Eka Swing Blade

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Eka Swing Blade

Postprzez barteklp » 3 grudnia 2011, 19:33

Witam ponownie Koleżanki i Kolegów . :) Otóż mam zamiar sprawić sobie mały prezent pod choinkę w postaci tego właśnie noża. :D Stąd moje pytanie czy ktoś z Was miał bądź ma do czynienia z tym nożem? Proszę o wszystkie zalety i wady (jeżeli takowe istnieją :) ).
Pozdrawiam barteklp :wink: Darz Bór!
barteklp
 
Posty: 26
Dołączył(a): 30 sierpnia 2009, 14:34

Re: Eka Swing Blade

Postprzez klarnet11 » 3 grudnia 2011, 23:00

Miałem kiedys nóż EKA 11 ze stałą klingą i mi raczej nie podszedl ze względu na zbyt niski próg pod palcem
Patrosząc byka skaleczyłem się paskudnie przy przecinaniu przepony = od tej pory wybieram teraz tylko noze z mocnym wielkim jelcem pod paluch

Ta brzytewka tez ma niski próg

co do ostrza dodatkowego to nie potrafie nic napisac -nie widziałem tego w uzyciu u nikogo tak samo jak swiderka doodbytniczego . mam podobny nóż Browning z brzytewka ale nie udało mi sie go uzyc a nawet zbytnio nie próbuje

do patroszenia uzywam tylko nozy o stałej klindze : Enzo .Falkniven i jeszcze dwa inne bez nazwy ktore kupiłem od nozorobów .do skórowania doszedłem do wprawy z Martinni
strzelam srednio 20-30 dzików w sezonie patroszenie jednego zajmuje mi okolo 7 minut -przez lata robiłem to zwykłymi nozami (na poczatku składanym scyzorykiem Gerlacha -marzenie niejednego uwczesnego mysliwego ) i dlatego trudno mi sie przestawic na brzytewki

Na polowaniach indywidualnych robie to przewaznie po ciemku - na zbiorowkach wole nie próbowac aby nie narazic sie na podśmiechujki kolegów -nie ma kiedy spróbowac

Pozdrawiam
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 89 gości