Sprzęt ze stanów

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Sprzęt ze stanów

Postprzez REST » 15 sierpnia 2005, 19:20

W niedługim czasie będe kupował sztucer i jakąs lunetke... tak sobie po sieci surfowałem i oto co znalazłem...

http://www.riflescopes.com/products/200 ... _scope.htm lunetka.. w europie to jest droga luneta, a tam można ja dostac za około 1500-1600 zł !? czyli tyle ile za lepsze tasco

http://www.savagearms.com/10fple1.htm sztucer !! wyglada na niezłe i całkiem celne cacko!!


co wy na to ?? pewnie jak zwykle zdania bedą podzielone hehe
ale zobaczymy
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez Rzecznik Prasowy » 15 sierpnia 2005, 19:56

Ja to wszystko jestem w stanie pojąc- no poza chemią i fizyką-jednak nei w znaczeniu balistycznym, ale jak można powiedzieć "wygląda na .....całkiem celne ....".
Nie można po wyglądzie zdjecia stwierdzisz czy broń jest celna czy nie. Trza ją posadzić na worku z piachem, a swój zad na ławeczce i opddac serioę strzałów- wtedy wynik będzie mówił czy jest celna czy nie.
Ten sztucer ma krótką lufę, pozbawioną otwartych przyrządow celowniczych, kolba chyba z syntetyku, wydaje sie być dobry np na..........zbiorówki (jednak nie mam zaufania do bronii bez otwartych przyrządów). Na pewqno jest lekki, czy skłądny to trza ocenić samemu, bo to od warunkó fizycznych zalezy. Krótka lufa i mała masa niewątpliwie będa atutem przy dochodzeniu postrzałak w gęstwinie, krzakach, wiklinie, cena zdaje sie nie byc wygórowana. Ale zupełnie nie mam pojęcia czy jak sie wiezie broń z zagranicy czy nei trzeba wykupić jakiś pierdól typu- znaczki sakrbowe, cło itp. Moze się okazac ze gra niewarta świeczki.
I wyjdzie na to, że można było kupić w Polsce CZ w wersji lux, za podobne pieniądze, z kolbą z drewnma a nie syntetyku.
Kązdy ma swoje gusta, upodobania i pod tym katem musi sam sobie dobrać to z czym na łów bedzie chadzał.
Co do lunety- nie mam pojęcia. Ale jakbym szukał jż czegoś za granicą i chciał kupić lunetę na lata to chyba stary dobry Zeiss byłby tym czego bym chciał.
No cóż- na razie pozostaje sympatykiem, kóry chyba za dużo mówi;)
pozdrawiam
filip
Rzecznik Prasowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 lipca 2005, 09:39
Lokalizacja: Kujawy

Postprzez PiotrL » 15 sierpnia 2005, 20:49

Sztucer Savage kupisz prościej w Polsce - np. www.bron1.pl - Amerykanie podurnieli z licencjami wywozowymi - a w Polsce ok 3000 zl i masz bez łaski.System i lufa bardzo dobre, kolba z plastiku praktyczna. Brak przyrządów celowniczych nie problem kiedy założysz lunetę o zmiennej ogniskowej. Luneta całkiem całkiem - tyle ze ktos musi przywieźć w walizce - oficjalnie to obrót specjalny - zezwolenia,cła itd... Burrisa ma w ofercie www.cekaus.pl.
Pamietać należy że w USA nie poluje się nocą - i trudno wymagać od ich optyki tego samego co np. od Zeissa Diavari
PiotrL
 
Posty: 815
Dołączył(a): 27 kwietnia 2004, 21:42

Postprzez REST » 15 sierpnia 2005, 21:06

bron kupiłbym w polsce... a lunete to sie zoabczy :wink:
co do celności to wiem ze te karabiny uzywane są niekiedy przez ich policje i jeden gosc, na innym forum, który pracuje w ichnijszej policji powiedział że jest nawet bardzo celna.. lufa krótka ale gwint ma 2 pełne skoki... podobno cąłkiem fajnie spisuje sie ten system spustowy, savage bez tego miały spust podobny do tych łamanych bajakłów....

:) dzieki za wasze zdanie i za tą stronke od BURRISA
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez REST » 15 sierpnia 2005, 21:11

ahh no i własnie co do ich Światłą... to podobno wypadają cąłkiem niezle... jeszcze mam czas.
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez REST » 15 sierpnia 2005, 21:34

http://www.burrisoptics.com/eurodiamond.html tu jest o tej serii EURO DIAMOND i z tego co tam pisze to jest własnie zrobiona na strzelanie raczej w ciężkich oświetleniowo warunkach :) hmm i dozywotnia gwarancja!! niby tak nie wiele ale jednak...

Obrazek i brałbym z tym krzyżem... całkiem ciekawy jest tez w lunetach FULLFIELD II Burrisa "ballistic plex" bardzo fajnie wyglada podswietlony
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez Graf » 25 sierpnia 2005, 19:23

Sam jestem ciekawy co to za luneta. Jak bedziesz coś już wiedział z "praktyki" to chcetnie posłucham wrażeń.
Ja właśnie sprawiłem sobie sztucer Husquarny - rok produkcji 1944 :D (M96) w kal. 6,5x55 SE i właśnie go "cywilizuje" na broń mysliwską zmieniajac osadę. I też rozglądam się za lunetą.

Darz Bór

Filip
Graf
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 listopada 2004, 11:51

Postprzez REST » 26 sierpnia 2005, 10:11

No na 69% bede miał tą lunete :) a Husquarny tez widziałem i to przeróżne cłakiem fajna niedroga bron... tez poopowiadasz jak sie sprawuje!!

pozdr
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez Graf » 6 września 2005, 18:41

Musiałem sie szybko decydowac i kupiłem lunete Zeiss Diavara 8x56 z krzyżem 4.
Wahałem się bo sztucer który zamówiłem nie ma przyrządów celowniczych otwartych, a to luneta o stałym powiekszeniu.
Zdecydowałem się jednak bo to świetna jakość, a na zbiorówkach i tak używam dryling więc nie powinno być problemu.

DB

Jak będzie się to spisywać to nie wiem, ale na pewno zdam relacje.

Graf
Graf
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 listopada 2004, 11:51

Postprzez Cyzio » 6 września 2005, 21:50

Witam.
Szanowny Kolego a jaki fachowiec modernizuje sztucer. Jeśli mogę wiedzieć.
No i cena. Luneta świetna . A i drylek przedniej marki.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Graf » 7 września 2005, 17:03

Witam,

Sztucer przerabia (w zasadzie już przerobił) rusznikarz z Nadnoteckiej Hurtowni Sprzetu Myśliwskiego w Chodzieży. Jeszcze go nie widziałem, ale widziałem inne jego wykonania i podobały mi się.
Cena sztucera (bardzo stary rocznikowo), ale całkowice nie używany (była jeszcze plomba z magazynu) wraz z zmianą drewna, lekkim skróceniem lufy (pierwotnie miała 74 cm) oraz pasowaniem i oksydowaniem to ok 2000 złotych. Czyli nieźle.
Droża będzie sama luneta. Ale nauczyłem się już że na optyce nie ma co oszczędzać.

Pozdrawiam
Graf
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 listopada 2004, 11:51

Postprzez Cyzio » 7 września 2005, 19:37

Witam.
Szwedzi robią dobrą broń, a luneta cacy. Powodzenia.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 410 gości
cron