Polowanie bez legitymacji

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Polowanie bez legitymacji

Postprzez Soniak87 » 10 listopada 2011, 11:48

Drodzy koledzy, dopiero zaczynam swoją przygodę z łowiectwem, czyli ostatnie miesiące to walka z biurokracją. W zeszłym tygodniu nareszcie przysłano mi zaświadczenia i decyzje o wydaniu pozwolenia na broń palną myśliwską. Broń zakupiona od ojca, spisane umowy kupna-sprzedaży, więc wybrałem się do WPA w celu wyrejestrowania i zarejestrowania jej. Pani z obsługi klienta wykorzystuje całkowicie zapisy w KPA i poinformowała mnie, że w ciągu 10 dni listownie otrzymam legitymacje posiadacza broni. Na koniec zaznaczyła, że mam w ogóle nie pojawiać się w łowisku z bronią, bo jeśli zatrzyma mnie policja lub straż leśna to cofnie mi pozwolenie. W najbliższą sobotę jestem zaproszony przez ojca na polowanie zbiorowe na którym mam złożyć ślubowanie i uczestniczyć oczywiście w polowaniu. Moje pytanie brzmi: czy mogę bez legitymacji posiadacza broni brać udział w polowaniu jako myśliwy? Czy wystarczy decyzja komendanta o wydaniu pozwolenia na broń i umowa kupna-sprzedaży? Według mnie ważniejsza jest decyzja o wydaniu pozwolenia od tej legitymacji i mogę uczestniczyć w polowaniu jako myśliwy.
Soniak87
 
Posty: 1
Dołączył(a): 10 listopada 2011, 11:33

Re: Polowanie bez legitymacji

Postprzez jan1984 » 12 listopada 2011, 21:37

witam kolege w regulaminie pisze wyraznie zeby wyjsc z bronia na polowanie musisz miec ze soba pozwolenie na bron i legitymacje plz czyli mozesz isc na polowanie ale bez broni. to tak jak z prawo jazdy zdale prawko ale musisz czekac na papierek bo inaczej ci cofna zdany egzamin na prawo jazdy zycze cierpliwosci
jan1984
 
Posty: 13
Dołączył(a): 24 lipca 2011, 11:52

Re: Polowanie bez legitymacji

Postprzez borowik » 13 listopada 2011, 22:52

Możesz wziąść ze soba decyzję o wydaniu pozwolenia na broń, umowę kupna sprzedaży broni i legitymację PZŁ. Powinno wystarczyć.
W "mojej" WKP WPA wpis broni do legitymacji posiadacza broni (czerwona książeczka) dokonuja na poczekaniu o ile wszystkie dokumenty są w komplecie i wporządku.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 56 gości