opłat w Polsce nie ma typu cło czy vat.
ArturM
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3 sierpnia 2008, 12:32
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez Sylwester » 22 listopada 2009, 14:29

Kolego Borowik.

Pisałem że chcę z Berlina. tj, z Niemiec, a nie z za "wielkiej wody".
Faktycznie z Ameryki wszystkie towary o wartości pow. 150€ objęte są procedurą celno-slarbową.
Broń z Niemiec - w końcu tez z UE, nie powinna być clona ... ale tak na chłopski rozum, bo w praktyce ... :o(


Może jednak ktoś coś wie na ten temat z doświadczenia a nie z opowieści.
Avatar użytkownika
Sylwester
 
Posty: 49
Dołączył(a): 25 maja 2009, 19:30

Postprzez ArturM » 22 listopada 2009, 15:30

Ad.Sylwester
czy masz problemy z czytaniem? napisałem, że kupiłem broń w Niemczech i żadnego vatu czy cła w Polsce się nie płaci
ArturM
 
Posty: 36
Dołączył(a): 3 sierpnia 2008, 12:32
Lokalizacja: Bielsko Biała

Postprzez borowik » 22 listopada 2009, 17:26

Kolego Sylwester. Nie będę sie wymądrzał. Najlepiej sprawdź w Urzędzie Celnym. Cła mozna nie płacić bezpośrednio w czasie przewozu. Celnicy mają pięć lat na ściągniecie należnego cła. Ponieważ teraz nie ma odpraw celnych na granicach wewnętrznych unii to są kontrole celne przewożonych towarów na całym terytorium. Widuję czasem celników kontrolujących ciężarówki pod Piotrkowem Trybunlaskim
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez caninus » 22 listopada 2009, 22:45

Konieczna uprzednia zgoda przewozowa u Niemców FWB.
Sprzedawca wysyła Ci dane o broni-Producent,model,numer.
Występujesz w swoim WPA o wydanie uprzedniej zgody przewozowej na każdą jednostkę.
Zgody wysyłasz sprzedającemu wraz z kserem dowodu i paszportu.
Przelewasz kasę.
Sprzedający wysyła do Ciebie broń.Do Twojej WPA dociera też informacja
że takowa broń została wysłana do Ciebie.
Zgodę Przewozową broni w Unii reguluje Art 11 ust. 4 i Art.10 Dyrektywy 91/477/EWG (Article 11(4) and Article 10 of Directive 91/477/ECC.
Potem na podstawie promesy załatwiasz sprawy pozwolenia.
Wprawdzie sprowadzałem broń CP ale co Niemców obchodzi czy ktoś jest myśliwym czy nie a także sprawa pozwolenia na broń w Polsce-promesa?
caninus
 
Posty: 72
Dołączył(a): 18 września 2009, 13:55


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości