Ocena i wycena broni

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Ocena i wycena broni

Postprzez janeq83 » 26 maja 2011, 13:49

Witam
mam prośbe do kolegów, mianowicie prosiłbym o wycene i ocenę broni, ktora jako młody myśliwy mam zamiar kupić jako pierwszą. Zaproponowano mi na początek ZKK 600 z luneta CZJ bodajze 4x32, tylko ze ona jest przerobiona na wiekszą, ale dokladnie nie wiem na jaką. W sztucerze została wymieniona lufa na Heym, z której wystrzelano niecale 2 paczki amunicji. Kaliber 30 06. Cena 1600 zl.Do tego bock czeski 12/70, technicznie lufy lustro, z zewnatrz troche powycierana oksyda na baskili. Do tego kolimator wartości podobno 500zl i cena za calosc wynosi ok 1000zl juz z przegladem rusznikarskim i ewentualnych naprawach jesli takie będą konieczne. Bock znajduje sie obecnie u rusznikarza i stamtąd bede go odbierał.W moim łowisku jest bardzo duzo dzików i jeleni i głownie na te gatunki bede polował. Bocka zabierałbym na zbiorówki i na strzelnice. Co o tym myslicie? Ceny tych jednostek adekwatne do stanu?
janeq83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 maja 2011, 13:33

Re: Ocena i wycena broni

Postprzez Cyzio » 27 maja 2011, 21:40

Witam.
Drogo się gostek ceni.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Ocena i wycena broni

Postprzez janeq83 » 29 maja 2011, 14:47

A ile mniej więcej powinienem dać za każdą sztukę?
janeq83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 maja 2011, 13:33

Re: Ocena i wycena broni

Postprzez janeq83 » 9 czerwca 2011, 14:18

Naprawdę nikt nie jest w stanie powiedzieć czy ceny podanej przeze mnie broni są ok?
janeq83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 maja 2011, 13:33

Re: Ocena i wycena broni

Postprzez bock » 10 czerwca 2011, 08:56

Bo ciężko jednoznacznie ocenić nie widząc!
pomine broń Zkk ma swoje lata(trwała, celna)
1. lufa Heym ok. jest w cenie pytanie czy udokumentowane
2.CZJ swego czasu to solidna optyka ale czas jest nie ubłagalny..czy optyk udokumentuje szczelność lunety
3. Kolimator na gładką lufę? mam mieszane uczucia dlatego, ze być może jest za wysoko zamontowany a tu może nie pasować ci skład(śa kolimatory przez Szwedów produkowane Redring typowo to strzelań z luf gładkich)jeżeli za sam kolimator 500zł. oceń czy śie Tobie przyda.
Negocjuj jeszcze cenę to jest rynek.

http://www.optykamysliwska.pl/bron.html, może tu znajdziesz porównanie?

http://www.knieja.ubf.pl/weblinks.php?cat_id=8 tu masz kolimator na bocka
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Re: Ocena i wycena broni

Postprzez janeq83 » 13 czerwca 2011, 07:04

Dzieki kolego bock. Lufa Heym wymieniana przez znajomego rusznikarza, więc ten zabieg jest udokumentowany. Co do bocka, to ten kolimator nie jest mi tak naprawde potrzebny, wolalbym mieć lepszą optykę na sztucerze. Co do szczelności lunety, to pewnosci nie ma, najlepsza byłaby nowa. Chciałem tylko orientacyjnie zapytac kolegów czy cena jest w miare ok, bo wiadomo, że na mlodych mysliwych robi sie najlepszy interes :)
janeq83
 
Posty: 10
Dołączył(a): 26 maja 2011, 13:33


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 76 gości