JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez MichalP » 22 stycznia 2012, 16:13

Wykazałem!
To nie było zbyt trudne! Dostarczyłeś tyle materiału na swój temat że wyszło jakoś tak samo.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez klarnet11 » 22 stycznia 2012, 16:18

Slusznie slusznie kolego -nie denerwuj sie
zaraz przyjdzie mamusia i poda ci kolejna dawke psychotropów

i juz bedzie dobrze
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez MichalP » 22 stycznia 2012, 17:26

OOO i już klarnet dostał i odpłynął.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez klarnet11 » 22 stycznia 2012, 18:42

psychoza maniakalna w pelnej objawliwosci

kto tobie dał pozwolenie na bron ?

a moze by tak wysłac cie na dodatkowe badania -w sieci nie jestes taki anonimowy jak ci sie wydaje
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez taros998 » 22 stycznia 2012, 21:42

Na badania to siebie wyślij z Twoim nastawieniem do ludzi...
taros998
 
Posty: 47
Dołączył(a): 16 listopada 2011, 22:54

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez kuki » 24 stycznia 2012, 12:06

klarnet11 napisał(a):nie trzeba wyrzucac pieniedzy w bloto mozna sobie kupic nóz rzeznicki o polowe tanszy lub nawet nóz stolowy skrecic gdzies z restauracji wtedy wiecej zostanie na osełki i ostrzałki problem jest w tym ze wiekszosc mysliwych w tym i ja to gadżeciarze ktorzy lubia uzywać rzeczy ladnych i funkcjonalnych dlatego tez np.nie jężdze 126 p bo wole inne samochody mimo ze gdybym go kupil to zostaloby mi mase forsy na części i mechaników

Kolega prosi o podpowiedź o nóż. Nóż nie ma służyć nie jako gadżet a ma być funkcjonalny (uniwersalny) dla myśliwego. Ma patroszyć i służyć do bielenia oraz pomagać w rozbiórce tuszy. Więc podaję mu opcję zakupu noża taniego a zarazem spełniającego te wymagania. Dodaję zarazem, by nie kupował noża do 150 - 200 złotych (wielkość jego budżetu) bo te noże w większości posiadają dokładnie takie same klingi jak te tańsze tyle tylko, że posiadaję szlachtniejszy materiał na rękojeści (brzoza, skóra, drewna egzotyczne). A więc czy to będzie nóż za 40 czy 150 złotych będzie robił tak samo. Posiadam różne noże, także te ładnie się prezentujące w drewnie egzotycznym z pinami ale nieprzydatne dla myśliwego.
Każdy nóż musi być doostrzany. Noże ze stali miękkiej łatwiej się tępią ale łatwiej podostrzyć. Nóż ze stali twardszej trudniej stępić ale i trudniej wyprowadzić stępione ostrze. Jednak wszystkie noże należy po intensywnym użytkowaniu podostrzyć - uporządkować ostrze.
Oczywiście gdyby budżet wynosił w granicach około 800 zł spokojnie poleciłbym np. nóż TLIMA (pogoda dla bogaczy). Jest świetny ale nigdy go nie kupię bo tak samo szybko wypatroszę moim MORA. A jak go zgubię w trawsku, śniegu to kupię nowego za kolejne 40 złotych może 50 zł.

PS.
A maluchem swego czasu jeździłem i na polowaniu nigdy mnie nie zawiódł. Często wjechałem tam gdzie samochody o wyższym zawieszeniu nie docierały. Błoto, śnieg, lód, woda, las, bezdroża - jak polujesz to wiesz jakie warunki może myśliwy spotkać w łowisku. Bez przedniego siedzenia pasażera można było załadować niezłego dzika i nie tylko. Nie mówię głośno bo byś nie uwierzył.
Ale to wiem z autopsji a nie z internetu.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez klarnet11 » 24 stycznia 2012, 13:03

sadzałes go na siedzaco kuki :D w tym maluchu :D
niestety sam osobiscie nigdy nie posiadałem polskiego wyrobu motoryzacyjnopodobnego - i posiadać nie zamiaruje

nie liczac "Warszawy" ktora posiadał mój ojciec w latach sześdziesiatych oraz pierwszego wypustu 125p z nalepka z tyłu 1969
następna w 1976 była juz japonska Toyota kupiona w Pewexie

co do noza to kwestia gustu i indywidualnosci
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez kuki » 24 stycznia 2012, 22:23

Kobiety mogą być ładne i ładniejsze i tu gust niezbędny a noże tylko przydatne i wprawne.
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez huntert3 » 7 lutego 2012, 12:44

Witam,
Drogi Kolego Mysliwy jeżeli chodzi o nóż do patroszenia i obielania zwierzyny mam dwa typy i oba sprawują sie znakomicie tj.
EKA - składany do nabycia w super cenie pod niżej podanym linkiem ( w sklepach myśliwskich o 1/3 drożej) http://www.jula.pl/noz-skadany-eka-swede-8-772164
GAMRAT - nóz ze stałą klingą troche słabszy niż EKA ale cena do jakośći jest super http://www.zielonysklep.pl/pl/p/Noz-Mys ... -0016A/387
huntert3
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 lutego 2011, 07:43

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez szymon » 27 września 2014, 23:44

Temat już trochę strary aż zaczyna cuchnąć, więc go odświeżę. Kup sobie Morę albo Hultaforsa, to ci jeszcze poła z tych 150 zł zostanie. Te noże wyglądają nieźle i robią robotę jak mało który. Unikałbym składanych, bo domyć ciężko, a i w ręce to nigdy nie leży tak dobrze jak prawdziwy nóż ze stałym ostrzem i porządną rękojeścią.
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Re: JAKI NÓZ DLA MŁODEGO MYSLIWEGO

Postprzez szymon » 27 września 2014, 23:46

"połowa"
szymon
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1004
Dołączył(a): 24 lutego 2006, 11:42
Lokalizacja: Z "zagranicy" ;)

Poprzednia strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 75 gości