lornrtka buuris montana 8x56

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

lornrtka buuris montana 8x56

Postprzez adam1212 » 1 stycznia 2012, 19:30

witam chcę zakupić lornetkę jak w tytule buuris montana 8x56 co o tym sądzicie czy warto i czy ktoś z was używa takiej i co o niej myśli , a morze macie coś inego do polecenia w przedziale 1000-1500 zł czekam na odpowiedz :?:
adam1212
 
Posty: 6
Dołączył(a): 1 stycznia 2012, 10:56

Re: lornrtka buuris montana 8x56

Postprzez kastor » 2 stycznia 2012, 11:01

Kolego,

Lornetkę kupuje się na wiele lat. W tej cenie, o której mówisz - można się pokusić o coś - co sprawdziłem na własnej d.... i poleciłem kilku kolegom - są mi wdzięczni za tę podpowiedź - i chwalą sprzęt.

Jakbyś się mocno potargował (a jest taka możliwość) to wydusiłbyś w zbliżonej cenie Fujinona FMTR 7 x 50.
Ma jedną jedyną wadę - sporo waży ( zdaje się 1,2 kg) więc albo na zasiadkę - albo na młody kark :).
Możesz wybrać w zbliżonej cenie i FMTR 10 x 50 - ale na noc ta wersja ma dwie wady - mniejsze pole widzenia i - związaną z x 10 mniejszą jasnością.
Na www.optyczne.pl są testy lornetek - ta zajęła bardzo przyzwoitą lokatę.

Zalety
- znakomite i potwierdzone cechy optyczne, jasność, kontrast, odwzorowanie bieli, duże pole widzenia ( w nocy nie trzeba obkładać przedpola co kilka metrów)
- nie wiem czy nie najważniejsza cecha - dostrajasz lornetkę RAZ do swoich oczu i masz ostrość od 15 m do nieskończoności. Jak jest to ważne - wie każdy, kto w nocy na wierzchołkach drzew szuka ostrości.
- bardzo dobra wytrzymałość mechaniczna, pokryta gumą. Słyszałem, że ten model jest na wyposażeniu marynarki USA.

Nie chcę tu kręcić reklamy Fujinonowi - więc jeśli jesteś zainteresowany - odezwij się na priv - dam Ci namiary na sensownego sprzedawcę.

Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
kastor
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 lutego 2007, 20:34

Re: lornrtka buuris montana 8x56

Postprzez klarnet11 » 2 stycznia 2012, 22:16

Jak najbardziej popieram wypowiedz kastora w tym temacie

Fujinion FMTR SX 7 x 50 bo tak sie chyba prawidlowo to nazywa -wersja z kompasem jeszcze ma na dodatek literke K w nazwie (kompas nie jest nam do niczego potrzebny )

Ponoć równie dobry jest Wiliams Optic 7 x 50 za okolo 1000 zl ale tu glowy bym nie dał bo nie miałem tego WO
Miałem natomiast tego Fujiniona 7 x 50 - ba mam nawet do dzisiaj 10 x50 -ale to inna lornetka nie nadajaca sie na noc

Uważam ze warto jest wlasnie kupic tego 7 x 50 Fujiniona -lornetka tak jak pisze kastor -nie wymaga w nocy gmerania i ustawiania ostrości =po prostu przytawia sie ja do oczu i widać jak w dzień

przed dwoma laty kupiłem sobie Zeiss Victory 8 x 56 Lou tec i inne tam bajery
Fujiniona 7 x 50 sprzedałem mojemu stażyscie bo uparł sie aby ja miec


i tu lekkie rozczarowanie - tenze Zeiss moze i jest lepszy w cenie i marce
ale ciągle nie dorównuje F-nionowi pod wzgledem funkcjonalności
F- niona po prostu przystawia sie do oczu i widac -nawet w bezksiężycową noc aby tylko tlo było jasniejsze (tak jak pisał kastor )

Natomiast Zeiss - ustawia sie go tak samo jak F-non czyli dla kazdego oka indywidualnie ale jeszcze ma dodatkowo centralne dostrojenie ostrości w bardzo małym zakresie
Czyli wraz z zapadajacym zmrokiem pokretłem lekko sie koryguje ostrośc - i to jest problem : pokretlo chodzi bardzo leciutko i wystarczy aby siegnąc w nocy na ambonie nieumiejetnie po lornetke i juz pokretło się lekko przestawi -trzeba korygowac ostrośc czyli macac paluchem gdzie te kreska ustawia sie na strzałce

Nie przecze że to zla lornetka -obraz jest czysty i wyrażniejszy jak w F-ninie - ale niestety po dostrojeniu

Funkcjonalnie uwazam ze F- nion 7 x 50 jest lepszy od tego Zeissa -ale to tylko moje pryawtne zdanie
poparte wcześniejszym długotrwałym uzywaniem CZJ a 7 x 50

Pozdrawiam
DB
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości