TOZ 99

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

TOZ 99

Postprzez RioDulce » 16 sierpnia 2005, 23:30

Witam serdecznie

Mam na imie Marek

Jestem poczatkujacym mysliwym. Mieszkam w Gwatemali i kilka miesiecy temu kupilem TOZ 99, kaliber .22´ z luneta Bushnel Sportview 3-7x20mm (jedyny dostepny na miejscowym rynku ). Poluje w gestych lasach tropikalnych na malego i sredniego zwierza oraz na ptaki.
Bardzo prosze o komentarze.


Marek
RioDulce
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sierpnia 2005, 23:48

Postprzez REST » 17 sierpnia 2005, 09:25

WItam :)

no jezeli to cos napisał to prawda no TO MAMY PIERWSZEGO EGZOTYCZNEGO CZŁONKA FORUM !! super !!
:) poopowiadasz nam o polowaniach tam !!


pozdr.....
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez Cyzio » 17 sierpnia 2005, 12:23

Witam.
:shock: No No gdzie to Nasi Rodacy mieszkają. :roll: Witam w gronie
Braci Łowieckiej. Darz Bór.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez RioDulce » 17 sierpnia 2005, 17:47

Dziekuje za powitanie.

Zdaje sobie sprawe jak ´´zielony ´´jestem jako mysliwy. Nie znam specyficznego nazewnictwa i wielu detali. Wiem jedno. Uwielbiam szwedac sie po lesie i czekac, czasami godzinami na jeden strzal. I chyba o to chodzi prawda?
W Gwatemali, szczegolnie w regionie, w ktorym mieszkam, polowanie jest ciagle jeszcze forma zdobywania pozywienia. Nie jest sztuka, hobby czy pasja.

Poluje dopiero od kilku miesiecy. Bardzo bylbym wdzieczny za uwagi dotyczace mojego zakupu TOZ-a 99.

Serdecznie pozdrawiam

Marek
RioDulce
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sierpnia 2005, 23:48

Postprzez REST » 17 sierpnia 2005, 20:38

bron ładna i zgrabna ale nasze przepisy nie dopuszczają jej do polowań... zamały kaliberek na nasze dziki... ale lisa czy sarenke (celny strzał) to położy.. ja bym wolał TOZ-122 ale to dziwne ze nic innego nie mozesz tam dostac ?? ciekawe :)

pozdr
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez RioDulce » 17 sierpnia 2005, 20:59

Witam REST

Ciesze sie w takim razie bo tu tylko sarenki i male futerkowe. TOZ 122? Zaczne poszukiwania.

Pozdrawiam i dziekuje za podpowiedz.

Marek
RioDulce
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sierpnia 2005, 23:48

Postprzez Rzecznik Prasowy » 17 sierpnia 2005, 22:22

POrzede Wszystkim witam pośród nas.
Skoro zajrzałeś tutaj, wpadnij i na www.lowiecki.pl, świetna strona o łowiectwie i nie tylko;)
Co do bronii- luneta jak na.....................wiatrówkę, ale może w Waszych warunkach się sprawdzać.
Jesli nie polujesz na zasiadkę, a jedynie "na podchód"/"deptaka" to moze waerto poomyśleć o kolimatorze? Na pewno sprawdzi się w ogrraniczonym przestrzennie lesie, jaki tam macie na pewno byłoby łatwiej celowac do zwierza w ruchu. Twoja na zasiadkę za mala, a na gęste lasy, przynajmniej mi, wydajke sie za duza.
Kaliber niestety mały.
Choć jak mowi Rest- celny strzał połozy (znam gościas, kóry 120kg lochę z 222rem w ogniu połozył)
A śrutem Wy tam nie strzelacie?
Panowie- aczy w takich warunkach nie byłaby użyteczna jakaś kniejóweczka, choćby z ruskiej "stajni"?? Kniejówka IŻ94 Tajga cal.12/222Rem,albo z innej "beczki" • Brno500 cal. 12/5,6x52R
I palce lizać.
Mogłby byuc problem z amunicją śrutowa, ale tą sma bny mogl sobie elaborować. kulowaą zreszta poewnie tez. I pewnie byłby zadowolony.
No panowie- co Wy na te kniejóweczki?:)
pozdrawiam
filip
Rzecznik Prasowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 lipca 2005, 09:39
Lokalizacja: Kujawy

Postprzez RioDulce » 17 sierpnia 2005, 22:43

Witam Rzecznika Prasowego

Ja tez z Kujaw, z Brodnicy ( a moze to juz Pomorze )
Ucieszyla mnie Pana odpowiedz. Nawet to o wiatrowce :lol: . Co do srutu. Nawet dosc popularny. Przejze ceny.

Marek
RioDulce
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sierpnia 2005, 23:48

Postprzez Rzecznik Prasowy » 18 sierpnia 2005, 07:53

Witam.
ja ze Strzelna za Inowrocławiem. I "per Pan" mi nie mów.
Z ta wiatrówką to sie nie przejmuj, tak mi się powiedziało;)
JHeśli oi te kniejówki chodzi.
Ta 1wsz u nas to wydatek ok. 2.300zł za nową, jeśli dobrze sie poszuka, bo widziałem i za 3.000zł.
A ta druga, używana stoi po ok 3 tyś zł.
Zawsze mozesz zaszaleć i dryling kupic, coby sie tamte ludziska nadziwic niemogły nad wyglądem tejże broni;)
A tak sei mzastanawaim- macie w Gwatemalii sarny?
Napisz coś więce na ten temat- tzn na co polujecie.
Poza tym- jak tam zdobywa sie uprawnienia, trzeba kończyć jakieś kursy, przechopdzić badania i zdobyc uprawnienia egzaminem czy nie?
pozdrawiam
filip
Rzecznik Prasowy
 
Posty: 14
Dołączył(a): 27 lipca 2005, 09:39
Lokalizacja: Kujawy

Postprzez REST » 18 sierpnia 2005, 12:29

zawsze mi sie wydawało ze tam sie raczej bez lunety poluje :) a kniejówki w takich kalibrach to amerykanie robią może tołatwiej u was dostać... chociarz napewno da rade dostac cos europejskiego... a Toz-122 to juz bedzie zaduży w takim razie... jak czytałem ksiazki o wyprawach w tamte rejony to mysliwi mieli expresy, drylingi :) no ale ciekawe ogolnie to wszystko

pozdr... mam rodzinke w okolicach INowrocka
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez RioDulce » 18 sierpnia 2005, 15:40

Czesc Filip

Co do uprawnien i kursow. Kazdy 17 latek moze w gwatemali legalnie zakupic bron Wystarczy udac sie do najblizszego sklepu z bronia lub mysliwskiego, i wlacic polowe ceny. Pozostale formalnosci zawlatwia sprzedawca. W ciagu 2 do 3 tygodni otrzymasz pozwolenie. Po za tym olbrzymia ilosc broni krazy na czarnym rynku. Pochodzi glownie z kradziezy a w przypadku broni krutkiej nistety z morderstw i kradzierzy.
Mysliwi nie przechodza zadnych kursow. W zwiazku z tym nie przestrzegaja oczywiscie zakazow polowan na niektore gatunki czy okresow ochronnych.

Dzis postaram sie z dokladniejsze dane na temat miejscowych zwierzat ( pisownia niestety w jezyku miejscowych indian hahah )

Marek
RioDulce
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 sierpnia 2005, 23:48

Postprzez REST » 18 sierpnia 2005, 21:09

heh może być ciekawie !! :)
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 409 gości