bardzo prosze o pomoc i dobre rady!

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

bardzo prosze o pomoc i dobre rady!

Postprzez werych » 7 maja 2004, 01:05

niedawno zdalem egz lowieckie a obecnie czekam na pozwolenie na bron. bardzobym prosil o jakas dobra rade! jaka bron mam zakupic!?! gdzie w internecie moge znalesc jakies ceny i .... i wszelkie informacje!?! interesuje mnie zakup boka, sztucera i jakiejs prostej lunety dobrej firmy! z gory dziekuje za kazda podpowiedz! pozdrawiam!
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Postprzez PiotrL » 7 maja 2004, 07:13

Witaj w Klubie :-))
Bron musisz sobie dobrać - decyduje tu wiele czynników.Po pierwsze rodzaj łowiska i zwierzyny która w nim bytuje.Inna kupisz polując w Bieszczadach a inną w łowisku leśnym.Typ broni tak samo - dobierasz do polowań i osobistych preferencji.Kaliber - tak samo + Twoja waga - nie ma sensu kupować kalibrów magnum jak ważysz np poniżej 70 kg. Marka - zależy głównie / niestety / od posiadanych środków. Każda sprawna technicznie broń nadaje się do polowania - obojętnie czy jest to ruska pojedynka za 900 zł czy Hollang&Holland za 180000 E.Marke i krotność lunety dobierzesz stosując takie same kryteria.
Ceny broni używanej i nowej możesz znależć na www.globus.com.pl lub np. na www.bron1.pl
Jakby co - żeby nie zanudzać Kolegów - pisz na priv - piotrel@poczta.jzk.pl
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez wuju(HUNTER) » 7 maja 2004, 17:19

Piotr ma racje wszystko zalezy od zasobnosci twojej kieszezni!Ja moge ci napisac jak ja kupywalem bron i podobnie zrobilo wielu moich kolegow z ktorymi konczylem zreszta niedawno kurs:ja zakupilem nowa bron ale najtansza jaka jest na rynku czyli Boka Iża 27em magnum poniewaz waze ponad 70 kg.troche nawe sporo ponad :) 8) i ciesze sie z tego zakupu bron wcale nie kopie strzlajac z 70tek prawie nic nie czuc.Planowalem kupic i kniejowke Iża ale moze kiedys indziej(brak funduszy)jak obliczalem zakup tych 2 broni kosztowal by mnie okolo 6000 zl.A jezeli chodzi o sztucer dobry i tani to polecam CZ550 np.wersja SCANDYNAWIA wlasnie taka zakupil moj ojciec w tym roku kal.30-06.Podalem ci chyba najtanszy sposob na zakup nowej broni.Ale jezeli chodzi o gladkolufowa to popytaj w kole kolegow nieraz zdazaja sie calkiem dobre okazje na zakup taniej starej i dobrej broni np.Merkla jak dobrze trafisz to kupisz swietna bron za smieszne pieniadze nawet jakies(300-400zl).Kupowania sztucera uzywanego odradzam bo i mnie starsi mysliwi tego odradzili.Ale jesli chodzi o sprawy broni to wyrocznia jest PiotrL ja nie wiem on chyba ma sklep z bronia bo facet na prawde zna sie na tym!!!PozdroDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez werych » 7 maja 2004, 21:57

dzieki dzieki iwelkie dzieki za kazda rade i podpowiedz! poczekam jeszcze moze ktos jeszcze wskoczy i cos pdpowie! pozdrawaim
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Postprzez PiotrL » 7 maja 2004, 21:58

Dzieki Wuju po raz kolejny za dobre słowo - ale sklepu z bronia niestety nie mam - czego żałuję - bo leczyc ludzi jest coraz ciężej i mniej przyjemnie..Po prostu - duzo szukałem zanim trafiłem - częściowo - - na to co trzeba. DoTwojej propozycji sztucerowej dodałbym z całą odpowiedzialnościa Zastave M70 - za 2700 - 2900 - mamy kapitalny nowy sztucer
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez werych » 8 maja 2004, 13:47

witam! juz wiem wiecej! moge przeznaczyc na sztucer od 4- 6tys zl, na lunete okolo 2 - 2,5 i bok musi byc uzywany. ineteresuja mnie 2 sztuki broni. jedna gladkolufowa uzywana i wlasnie i sztucer. czekam na kolejne podpowiedzi i z gory dziekuje!
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Postprzez PiotrL » 8 maja 2004, 14:57

