szafa na bron

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

szafa na bron

Postprzez pawelek2511 » 18 grudnia 2014, 19:20

Darz Bór wszystkim chcial bym sie dowiedziec czy ktos z was moi drodzy posiada ta szafe

http://www.dlamysliwych.pl/product/szaf ... ss/?id=571

zastanawia mnie czy jest ona w koncu na 8 jednostek po demontażu półek czy nie bo opis jest niejasny
pawelek2511
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 listopada 2014, 19:16

Re: szafa na bron

Postprzez Blade » 19 grudnia 2014, 17:53

Niby w opisie jest osiem jednostek, biorąc pod uwagę wysokość szafy, żeby zmieścić taką ilość będziesz musiał wymontować oprócz półek również "sejf wewnętrzny". 125cm wysokości, może być problem z przechowywaniem dłuższych jednostek broni.
Blade
 
Posty: 24
Dołączył(a): 17 maja 2010, 14:12

Re: szafa na bron

Postprzez kuki » 1 stycznia 2015, 11:18

Z tymi szafami to jest tak. Szafa która posiada w opisie informację, że mieści się w niej np. 5 szt. jednostek to faktycznie tak jest. One będą stały jedna obok drugiej poutykane będą jak przysłowiowe śledzie. Na polowanie nie bierzesz wszystkich tylko jedną lub dwie sztuki broni w zależności na jaką zwierzynę będziesz polował. I w tym momencie rozpoczyna się marazm. Wyobraź sobie pięć jednostek broni, pięć pasków od broni, które są ze sobą pomieszane i "splecione" oraz przyciśnięte stopkami od innych broni - spróbuj wyjąć jedną sztukę ze środka całego arsenału. Krótko mówiąc - masakra. A jeżeli masz tam jeszcze coś zawieszone lub włożone np. pas do broni czy lornetkę lub dodatkową lunetę to można sobie wyobrazić ile k...w i ch...w sypie w momencie prób wyjęcia czegokolwiek z sejfu.
Jeżeli chcesz kupić sejf, szafę na broń jedź do sklepu czy producenta i wstaw do szafy różną ilość broni i sam zobaczysz jaki będzie luz. Na planowane 3 szt. broni weź szafę na 5 szt. i tak odpowiednio, jeżeli masz jedną weź sejf na 3 szt. Półki to dobra sprawa ale ja np. wymontowałem z uwagi na brak miejsca. Dobra sprawa to ten dodatkowy mały sejf wewnętrzny na amo. lub inne drobiazgi.
Stosując powyższą zasadę nie będziesz się denerwował, że lunety się obijają, że paski się plączą, że coś tam spada, inne coś się przewraca a nie powinno itd. itd.
Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.
DB
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: szafa na bron

Postprzez kuki » 1 stycznia 2015, 11:21

Oczywiście wysokość wewnętrzna szafy tak, by najwyższa Twoja broń swobodnie sobie stała. I tyle w tym temacie.
DB
kuki
 
Posty: 476
Dołączył(a): 16 kwietnia 2004, 00:46
Lokalizacja: Łódź

Re: szafa na bron

Postprzez pawelek2511 » 3 stycznia 2015, 15:42

w koncu jedna konkretny wypowiedz co prawda juz szafe kupilem i jestem zadowolony. ale na tym forum cos napisac kazdy patrzy na posty ale nikt nie pisze nie rodzadza ... dzieki wielkie za twoja odpowiedz :)
pawelek2511
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16 listopada 2014, 19:16


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 111 gości