Breneką do sarny.

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Postprzez szymon » 8 marca 2006, 09:29

Hubertus napisał(a):A tak przy okazji to rzeczywiścnie należałoby sprawdzić listę zwierząt łownych bo spotyka sie na niektórych forach o tej samej tematyce dyskusje typu "jakiego śrutu uzywac na głuszca? jakiego na cietrzewia?" i ten tutejszy, feralny wilk, co prawda temat odnosił się do saren....


Nie chce być adwokatem tych co pytają o śrut na głuszca, ale zgaduje, że jadą zapolowac na niego np. do rosji, jednego z krajów gdzie znajduje się on na liście zwierząt łownych. Do wilka strzela się czasem równiez w Polsce(jesli rzeczjasna wyjdzie na strzał w odpowiednim czasie i miejscu). Zdarza się, że ochrone uchyla sie czasowo wydając pozwolenie na odstrzał, powiedzmy, kilku sztuk. Ze wzgledu na stopień trudności polowania i rygorystyczne przepisy jakie je ograniczają, myśliwi często nie zdążają wykonac odstrzału w terminie.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez Hubertus » 8 marca 2006, 09:51

Prosze, nie tłumacz, oszczędź tego nam wszystkim, skoro napisałem ze wypadałoby sprawdzić liste zwierząt łownych to nie miałem na myśli osób które pytaja o głuszca bo chcą wyjechac zapolowac do rosji czy na ukraine, chodziło mi o ludzi którzy naprawde zyją jeszcze wspomnieniami i mysla ze kiedys było mozna wiec co stoi na przeszkodzie aby teraz zapolować? I nie rób ze mnie idioty, gdybym miał do czynienia z kims kto będzie wypytywał jaki kaliber jest najodpowiedniejszy na Impale to nie odesłałbym go do listy zwierzat łownych...

Jesli chodzi o wilki, rzecz jasna, tego roku dwoje moich znajomych dostało pozwolenie aby przeprowadzić odstrzał dwóch wilków, zgadnij, ile ich padło? myslisz ze jesli ktos dostanie odstrzał dzieki któremu moze przyczynic sie w choc małym stopniu do tego zeby nadal mógł polowac na jelenie i dziki to będzie się "spowiadał" z każdego "zlikwidowanego" basiora? zapomnij! ja jestem za uchyleniem ochrony całkowitej bo uwazam że większa krzywda dzieje sie wilkom w czasie tej "rzekomej" ochrony, chcąc, niechcąc wśród mysliwych są również tacy którzy wilkowi nie odpuszczą i jeśli wyjdzie na linie to juz jej nie przejdzie. Jesli koło łowieckie które "cieszy się" taką populacją wilka jak moje dostałoby po trzy odstrzały rocznie, mysle że nie mielibysmy do czynienia w takim stopniu ze skłusowaniymi wilkami. Wypadałoby pomysleć tam "u góry" i przeprowadzić delikatny "przesiew"...
Sory że odbiegam od tematu...

Tak więc, napisałeś:
Ze wzgledu na stopień trudności polowania i rygorystyczne przepisy jakie je ograniczają, myśliwi często nie zdążają wykonac odstrzału w terminie.
Hmm.. stopień trudności?
na terenach gdzie poluje z moim ojcem łatwiej jest strzelić wilka niż rogacza podczas rui, jednak nigdy tego nie zrobiliśmy, tak w ramach ścisłości.
Uważasz ze mysliwi nie zdążają wykonać odstrzału w terminie?
PIC NA WODE! jak wczesniej powiedziałem wielu odstrzałów sie nie dokumentuje, dokumentowane sa jedynie te podczas których napataczają sie "niepotrzebni świadkowie zdarzenia", wtedy nie ma wyjścia...
Wiem bo kiedyś widziałem, powiedzmy "zbyt wiele" lecz nie mogłem tego "rozdmuchać" bo obawiałem sie konsekwencji...
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez szymon » 8 marca 2006, 10:19

Alez ja w żadnym wypadku nie próbowałem robic z ciebie idioty i nie rozumiem twoje ostrej reakcji.
Pisząc o stopniu trudności miałem na myśli legalne polowania ograniczone rygorystycznymi przepisami i terminami.
Widze, że coraz więcej "smrodu" ulatnia się w trakcie tych rozmów.
Etyka jak widac wiele ma odmian nawet w tych samych kręgach.
Najciekawsze jest to, że zgodnie z twierdzieniem pisarza nazwiskiem Orwel:
"wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre są równiejsze."
Dziękuje za uwagę.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez Hubertus » 8 marca 2006, 10:29

