Husguarna

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Husguarna

Postprzez TN » 21 października 2005, 12:53

Poproszę doświadczonych kolegów o opinie na temat tanich, przerabianych, szwedzkich sztucerów Husquarna. Słyszałem, że się zacinają.
Poproszę także o opinie na temat praktycznych walorów naboju 6,5x55 SE. Zauważyłem, że jest ostatnio modny wsród doświadczonych mysliwych. Bedę wdzięczny za aktywny udział.
Darz Bór
TN
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 października 2005, 11:59
Lokalizacja: Sieraków

Postprzez nizin1 » 21 października 2005, 20:46

Witam
Co do broni to nie miałem do czynienia z tą marką i nic na jej temat mi nie wiadomo.Lepiej uzbierać nieco więcej kasy i kupić nowego CZ 550 ( ok.2500 zł) niż bawić się w przeróbki. Natomiast amunicji kal. 6,5x55 SWEDISH i sztucera Mannlicher używałem dziś marka broni pozostała zmienił się kaliber na mocniejszy.6,5x55SE to kaliber idealny na zwierzynę płową zapewniający wysoką celność i nie niszczący nadmiernie tuszy.Ja stosowałem pociski firmy NORMA NOSLER o masie 7.8g. bardzo celny nawet na dystansie 200m lecz podatny na boczny wiatr ( lis,kozioł) oraz VULKAN 10,1g. przy strzale na płuca do dzika do dystansu 100m daje farbe i doście postrzałka nie sprawia problemów.Odrzut można porównać do 223 Rem kaliber ten polecam Paniom jako uniwersalny. Na zbiorówki moim zdaniem się nie nadaje.
nizin1
 
Posty: 4
Dołączył(a): 20 lipca 2005, 21:29

Postprzez TN » 24 października 2005, 08:17

Dzięki. Rozumiem, że 6,5x55SE nie jest najlepszy na dziki. Co do samego sztucera, jestem przekonany. Rzeczywiście, przy dzisiejszych cenach nowej broni nie ma sensu szukać zastępczych rozwiązań.
TN
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 października 2005, 11:59
Lokalizacja: Sieraków

Postprzez REST » 7 listopada 2005, 18:33

z tego kalibru łosie walą... tylko pocisk dobrac... u mnie w kole pare osób juz to ma i chwalą sobie tą amunicje... a u mnie dziki przewarzają także widzisz
REST
 
Posty: 177
Dołączył(a): 24 kwietnia 2005, 17:53
Lokalizacja: WROCŁAW

Postprzez Graf » 10 listopada 2005, 19:19

ad TN
Ja właśnie nabyłem taką broń (Husquarne) i jutro jadę ją spradzić do lasu W Wielkopolsce straszna mgła więc może być problem nawet z próbnymi strzałami. Rzeczywiście mam dylemat czy nie lepiej było kupić CZ 550 w kalibrze 6,5 zamiast tego szwedzkiego muszkietu. Teraz już jednak dla mnie za późno. Jutro się może przekonam czy wybrałem dobrze.
Co do kalibru to znajmomy strzela z tego dziki i nie ma żadnych problemów, a strzlił ich w tym sezonie juz ok 30.
Trzeba jednak troche precyzjniej sztrzelać ze względu na nikła farbę. Racje ma wiec kolega nizin1, że na zbiorówko nie jest najlepsza.
Z pocisków godne polecenia są SAKO 10,1 i Lapua 10,1.

Darz Bór
Graf
 
Posty: 61
Dołączył(a): 27 listopada 2004, 11:51

Postprzez StanisławJ » 27 listopada 2005, 20:28

Witam
Sztucerki te są O.K jesli były nowe,a takich przyjeżdza najwiecej.Moim zdaniem trzeba dopracować zamek do standardów M98 poprawić spust oraz zamontować dodatkową blokade spustu,ale to praca dla rusznikarza.
najkorzystniej kupić sam system.
StanisławJ
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 listopada 2005, 20:11


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 411 gości