Luneta celownicza z dobrą gwarancją

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Luneta celownicza z dobrą gwarancją

Postprzez hunter9876 » 25 października 2013, 14:33

Witam,
Moglibyście polecić jakąś firmę produkującą lunety z długą (minimum 5 lat) gwarancję? Ja znalazłem coś takiego http://mysliwskie.eu/pl/luneta-celownic ... sf-2d.html ale coś gdzieś słyszałem że to kiepska firma. Może ktoś to potwierdzić lub zdementować? Nie chciałbym też przez 10 lat co roku oddawać jej do naprawy. Powiedzcie coś z własnego doświadczenia.

pozdrawiam
Piotr
hunter9876
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25 października 2013, 14:16

Re: Luneta celownicza z dobrą gwarancją

Postprzez Cyzio » 25 października 2013, 18:27

Witam.
Co do Delty nie miałem takiej lunety.A z własnego ,,ogrodu,, to Swarovski,Zeiss,czy S&B i bez problemu z gwarancją.
Darz Bór.
ps trafnego wyboru życzę.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Luneta celownicza z dobrą gwarancją

Postprzez kuki » 4 grudnia 2013, 22:14

Nie będę opisywał z jakim sprzętem optycznym widuję myśliwych na polowaniach w różnych kołach a określę jaką optykę posiadają koledzy z mojego koła. Są lunety od najwyższej półki do średniej i tej niższej. Na ten przykład młody myśliwy (poluje pierwszy rok) posiada Noktę 3-12x56 i w tym sezonie strzelił 3 dziki. Myśliwi z większym stażem ze Swarovskimi czy Docterami także mają po 3 lub 4 dziki strzelone. Ilość wyjść w łowisko podobna. Koledzy polują także z Howkami, Eschebachami oraz innymi tańszymi lunetami. Oczywiście luneta z wyższej półki pozwala na odbiór przez oko w niektórych przypadkach zdecydowanie lepszego obrazu a tym samym pozwala oddać strzał gdzie w przypadku lunety z niższej półki byłoby to niemożliwe. Pierwsza moja luneta to właśnie zmienna Nokta potem Meopta. Jeżeli chcesz zrobić testy jasności lunet to są do tego celu opracowane plansze z różnej wielkości cyferkami, literkami, kreseczkami itp. Oglądasz tę planszę z różnych lunet z tej samej odległości w różnych warunkach (dzień, zmrok, księżyc itp.). Luneta przez którą widać wyraźnie i najmniejsze znaki siłą rzeczy musi być lepsza od pozostałych - nie ma innej możliwości. Test ten ma sens wtedy gdy masz zamiar kupić lunety z podobnej półki i nie możesz się zdecydować, którą wybrać. Np. Swarovski i Zeiss lub S&B i Kahles czy Docter i Meopta czy wspomniany Howk i Eschenbach itp. To może więcej pomóc jak opinie kolegów - czasami tendencyjne. Wiem, że lunety o stałym powiększeniu (np. 8x56) używane są coraz rzadziej ale należy wziąć pod uwagę fakt, że te są nieco jaśniejsze (mniejsza ilość soczewek) od lunet o zmiennych parametrach (np. 2,5-10x50) przy tych samych nastawach. Wielu myśliwych polując z zasiadki używa z powodzeniem lunety o stałych parametrach. Widoczność minimalnie lepsza od nastawnych a i cenowo wychodzi korzystniej.
DB
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Luneta celownicza z dobrą gwarancją

Postprzez kuki » 4 grudnia 2013, 22:40

A wracając do pytania i gwarancji to Swarovski, Zeiss, S&B, Kahles dają gwarancję na 30 lat, Docter chyba na 20 jeśli się nie mylę. Ale jeżeli chodzi o gwarancję - opinię użytkowników która marka jest najmniej zawodna to powiem tak - każdy pochwali to co ma. Znam przypadek samoistnego się rozhermetyzowania Doctera (tak przynajmniej twierdził jej właściciel). A więc awarii uległa luneta z średniej półki w trakcie okresu gwarancyjnego. Są to rzadkie przypadki ale się zdarzają.
DB
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: Luneta celownicza z dobrą gwarancją

Postprzez panek11 » 6 grudnia 2013, 10:23

Polecam sprzęt gdzie optyka pochodzi od Zeis'a (ta firma ma chyba z 50 letni staż, a optyką zajmuje się od początku swej działalności). Preferuję zakupy w tradycyjnym (stacjonarnym) sklepie myśliwskim. Duży wybór akcesoriów mają w sklepie myśliwskim w Bielsku-Białej
panek11
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 grudnia 2013, 10:03
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Luneta celownicza z dobrą gwarancją

Postprzez xxxMichałxxx » 8 grudnia 2013, 01:41

Teraz na rynku optycznym trwa "wyścig szczurów" jak już większość zainteresowanych zauważyła że Swarovski daje dożywotnią gwarancję na optykę,za nimi poszły inne firmy np.Vortex.Więc jeśli kogoś stać .... :D
Darz Bór
Avatar użytkownika
xxxMichałxxx
 
Posty: 75
Dołączył(a): 4 lutego 2013, 17:55
Lokalizacja: Śląskie


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 98 gości