Uwierz, nie była to zbyt ostra reakcja, momo wszystko, sory...
A jesli chodzi o te brudy i smrody wypływające w trakcie rozmów to moze to i dobrze ze czasem sie o tym mówi, pisze... moze dzięki temu następny napaleniec przepuści szczenną wadere zamiast posyłać w jej kierunku, przedmiot tej dyskusji, i mniej istotne wydaje sie czy bedzie to breneka, loftki, kaliber 30-06 czy może paści, wnyki...
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez novi » 8 marca 2006, 12:17

Szymon,
Kto wydaje pozwolenie..... nawet tego nie wiesz???:)))

Tak w celu wyjaśnienia, to jakie mają być te twoje racje? Bo nie bardzo rozumiem.
Racją ma być to ze nie wiesz dlaczego do sarny nie strzela sie srutem?

Przyznaje - masz racje - nie wiesz dlaczego do sarny nie strzela sie śrutem:))) Co więcej odpowiedz padła juz bardzo dawno a ty w dalszym ciągu nie wiesz:) I to jest w tym najbardziej zabawne.
Zdaje się ze nie wiesz też ze do wilka można - o ile mozna - strzelić srutem 2mm.
Może najpierw dowiesz się dlaczego do wilka i bobra mozna strzelać srutem zanim zaczniesz te zwierzaki porownywac do sarny ktorej nie mozna?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez szymon » 8 marca 2006, 13:00

Ja zadowalającą odpowiedź już dostałem.
Ponieważ jednak wyrażasz chęć dalszego udowadniania mi, że jesteś mądrzejszy...
Wytłumacz mi w takim razie czym rózni się pragnienie uzyskania nienaruszonej skóry od chęci pozyskania nienaruszonej tuszy?
Jesli tego Ci nie wystarczy to pozwól, że streszcze posta z łowieckiego.pl, w którym myśliwy chwali sie, że "przypadkowo" strzelił sarnę pociskiem pełnopłaszczowym. Wiem równiez, że takich "przypadków" jest znacznie więcej a ich przyczyną jest chęć pozyskania tuszy w możliwie najlepszym stanie.
Wytłumacz mi więc dlaczego etyczne jest strzelanie śrutem wilka, żeby skóra się nie poszarpała, a poszarpana tusza sarny nie jest żadnym argumentem?
Chciałbym równiez abyś mi wyjaśnił ja to się ma do etycznego strzału i argumentów o postrzale śrutowym?
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Postprzez Hubertus » 8 marca 2006, 13:30

Przepraszam że się wtrące, ale nie chcemy chyba kolejnej pustej odpowiedzi, a to jest praktycznie pewne, lub co najmniej bardzo prawdopodobne...

(z całym szacunkiem)
Novi jesteś bardzo wyszczekany ale zazwyczaj Twoja odpowiedz jest wymijająca i często mógłbyś użyć "silniejszego" argumentu... o ile jesteś w stanie...
Nie czekamy w tym momencie na argumenty typu: "żebyś nie wybierał śruciń z ulubionej szyneczki" ...
Pozdrawiam... Pewnie mi się oberwie... tak to własnie widze...
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez novi » 8 marca 2006, 13:42

Wiem, wiem. Juz się pochwaliłes ze dostałes:) Nawet się zdazyłem obśmiać. Nie z odpowiedzi ale z efektu jaki wywołała:)
Ja nie mam zamiaru niczego ci udowadniać. Mnie poprostu smieszy problem który za wszelką cenę próbujesz tu lansowac. Ja sie poprostu przy tym dobrze bawie.
To ze mnie okrzykniesz ignorantem zupełnym, ze się na niczym nie znam, to mnie nie wzrusza:)
Nie chce mi się tez ci niczego tłumaczyć. Dlaczego? Bo nie widze takiej potrzeby.
Wiem ze byś wiele chciał, ale mnie się poprostu nie chce:) Odnoszę wrazenie ze ty również nalezysz do pokolenia które mysli ze mu się należy:) Juz ci powiedziałem, to ze ty chcesz nie znaczy ze to dostaniesz. Czasem trzeba poprosić :)
To ty się chcesz tu czegoś dowiedzieć a nie ja.
Twoja próba polemiki na temat zasadności lub nie przepisów dotyczacych wykonywania polowania wygląda tak jakbyś wlazł do mieszkania sąsiada i oświadczył ze teraz będziemy rozmawiać o tym jak się pan z zoną seks uprawia. I czy to jak to robicie jest w zgodzie z etyką czy nie:)
"A w mięsnym to słyszałem od chłopaków z budowy ze jeden swoją zone "przypadkowo" ugryzł w sutek ze az jej krew poleciała. I co pan na to? Bo słyszałem ze takich przypadków jest znacznie więcej."
(To dotyczy łowieckiego i strzelenia pełnym płaszczem)

