Broń dla początkujacego

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Broń dla początkujacego

Postprzez kkuuba512 » 18 lutego 2013, 10:23

Witam, jestem osobą początkującą , i jak do tej pory posługuje się strzelbą IŻ 12 bok z 1965r. dostałem ją od taty, niestety mój ojciec z powodu zdrowia nie jest w stanie polować... i wracając do tematu, chciał bym kupić sobie sztucer, i mój uparty ojciec buntuje mnie żebym sobie kupił na początek Carl Gustaf 6.5 x55 i do tego lunetę marka jeszcze nie wiem to zależy od ceny ale podejrzewam że będzie to 3-12x56, i niestety co do broni nie mogę znaleźć informacji które by mnie oświeciły, więc zwracam się do forum o opinię jaką nosi ta broń i czy luneta ta będzie pasowała do tego sztucera. dzięki za zainteresowanie i czekam na odpowiedzi:)
kkuuba512
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lutego 2013, 01:50

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez bock » 18 lutego 2013, 11:54

Witam.
Coś w tym jest, że ojciec namawia do tego wyboru :)
Carl Gustaf podobnie jak Husgvarna jest świetną bronią [b]niestety[/b] już nie produkowaną. Pytanie o jakiej broni mówimy. Jest sporo sztuk ze szwedzkiego z demobilu i są to egz. warte uwagi , oczywiście dobrze skonsultować to z rusznikarzem gdy sie nie ma pewności. Ostatnie nowe CG 2000 trafiły ok.99 roku i zniknęły jak bułeczki. Bron prosta, celna i niezawodna. Bazuje na sprawdzonym Mauserze 98. Bez obaw o ewentualne naprawy, Sporo egzemplarzy jest w kraju włącznie ze strzelectwem dalekodystansowym głównie w 6,5x55 SE. Dobry znajmy ma Carl Gustaf 2000 mk 2 kal. .3006 pełne drewno. Jest to broń bez charakterystycznego bezpiecznika jak w Mauserach(skrzydełka) podobnie jak w CZ-tkach. , z bezpiecznikiem umieszczonym po prawej stronie. Porównując pracę zamka W Tikka T3 a CG jest tak samo płynna i pewnie pazur wyciąga amunicję. Gdzie w CZ550 daje się od razu zauważyc różnicę. Oczywiście nie neguję sprawności CZ-tki.
Kaliber 6,5xx55 SM(wg. normy CIP SE)
Przyjemny w strzale, gramatura amunicji 10 gram (oryx, vulkan) najwłaściwsza do pozyskiwania zwierzyny grubej. Dobre elaboracje posiada także Sako,dzisiaj dobra ofertęmaja także Czesi z Noslerem i monolitem Xenergy. O płaskotorowości pocisku nie ma co pisać gdyż w naszych warunkach jest to bez specjalnego znaczenia. Aczkolwiek poradzi sobie na dystansie 600m nie ustępuje tu .308Win. Co do optyki oczywiście, że luneta o tych parametrach będzie najwłaściwszym wyborem.
Pzdr. Darz Bór
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez bock » 18 lutego 2013, 11:57

Ups zapomniałem dodać . Weź ja do ręki, składaj się a jak będzie możliwość koniecznie postrzelaj. Z góry nie zrażaj się do tej czy innej marki.
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez kkuuba512 » 18 lutego 2013, 15:23

czyli nic innego w tych samych pieniądzach nie znajdę lepszego? CG można dostać w granicy 2500zł ale naprawdę w ładnym stanie. jednak czasami dobrze posłuchać starszego i bardziej doświadczonego :)
kkuuba512
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lutego 2013, 01:50

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez bock » 18 lutego 2013, 15:32

Jeżeli jest to CG 2000 zastanowiłbym się poważnie. Owszem tańszą alternatywą jest Marlin X7. Godny uwagi z tym, że nie każdy lubi w syntetyku broń. Nie mniej ma swoje to plusy. Dobra lufa, bardzo fajnie pracujący zamek. Mechanizm spustowy zbliżony do Savage. Wymaga po prostu przyzwyczajenia.
Starszy z pewnością ma doświadczenie a co z tym idzie wiedzę, jednakże pamietaj Ty będziesz nim polował!
Avatar użytkownika
bock
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 lutego 2008, 19:01
Lokalizacja: http://giwera.ubf.pl/news.php