Z takimi pieniędzmi to mozesz poszaleć - z tym ze wydaje mi sie warto przesunąć trochę pieniedzy ze sztucera na lunetę - już za 2700 -3200 kupujesz fabrycznie nową Zastavę M70 lub CZ 550. Montaż EAW to ok 1000 zł - zostaje kupa na lunetę. Lepiej mieć przyzwoity sztucer - a taki jest praktycznie każdy - i znakomitą lunetę niż odwrotnie.
Bok jak ma byc pomocniczy - to kupuj Iża 27M - nowy do 2700 a używany od 800 zł w górę.
Kaliber juz musisz sam pomysleć - radziłbym 7x64,308 ew.3006....
Luneta - czy zmienna ogniskowa czy stała, jaki krzyz i czy podświetlana - to też decyzja subiektywna
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez werych » 9 maja 2004, 15:43

hmmm?!?!?! dzieki dzieki! tak atk bok w sumie ma byc pomocniczy! luneta musi byc dobraale nie koniecznie podswietlana a juz na pewno nie nastawna! hmmm?!?! czeski sztucer moze byc?! bo kurdekazdy jeden mysliwy odradza go prawie. :roll: ehh :) a bok jaki jeszcze jesli nie IZ ?!?!?! pzdr
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Postprzez PiotrL » 10 maja 2004, 14:17

Pewnie że czeski sztucer może być - CZ 550 to piekna broń i w kalibrach jakie sobie zamarzysz - nawet afrykańskie magnum. Sa wersje lux oraz wg mnie szczególnie ładne w pełnym kryciu z krótka lufą - choć z kolei nie dla każdego kalibru to pasuje. Jeżeli luneta nie musi być nastawna i nie musi byc podświetlana - mozna za ok 2500 kupić Zeissa 8x56 jest na stronie Szustera - http://szuster.com.pl/katalog/zeiss/lunety-diatal.htm
Jeszcze raz proponuje żebyś sie zastanowił nad Zastawą M70 - miałem go w reku i jest to piekny sztucer - a kosztuje 2700 - 2900 - czyli 500 zł mniej niz CZ
Co do boka - Iż właściwie nie ma konkurencji w sensie stosunek użytkowości do ceny - wszystkie są droższe. W gre wchodzą Merkle / ok 2500 zł/ czy włoskie - np. Marocchi - jest do kupienia używany za 1200 - 1500 .Musisz popatrzec po komisach - praktycznie przy kazdym sklepie myśliwskim
Pozdrawiam
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez werych » 10 maja 2004, 16:42

hmmm ?!??! dzieki dzieki! a jakies cenniki mausera sa gdzies dostepne w necie nei moge nic znalesc.
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

pomoc dobre rady.

Postprzez Cyzio » 12 maja 2004, 15:04

Szanowny Kolego.
Ten problem co sobie kupić aby człek był zadowolony znam osobiście. :twisted:
Z tego co piszesz masz ok 6500zł. Troszkę szmalu masz. :D
1 SZTUCER
2FUZJA
3 dryling lub kniejówka. :( :lol:
I masz problem z głowy. A co do optyki bierz z górnych półek.
Wydatek który się opłaci na lata. :D
Nie musi to być nowe. Wez dobrego kolegę przy kupnie z drugiej ręki
niech słuzy mądrą rada. :o
Osobiście mam cztery szt broni. Sztucer , :D kniejówkę :D i
dwie fuzje :lol: Boka i o poziomym układzie luf strzelbę.
Pozdrawiam. :lol:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Cyzio » 12 maja 2004, 15:06

P s :oops:
Nie zapomnij o lornetce. :oops: :(
Powodzenia.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez kuki » 12 maja 2004, 16:22

Pamiętaj także o lampie z dobrymi akumulatorami, nożu no i takim bardzo płaskim naczyniu na ... przecież mówię że na herbatę.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Postprzez wuju(HUNTER) » 13 maja 2004, 17:48

A jak i czym napelniac naczynia starsi i doswiadczeni koledzy mysliwi na pewno beda ci czesto przypominac!!! :mrgreen: Uwazaj tylko zeby zostalo ci troche szmalu na bron!!!
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

dzieki wielkie

Postprzez werych » 27 czerwca 2004, 08:37

okok bede pamietal i o nozu i lornetce i "herbacie" :lol:
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Następna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 61 gości