autorytety internetowe

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Re: autorytety internetowe

Postprzez MichalP » 23 kwietnia 2012, 21:17

Ja tam kolego Kamel nie mam zbyt wielkiego doświadczenia i do niedawna irytowali mnie specjaliści którzy posiedli wiedzę tajemną a która to wiedza ma się nijak do odwiecznych praw fizyki. Dziś wiem że z miejsc takich jak to niewiele się dowiem.
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: autorytety internetowe

Postprzez MichalP » 23 kwietnia 2012, 21:23

A jak prosto tu dyplom wyższej uczelni zdobyć...
MichalP
 
Posty: 159
Dołączył(a): 3 grudnia 2011, 18:27

Re: autorytety internetowe

Postprzez kastor » 2 lipca 2012, 20:59

Poczytałem... zadumałem się... i czytam - a to na strzelnicy w lunecie "jakąś śrubę urwali"...
drugi z kolegów - przy każdej ew. usterce - idzie do rusznikarza...
Jam ci prosty chłop, żaden autorytet... ale... jak kupuję lunetę to po pierwsze - uważnie czytam instrukcję... a tam jest spooooro ciekawych informacji. I - zakładając, że dobra luneta została osadzona na przyzwoitym montażu - ja naprawdę nie widzę problemu w ustawieniu właściwym lunety. Jeśli producent podaje, że 1 klik na 100 m to jest np. 7 mm... no to pozostaje proste działanie : ilość cm odchyły ( przynajmniej 2-3 strzałów) : 0,7 cm = ilość klików w kierunku zgodnie z instrukcją. Oczywiście, jeśli te 2-3 strzały mają przyzwoite skupienie. Bo jeśli rozrzut jest powyżej 5 cm - no to trzeba zacząć a/ od strzelca, b/ od amunicji, c/ montażu, d/ lunety.. itd itp...( kolejność istotna).
a co do "autorytetów" internetowych - to mam wrażenie, że do tego miana pchają się Michaly P itp postaci.
Czytam wszystkie wypowiedzi uważnie... i jeśli polemizuje się z poglądami - ok. każdy może mieć swoje, ale jeśli na "dzień dobry" wali się "kretyn"... to sorry, ale właśnie piszący wystawił sobie opinię.
I podaję pod rozwagę ( ulubiony zwrot prawników - prawda Panie Lupur ?) dwa powiedzenia:
1. Mądry wie co mówi - głupiec mówi co wie.
2. Gdyby nie internet nie wiedziałbym, że jest tylu idiotów na świecie ( Lem).

Teoretykom - dużo zabawy w necie - praktykom - uśmiechu św. Huberta - bo dziki nas zjedzą.

Darz Bór
Avatar użytkownika
kastor
 
Posty: 84
Dołączył(a): 7 lutego 2007, 20:34

Re: autorytety internetowe

Postprzez Lupur21 » 3 lipca 2012, 08:28

Kolego Kastor, nie wiem co masz do mnie, ale chyba coś masz, bo mnie wymieniasz.

To moja riposta:
"1. Mądry wie co mówi - głupiec mówi co wie."

Odnosi się ona do wątku "mały kaliber" w którym to pokazałeś swoją wiedzę na temat kal. 223. Wykazałeś się wiedzą "książkową", z tym, że tych książek nie czytałeś, a tylko kartkowałeś. Szkoda, że nie napisałeś gdzie mogę ( jako osoba cywilna, myśliwy ) kupić naboje 5,56x45 ( nie mylić z 223Rem. )
DB
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Poprzednia strona

Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 57 gości