Przedwojenny M98 od Paula Mossiersa, Breslau

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Przedwojenny M98 od Paula Mossiersa, Breslau

Postprzez Blade » 31 maja 2010, 21:33

Witam wszystkich kolegów, zwracam się z prośbą o pomoc do ludzi, którzy tak jak ja kochają starą broń myśliwską.
Jakiś czas temu pojawiło się na optyce myśliwskiej ogłoszenie następującej treści:

"sztucer M98
Sprzedam wyjątkowy, przedwojenny sztucer myśliwski M98 kal. 8x57 JS z lunetą z epoki Hensold Wetzlar Duralyt 6x42.

Jeśli myślisz że jest to zwykły sztucer przerabiany z karabinu wojskowego to jesteś w błędzie! Broń wykonana przez Paula Mesiersa we Wrocławiu.

Lufa w 1/3 długości sześciokontna, frezowana szyna oraz muszka! Lufa ze stali Krupp Spezial. Na sztucerze widnieje także inskrypcja 1922 rok. Broń delikatnie grawerowana.

Jest to w pełni użytkowy sztucer - lufa (oczywiście orginalna) wspaniale trzyma kulę - sprawdzałem zarówno na strzelnicy jak i wziernikiem. Nowa oksyda. Bardzo ładny stan."

Ogłoszenie zostało przeniesione do archiwum w przeciwieństwie do innych bez adnotacji, że broń została sprzedana, stąd moje zainteresowanie. Chodzi mi o jakiś namiar na właściciela, sprawę załatwia również numer tego ogłoszenia jaki był mu przypisany na "optyce myśliwskiej". Oto link do archiwum: http://optykamysliwska.pl/archiwum5.html

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.

Proszę też o kontakt ludzi którzy mają na sprzedaż sztucer Mauser lub Mannlicher 8x57 is + luneta, całość z "epoki", lub inną ciekawą broń, najlepiej rusznikarską, interesuje mnie tylko broń użytkowa w dobrym stanie, nie eksponat na ścianę. Kontakt do mnie: 602 649 749. DB
Blade
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 maja 2010, 14:12

Re: Przedwojenny M98 od Paula Mossiersa, Breslau

Postprzez novi » 1 czerwca 2010, 22:01

Wiem gdzie stoi trochę lepszy od tego. Nie ma frezowanej komory pod montaz i uchylny magazynek. Lufa osmiokatna przechądząca w okrągłą. Osada tez w lepszym stanie.
Trzeba by tylko wymienic sruby bo ktos je kiedys po....ł srubokretem prosto z torby elektryka.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Re: Przedwojenny M98 od Paula Mossiersa, Breslau

Postprzez Blade » 2 czerwca 2010, 10:50

Novi prześlij na priv numer do siebie albo prześlij wizytówkę na numer podany w moim poście.
Blade
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 maja 2010, 14:12

Re: Przedwojenny M98 od Paula Mossiersa, Breslau

Postprzez kamel » 12 czerwca 2010, 21:29

Witam

kilka lat temu widziałem na stzrzelnicy podobny sztucer ale bez lunety,z tym że lufa była do końca ośmiokątna i z szyną jako całość.
Właściciel strzelał z muszki i szczerbinki skupienia mogli zazdrościć którzy mieli nowy sprzęt i nowoczesne lunety, lufa z szyna wygląda super, na dodatek według mnie przez szynę lufa jest sztywniejsza.
kamel
 
Posty: 210
Dołączył(a): 18 maja 2005, 13:54
Lokalizacja: Radom


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 59 gości
cron