Lornetka dla okularnika

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Lornetka dla okularnika

Postprzez Maximus » 25 lipca 2010, 16:55

Witam!
Mam pytanie do kolegów myśliwych noszących okulary. Mianowicie ciekawi mnie jak korzystacie z lornetki i lunety? :roll:
Czy prowadzicie obserwacje przez ww. urządzenia w okularach, czy bez- czy np. stosujecie szkła kontaktowe, lub używacie lornetek i lunet z możliwością regulacji ( jeżeli takie są)???
Jestem stażystą pod koniec stażu i już zaczynam rozglądać się poważnie za sprzętem optycznym i nie tylko.
Jestem stażystą, ale strzeliła mi już 40 i przy okazji zapytam starszych lub może bardziej doświadczonych Kolegów o dobrą lornetkę i lunetę nocną dla mnie.
Avatar użytkownika
Maximus
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sierpnia 2009, 18:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lornetka dla okularnika

Postprzez Cyzio » 25 lipca 2010, 22:22

Witam.
A noszę ,,bryle,, tak zwą okulary :D Optyka lornetka 8x58 Docter lunety 8x56 Swarovski i Docter 2,5do10x48.Okulary podczas patrzenia przez optykę mam na nosie.Żaden problem ,ale lepiej bywało bez ,,bryli,,
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Lornetka dla okularnika

Postprzez Maximus » 26 lipca 2010, 08:11

Dziękuję koledze za informację. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Maximus
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sierpnia 2009, 18:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Lornetka dla okularnika

Postprzez Deerhunter1967 » 19 listopada 2010, 18:52

Korzystając z lunety i z lornetki używam okularów ( obraz mimo możliwości doregulowania jest ostrzejszy). W przypadku lornetki korzystam z zaginanych obrzeży muszli, lub muszli teleskopowych ( muszę przybliżyć szkło swoich patrzałek do okularu). Z praktyki: muszle gumowe z czasem parcieją i pękają w miejscu zgięcia. Dlatego lepsze dla okularnika są lornetki z muszlami teleskopowymi.
Deerhunter1967
 
Posty: 6
Dołączył(a): 27 sierpnia 2010, 09:19

Re: Lornetka dla okularnika

Postprzez tomasankon » 15 stycznia 2011, 17:12

Mam okulary i ten sam problem. Miałem lornetkę Steinera Predator ale z uwagi na szkła korekcyjne zamieniłem na Nikon z prostymi obrzeżami. Do patrzenia nie zdejmuję okularów.
Avatar użytkownika
tomasankon
 
Posty: 19
Dołączył(a): 8 stycznia 2010, 12:48
Lokalizacja: mazowieckie


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości