Jak sprawdzić przebicie w dubeltówce

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Jak sprawdzić przebicie w dubeltówce

Postprzez kamel » 26 maja 2005, 21:25

Przez wiele lat używałem Iż-a 27 i z czasem zauważyłem że powoli traci przebicie i go sprzedałem. Teraz mam Bettinsoli i na niego nie narzekam, ale jak sprawdzić jej przebicie . Strzelanie do nap wiadra metalowego nie jest miarodajne bo zależy od grubości blachy, wytłoczeń na powierzchni.
Metoda porównawcza z inną strzelbą też nie jest pewna
Czy jest jakiś pewny sposób na sprawdzenie przebicia.
DB Kamel
kamel
 
Posty: 210
Dołączył(a): 18 maja 2005, 13:54
Lokalizacja: Radom

Postprzez Cyzio » 27 maja 2005, 20:40

Witam.
Szanowny Kolego.
Jest metoda opisana przez p Anatol Szyrkowiec oczywiście autor do niedzieli dam opis
Pozdrawiam. 8)
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Cyzio » 12 czerwca 2005, 17:10

Witam.
Ja robię tak biorę karton po np tel jadę na strzelnicę zakreślam koło o śr 50 cm ład srut nr 2 i strzelam z jednej lufy biorę następny karton i to samo z drugiej lufy. I widzę jakie mam pokrycie . Następnie to samo tylko z nr 4 śrut. A konkretów szanowny Kol proszę szukać w książce autora Puchalski technika strzelania . Tam wszystko jest podane jak na misce,
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez wuju(HUNTER) » 5 października 2005, 13:39

Koledze Kamelowi chodzi chyba o przebicie a nie o pokrycie?!Cyzio opisal jak sprawdzamy pokrycie.A jezeli chodzi o przebicie to niektorzy sprawdzaja je na drzwiach od stodoły :D czyli w praktyce jakas decha o rozsądnej grubosci dobrze umocowana w jakims bezpiecznym miejscu ladujesz kule i sprawdzasz na ilu chcesz metrach.Wynik przy tej metodzie jest bardzo obiektywny...ale!PDB
Avatar użytkownika
wuju(HUNTER)
 
Posty: 139
Dołączył(a): 21 kwietnia 2004, 14:59
Lokalizacja: świetokrzyskie

Postprzez REST » 5 października 2005, 15:40

taa nawet na kursie nam mówili DRZWI OD STODOŁY :D bez nich nie ruszajcie sie na strzelnice :lol:

ale na serio to samo nam powiedzieli "drzwi od stodoły", mysmy sprawdzali na dachu od ambony, pare desek zbitych w kwadrat :wink:
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez Cyzio » 5 października 2005, 20:16

Witam.
Szanowni Koledzy :lol: można sprawdzic przebicie srutu też przy pomocy kartonów np po telewizorze. Pierwszy idzie srut nr 1 a następnie nr 4 . A ile ma byc tych kartonów nie pamiętam . Liczymy ilośc srucin która przeszła przez kartony. Proszę popatrzec do ksiażki Puchalskiego .Niestety nie pamiętam. A sprawdzałem przebicie srutu pierwszej swojej strzelby.
A było to ,, no troszkę,, :oops: do tyłu.
Pozdrawiam. :wink:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 412 gości