reczne wabienie zwierzyny....

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

reczne wabienie zwierzyny....

Postprzez butcheri » 6 marca 2010, 18:31

nie wiedziałem gdzie dac ten temat wiec dałem tutaj...w tym temacie wrzucajcie (jesli macie) skany lub jakiej zdjecia itp jak składac rece do wabienia zwierzat i piszcie na jaki to gatunek itp....ja wrzucam skan tego jak składac rece do wabienia gołebi grzywaczy oraz link do filmiku o wabieniu saren...na filmiku wabia raz wabikami raz ustami wiec trzeba sie przypatrzec:P ale osobiscie nawet nie wyobrazam sobie wydac takiego dzwieku ustami jak ten koles na filmie a szczególnie w 1 min 10 sek filmu:D próbowałem wiele godzin ale nic z tego:D oto link http://www.youtube.com/watch?v=Te_fg5-x ... r_embedded


a to skan do wabienia grzywaczy:
Obrazek


a wiec koledzy i kolezanki rozwijajcie temat komentujcie i dzielcie sie wiedza bo uwazam ze ciekawe zagadnienie:]
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Re: reczne wabienie zwierzyny....

Postprzez BatekKnieja » 15 czerwca 2010, 15:57

Witam:)ja Wabie w czasie rykowiska na złożonych dłoniach, lecz muszę podkreślić tylko i wyłącznie na krótkich odległościach, dłonie składam w muszlę:)
Następna sprawa za pomocą złożonych dłoni podobnie jak do wabienia grzywaczy, możemy wzmocnić odgłos wydobywany przez kozła, tzw szczekanie, każdy myśliwy je słyszał i to nie raz:)brzmi on jak ,,bou'' wydobywany z gardła:)w czasie jego wydobywania odsłaniamy jedną dłoń a następnie znów przymykamy:)
Darz Bór:)
p.s. jeżeli któryś z kolegów chce nauczyć się wabić jelenie do zapraszam:)siedzę już w tym prawie 5lat:)
Avatar użytkownika
BatekKnieja
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 czerwca 2010, 15:23
Lokalizacja: Września woj. Wlkp

Re: reczne wabienie zwierzyny....

Postprzez BatekKnieja » 15 czerwca 2010, 15:59

Zapomniałem dopisać ,,bou'' z gardła i nosowo:)
Avatar użytkownika
BatekKnieja
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 czerwca 2010, 15:23
Lokalizacja: Września woj. Wlkp


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 88 gości