przygoda z wabikiem....

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

przygoda z wabikiem....

Postprzez butcheri » 24 lutego 2010, 15:09

chciałbym kupic sobie wabik i zaczac uczyc sie wabienia....myslałem nad wabieniem lisów lub bazantów.... http://www.allegro.pl/show_item.php?item=931062485 na lisy zastanawiałem sie nad tym wabikiem...co o nim sadzicie? prosiłbym równiez o doradzenie mi jakiegos na bazanty.....znalazłem jeden na wabiki pl ale niestety link sie nei chce wkleic....i ostatnie pytanie co sadzicie o wabikach na jastrzebie bo równiez jeden taki znalazłem na wabiki pl.....a ciekawie byłoby je powabic i zrobic pare zdjec gdyby sie udało.....przepraszam ze az tyle pytan ale mam zamiar dopiero zaczac przygode z wabikiem...z góry dziekuje za odpowiedzi....
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Re: przygoda z wabikiem....

Postprzez BatekKnieja » 15 czerwca 2010, 16:10

Wątek stary , ale co tam:) odnośnie wabika to polecam wabik bilika na lisy:), co do ptactwa to nie mogę za dużo powiedzieć, nie mam doświadczenia w ich wabieniu:) jeżeli chcesz mogę Ci powiedzieć jak zrobić wabik na kozły a po przestrojeniu na kozy:)
Avatar użytkownika
BatekKnieja
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 czerwca 2010, 15:23
Lokalizacja: Września woj. Wlkp

Re: przygoda z wabikiem....

Postprzez Qulka » 16 czerwca 2010, 09:20

BatekKnieja napisał(a): jeżeli chcesz mogę Ci powiedzieć jak zrobić wabik na kozły a po przestrojeniu na kozy:)


Pisz Batek smialo.Rowniez ja chetnie poczytam.
Avatar użytkownika
Qulka
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2 marca 2010, 14:39

Re: przygoda z wabikiem....

Postprzez Blade » 16 czerwca 2010, 11:39

Pisz, pisz, również chętnie poczytam.
Blade
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 maja 2010, 14:12

Re: przygoda z wabikiem....

Postprzez BatekKnieja » 16 czerwca 2010, 14:34

No więc taki wabik robimy z parostka(ładnie wygląda) lub drewna.Jako membrany używamy piszczącej wkładki z gumowej zabawki dla naszego kudłatego pupila:), następnie dobieramy odpowiedni rozmiar wiertła i wywiercamy otwór w czołowej części parostka bądź to kawałka drewna(najlepsza do tego celu jest Brz lub leszczyna), drugi otwór wywiercamy w szczytowej części wabika tym razem mniejszym wiertłem, przed włożeniem wkładki musimy ją dostroić najlepiej pod firmowy wabik, lub posłuchać głosu wabików ze strony http://www.wabiki.pl . Po tej jak , że ważnej czynności umieszczamy wkładkę w wabiku i gotowe:)
Avatar użytkownika
BatekKnieja
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 czerwca 2010, 15:23
Lokalizacja: Września woj. Wlkp

Re: przygoda z wabikiem....

Postprzez BatekKnieja » 16 czerwca 2010, 14:54

i troszkę zdjęć:
wkładkaObrazek
od czoła wabika(ustnik) Obrazek
otwór szczytowy Obrazek
gotowy wabik Obrazek
Avatar użytkownika
BatekKnieja
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 czerwca 2010, 15:23
Lokalizacja: Września woj. Wlkp

Re: przygoda z wabikiem....

Postprzez BatekKnieja » 16 czerwca 2010, 14:58

Avatar użytkownika
BatekKnieja
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 czerwca 2010, 15:23
Lokalizacja: Września woj. Wlkp


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 62 gości