Pytanie o Szafe na Broń

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Pytanie o Szafe na Broń

Postprzez ToMeN26 » 30 maja 2014, 08:40

Witam wszystkich kolegów. Mam pytanie dotychczas przechowywalem broń w szafie mojego taty ale teraz zakupiłem sobie swoja szafe(jeszcze nie przyszła) i tutaj pojawia sie pytanie czy musze to zglaszac na policje? bo wydaje mi sie ze tak ale nie moge nigdzie znalezc jakiegos artykułu który jasno by to okreslał:( a jezeli juz tak to do KWP czy do dzielnicowego?
Darz Bór!
ToMeN26
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 maja 2014, 08:33

Re: Pytanie o Szafe na Broń

Postprzez czarli » 30 maja 2014, 12:59

z tego co wiem to nie można we dwoje mieć broni w jednej szafie, gdyż na to trzeba mieć inne pozwolenia, bo policja może uznać to jako magazyn broni, każde KWP inaczej to interpretuje.
Jeżeli chcesz zgłosić to oczywiście najlepiej do KWP, która obsługuje twój rejon, czyli tam gdzie robiłeś pozwolenie. Wtedy oni wysyłają nakaz do dzielnicowego, aby dokonał oględzin, on z kolei wysyła raport do KWP i wszystko gra :wink:
Zgłoszenie możesz argumentować zmianą szafy na nową, a niekoniecznie oddzielenie się od starej, wszystko zależy od tego jak dzielnicowy napisał na wcześniejszych kontrolach :wink:
czarli
 
Posty: 47
Dołączył(a): 8 stycznia 2014, 14:03
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pytanie o Szafe na Broń

Postprzez borowik » 30 maja 2014, 17:17

Masz przechowywać w szafie metalowej zamykanej na zamek atestowany. Ten obowiązek ciąży na Tobie na podstawie Ustawy o Broni i Amunicji. Nie musisz tego zgłaszać policji bo z wyżej wspomnianej ustawy wynika, że nie wolno ci broni przechowywac inaczej.
To, że przechowywałes w szafie ojca, moim zdaniem, nie naryszało ustawowych warunków jej przechowywania. Dla spokoju i pewności trzeba było tylko do tego zrobić umowę.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Pytanie o Szafe na Broń

Postprzez ToMeN26 » 31 maja 2014, 15:56

Koledzy odnosnie przechowywania w szafie ojca wiem ze takie rzeczy sie praktykuje oczywiscie za pisemnym powiadomieniem KWP. Jak zostalem myśliwym i kupiłem broń to w KWP sie mnie pytano czy mam swoja szafe no i powiedzialem ze narazie bede przechowywal u taty, to kazano mi to na pismie zlóżyć i temu pytam czy musze teraz zgłaszac zakup swojej i zmiane w przechowywaniu swoich "luf":) dla świetego spokoju jednak to zgłosze bo jak to napisał kolega wyżej w kazdym KWP inaczej to interpretuja:)
ToMeN26
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 maja 2014, 08:33

Re: Pytanie o Szafe na Broń

Postprzez borowik » 31 maja 2014, 21:11

Policja się nie pyta czy przechowujesz broń w szafie "pancernej" bo to jest twój ustawowy obowiązek. W tapczanie lub bieliźniarce ustawa zabrania przechowywać. Tylko policja się pyta o miejsce przechowywanie w sensie adresu.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Re: Pytanie o Szafe na Broń

Postprzez ToMeN26 » 1 czerwca 2014, 13:57

borowik mówie tylko jak było w przypadku mojej osoby:) mnie sie pytali poprostu:)
ToMeN26
 
Posty: 6
Dołączył(a): 30 maja 2014, 08:33


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 71 gości