"Bo słyszałem..." tak się zaczyna plotka, a nie wiem czy tu obecni zyczą sobie by było to forum plotkarskie:)
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez Hubertus » 8 marca 2006, 13:45

Znowu niczego nowego nie wnosisz swoim biadoleniem, skończ...
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez novi » 8 marca 2006, 13:51

Nie Hubertus,
Nie uważam zeby temat który tu usiłuje z uporem maniaka wywoływać Szymon miał sens. To ze on chce o nim pisać to jego sprawa i mógłbym temat poprostu olać i na niego nie reagować. Zastanawia mnie natomiast dlaczego człowiek którego to nie dotyczy usiłuje wywoływać dyskusje. Co więcej w jednej z wypowiedzi groził "czasem na zmiany".
Moze niech człowiek najpierw się czegoś sam dowie na temat polowania a nie liczy na gotowe podane na tacy. jeszcze nie przedstawił zadnego argumentu który miałby jakiś sens. Dlaczego więc miałbym z nim rozmawiać? A ze się bawie, no cóz taka moja natura podła.
Nie powiecie ze jak coś waży tyle a to drugie tyle samo to jest to jakikolwiek argument.
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez novi » 8 marca 2006, 14:00

Hubert.
Poznaj moze znaczenie słów, których uzywasz:) Bo póki co to ty tu biadolisz
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez Hubertus » 8 marca 2006, 14:06

Hmm.. gdybym nie znał znaczenia napisałbym innymi słowami, widocznie jednak rozumiem...
Novi masz racje, ale jak zawsze tylko poniekąd, co z tego że szymona to "nie dotyczy" nie mógłbyś zaspokoić jego zwykłej ludzkiej ciekawości? Piszesz żeby sam dowiedział sie czegos na temat polowania... ja człowieka nie skreślam wydaje mi sie że jednak "coś wie" a jesli nie ma innego sposobu jak tylko to forum? Minimum wyrozumiałości...
Hubertus
 
Posty: 433
Dołączył(a): 7 grudnia 2005, 16:52
Lokalizacja: Muszyna

Postprzez rob14444 » 8 marca 2006, 14:55

CYZIO
Czemu mowisz ze sie nie nadaje co? Bo przeczytales kilka moich postow? Nie znasz mnie wiec nie mow ok. To ze napisalem o strzale w rudel to czysta pomylka i tyle, nie znaczy ze bede tak robil. Ojca mojego w to nie wlanczaj bo on by to wszystkie fora sformulowal tak: "Poco mam tracic czas na gadanie o tych rzeczach? Wole jechac do lasu"
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez novi » 8 marca 2006, 17:15

Hubertus,
A gdzie ja się użalam na cokolwiek?
novi
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1696
Dołączył(a): 3 stycznia 2006, 22:41

Postprzez lesnik14 » 8 marca 2006, 17:37

novi napisał(a):mógłbym temat poprostu olać i na niego nie reagować.


Poproszę :lol: A tak na serio, Novi, twoja "wiedza" staje się troszkę kłopotliwa i męcząca. Skończmy z przepisywaniem tabelek balistycznych, firmowych opisów broni itp. Polecam odwiedzenie [url=http://www.lowiecki.pl/forum/index.php]Tegoż[url] forum. Tam znajdziesz wielu "swoich". Wiesz... forum jest po to, by wypowiadać swoje zdanie na dany temat, co Ty nie wątpliwie robisz, ale... No właśnie, jest jedno ale. Nie bądź "Wujkiem Narodu" i nie pouczaj wszystkich. Bo mądrego człowieka nie poznaje się po jego wiedzy, tylko po tym jak potrafi z niej, korzystać :wink: Pozdrawiam.
lesnik14
 
Posty: 270
Dołączył(a): 12 czerwca 2005, 18:10
Lokalizacja: Bory Tucholskie

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 77 gości