Co wybrac??

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Co wybrac??

Postprzez butcheri » 13 sierpnia 2010, 08:28

Witam...chciałbym zapytac co mam wybrac dubeltówke i sztucer? kniejówke? a moze dryling? najbardziej skłaniam sie ku kniejówce ale czy jestona tak samo skuteczna jak sztucer? prosze przyblizcie mi temat bo nie mam bladego pojecia o broni ,,,i jak to jest z lunetami do kniejówki? zakazdym razem sie sciaga i zakłada lunete w zaleznosci an co sie poluje? czy wtedy luneta nie bedzie ustawiona krzywo albo cos?....DB
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Re: Co wybrac??

Postprzez Jeger » 14 sierpnia 2010, 12:09

Zależy kolego co masz w łowisku i jakie sposób polowania preferujesz, czego będziesz najwięcej strzelał, czy na strzelnice będzie często jeżdżone itp itd. Opisz to wszystko to coś ci wtedy podpowiemy...

Pozdro DB
Jeger
Jeger
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lutego 2010, 20:18

Re: Co wybrac??

Postprzez butcheri » 14 sierpnia 2010, 15:23

głownie bede z wabikiem na lisy i dziki z ambony i podchodu ...i czasem na kaczki...bo lisów i dzikow u nas najwiecej....na strzelnice raczej nie czesto...
butcheri
 
Posty: 88
Dołączył(a): 24 lutego 2010, 14:47
Lokalizacja: Skałka

Re: Co wybrac??

Postprzez Wania » 15 sierpnia 2010, 08:05

Moja odpowiedź jest w sposób oczywisty tendencyjna i nieobiektywna a to dlatego, ze nie lubię tzw. broni kombinowanej. A na dodatek poluję w taki sposób i w takich obwodach gdzie jest nieprzydatna. W moich warunkach to broń raczej paradna niż praktyczna.
Dlatego sugeruję: jako pierwszą broń kup sztucer i do niego lunetę - możliwie najlepszej jakości. Jeżeli uważasz, ze potrzebujesz strzelby gładkolufowej to kupuj - Twoja sprawa, tylko weź pod uwagę czy naprawdę tego już teraz potrzebujesz. Są obwody takie jak np. w moim kole, że lepiej posiadać dwa sztucery (jeden na wiosnę i lato, drugi na jesień) niż sztucer i gładkolufową. Dlatego, że nie ma praktycznie zajęcy, kuropatw, bażantów. Jedno małe śródpolne jeziorko z kaczkami.
Wania
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2 lutego 2007, 12:27
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co wybrac??

Postprzez Jeger » 15 sierpnia 2010, 15:15

a jakim budżetem kolega dysponuje?
Jeger
 
Posty: 10
Dołączył(a): 8 lutego 2010, 20:18

Re: Co wybrac??

Postprzez canis » 16 sierpnia 2010, 13:49

Kolego jak masz troche kapusty na wydanie to najlepiej zrób tak i kup 3 jednostki:
1)sztucer
2)kniejówka/dryling
3)dubeltówka/bock

Jak masz sporo zwierzyny drobnej to niestety ale musisz kupiś śrótówke.
Kniejówka tańsza od drylinga ale jak polujesz na wab na lisa to warto miec i kule na dzika bo nigdy nie wiadomo co ci przyjdzie.
Sztucer bardzo przydatny na wiosne i latem gdy nie wabisz lisów a polujesz strikte na dziki i ewentulanie jak masz selekcjonera na rogacze.
Co do lunety to na kombinowanej warto mieć taki montaz który można szybko i bez przestawienie lunety zdjąć z broni i wykorzystać ja na polowaniu zbiorowym. lub zastosować lunete o zmiennym powiększeniu i używać małych krotności na zbiorwkach. To zależy jaką zwierzynę można spotkac na zbiorówce.
Avatar użytkownika
canis
 
Posty: 77
Dołączył(a): 27 kwietnia 2006, 10:44
Lokalizacja: Śląsk Wierbka


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 71 gości