North West rewelacja czy ..

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

North West rewelacja czy ..

Postprzez Maximus » 7 stycznia 2012, 13:26

Witam!
Podczas zakupu mojego pierwszego sztucera doradzono mi amunicję o nazwie North West w kalibrze 308 W.
Na strzelnicy amunicja spisuje się rzeczywiście rewelacyjnie - strzały są powtarzalne wręcz można strzelać bałwanki. :D
Wczaraj strzeliłem swoją pierwszą łanie i mam mieszane wrażenia. Po pierwsze - na miejscu strzału nie było wogóle farby.
Po drugie - łania strzelona idealnie na komorę przeszła około 200-250 metrów! Dodam że strzał na komorę oddał całą swoją energię (nie wyszedł z tuszy), uszkadzając jeszcze przy okazji staw lewego badyla. W pierwszej chwili po przybyciu na miejsce strzału myślałem że chybiłem?! W tym przekonaniu utwierdziło mnie również około 20 minutowe przeszukiwania lasu w kwadracie 100 na 150 metrów.Pomógł dopiero użyty pies, który szybko znalazł leżącą łanie.
Proszę kolegów o opinie na temat ww. amunicji. Być może był to odosobniony wypadek, którym nie należy sie przejmować. Dodam że jestem młodym myśliwym, strzeliłem do tej pory tylko dwie :( sztuki tzw. grubej zwierzyny wspomnianą łanię oraz dzika odyńca około 90 kg którego strzeliłem z Mausera 7,64 mm i amunicji Lapua (broń i amunicja kolegi)- dzik zrobił tylko 3 kroki, dostał analogicznie jak łania (komora, uszkodzony bieg i brak wylotu).
Avatar użytkownika
Maximus
 
Posty: 5
Dołączył(a): 26 sierpnia 2009, 18:08
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: North West rewelacja czy ..

Postprzez klarnet11 » 7 stycznia 2012, 13:46

Nortwest to składak -nie produkuja własnych pocisków tylko uzywaja przewaznie Hornady lub Sierra
na paczce masz oznaczenia pocisku

Amunicja dobra jak każda inna , reakcja zwierzyny po strzale komorowym jak najbardziej normalna
10 cm wyzej i lezałaby w ogniu ale tusza poszłaby prawdopodobnie w II klasie ze wygledu na uszkodzenie kregosłupa
10 cm z przodu bez problemu polozyloby ja w ogniu przecinając tchawice i krwiobieg wychodzacy z serca
10 cm z tyłu i ....wyłaby z bólu uciekając z uszkodzona wątroba i nerkami -(500 m)
klarnet11
 
Posty: 277
Dołączył(a): 2 grudnia 2011, 19:21

Re: North West rewelacja czy ..

Postprzez bock » 10 stycznia 2012, 15:23

To może wtrącę sie do dyskusji i dodam do tego co Kol. klarnet słusznie zauważa, otóż Kolego Maximus:
Jaki to jest pocisk amunicji Nortwest?
A-Max (Hornady), TIG Brenneke), sierra PH? o tym nic nie wspominasz. Jak widzisz elaboruja amunicję wielu producentów. Ma to duże znaczenie jaki pocisk!
,,Dodam że strzał na komorę oddał całą swoją energię (nie wyszedł z tuszy), uszkadzając jeszcze przy okazji staw lewego badyla. '' Na tej podstawie nie stwierdzisz czy oddał całą swoja energię. Fakt łania daniela czy jelenia jest wyjątkowo ,,twarda''.

,,strzeliłem z Mausera 7,64 mm i amunicji Lapua (broń i amunicja kolegi)'' to chyba kolega miał baaardzo stare zapasy Lapua bo od wielu lat nie produkują amunicji w tym kalibrze i jest to słodka ich tajemnica dlaczego, nie :roll: . Ostatnią paczkę Mega wystrzelałem jakieś 12lat temu w 7x64.(to na marginesie)

DB bock
http://www.knieja.ubf.pl/news.php
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 60 gości