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez kkuuba512 » 18 lutego 2013, 16:26

najbardziej przypadł mi do gustu M96 podaje link:
http://www.vdb-waffen.de/de/gebrauchtwa ... carl&o=neu
a co do syntetyku niestety nie za bardzo się prezentuje i podobno to nie to samo... poczekam trochę i jeszcze popytam po innych myśliwych, wybór jest duży i nie będę kupował pochopnie, zobaczę i postrzelam z modeli konkurencyjnych w tej cenie, podobno to broń musi sobie wybrać nabywce. Żeby dobrze leżała w rękach i się słuchała ciała, i to chyba jest połowa sukcesu.
kkuuba512
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lutego 2013, 01:50

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez kuki » 5 kwietnia 2013, 22:32

kkuuba512
Poluję z bronią w tym kalibrze i mam za niej założoną lunetę dokładnie taką jak piszesz a więc 3-12x56. I z tym zestawem strzelam dziki, jelenie, sarny, lisy, jenoty i to wszystko co można i należy nie tylko z kuli o kal. 6,5x55 strzelać. Ale by precyzyjne trafić z tego kalibru należy bardzo dobrze wypracować strzał.
DB
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez Lupur21 » 30 września 2013, 12:15

Najlepszą broń, jaką można dostać za przyzwoite pieniądze, to Schultz i Larsen.
Warto wziąć pożyczkę i kupić komplet z dwoma lufami, a mianowicie 9,3x62 i 6,5x55.
DB
Lupur21
 
Posty: 85
Dołączył(a): 6 lipca 2011, 15:25

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez molok78 » 30 września 2013, 14:42

Ojciec nie jest uparyt,tylko doświadczony.Radziłbym posłuchać doświadczonego myśliwego.Dobrze radzi.Miałem kiedyś Mannlichera 6.5x57,wyśmienita broń,ze zwykłą 4 Zeissa.Broń na wszystko.Barzdo polecam ten kaliber.Fakt kapryśna,ale jak dojdziecie do porozumienia dopiero zacznie się przygoda...
Avatar użytkownika
molok78
 
Posty: 188
Dołączył(a): 23 stycznia 2009, 20:12
Lokalizacja: lubuskie

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez chal3oye » 23 grudnia 2013, 06:22

Pytanie o jakiej broni mówimy. Jest sporo sztuk ze szwedzkiego z demobilu i są to egz. warte uwagi , oczywiście dobrze skonsultować to z rusznikarzem gdy sie nie ma pewności. Ostatnie nowe CG 2000 trafiły ok.99 roku i zniknęły jak bułeczki. Bron prosta, celna i niezawodna. Bazuje na sprawdzonym Mauserze 98. Bez obaw o ewentualne naprawy, Sporo egzemplarzy jest w kraju włącznie ze strzelectwem dalekodystansowym głównie w 6,5x55 SE. Dobry znajmy ma Carl Gustaf 2000 mk 2 kal. .3006 pełne drewno. Jest to broń bez charakterystycznego bezpiecznika jak w Mauserach(skrzydełka) podobnie jak w CZ-tkach. , z bezpiecznikiem umieszczonym po prawej stronie. Porównując pracę zamka W Tikka T3 a CG jest tak samo płynna i pewnie pazur wyciąga amunicję. Gdzie w CZ550 daje się od razu zauważyc różnicę. Oczywiście nie neguję sprawności CZ-tki. ????
chal3oye
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 grudnia 2013, 10:43

Re: Broń dla początkujacego

Postprzez chal3oye » 21 stycznia 2014, 06:59

chal3oye napisał(a):Pytanie o jakiej broni mówimy. Jest sporo sztuk ze szwedzkiego z demobilu i są to egz. warte uwagi , oczywiście dobrze skonsultować to z rusznikarzem gdy sie nie ma pewności. Ostatnie nowe CG 2000 trafiły ok.99 roku i zniknęły jak bułeczki. Bron prosta, celna i niezawodna. Bazuje na sprawdzonym Mauserze 98. Bez obaw o ewentualne naprawy, Sporo egzemplarzy jest w kraju włącznie ze strzelectwem dalekodystansowym głównie w 6,5x55 SE. Dobry znajmy ma Carl Gustaf 2000 mk 2 kal. .3006 pełne drewno. Jest to broń bez charakterystycznego bezpiecznika jak w Mauserach(skrzydełka) podobnie jak w CZ-tkach. , z bezpiecznikiem umieszczonym po prawej stronie. Porównując pracę zamka W Tikka T3 a CG jest tak samo płynna i pewnie pazur wyciąga amunicję. Gdzie w CZ550 daje się od razu zauważyc różnicę. Oczywiście nie neguję sprawności CZ-tki. ????


i pass4sure www.ipass4sure.co.uk
leatherjackets http://www.leatherjackets.ws/
chal3oye
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 grudnia 2013, 10:43


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 56 gości