Lornetki.

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Lornetki.

Postprzez Cyzio » 5 marca 2016, 20:57

Witam.
I jest problem co kupić ?
--- Docter 8x56 ED/OH podobno ma ,,klejone pryzmaty,,???
---Docter 8x56 NobilenB/GA
Lornetki nowe.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Lornetki.

Postprzez PawelC » 6 marca 2016, 12:06

Obie lornetki są OK ale proponuję porównać widoczność w nocy za pomocą tych lornetek z widocznością, w tych samych warunkach, przez lunetę, którą aktualnie posiadasz.
Kiedyś miałem lunety VOMZ 8x56, fabryczną Browning "telewizorek" 4x32, rosyjską PO 10 10x42 i przez te lunety było słabiej widać niż przez rosyjską "kultową" lornetkę TENTO BPC 7x50 kupioną na początku lat 80-tych "na talony" w sklepie żeglarskim . Później zmieniłem lunetę na Kahles Helia S 8x56 i ... zrobiło się cieniutko i ciemniutko. Widoczność o zmierzchu przez lunetę jest zdecydowanie lepsza niż przez lornetkę, uznawana przez wielu myśliwych jeszcze dzisiaj jako bardzo dobra . Wychodzi na to, że trzeba zmienić lornetkę tyle tylko, że do porównywalnej jakości z lunetą trzeba kupić lornetkę... za dużą kasę. Na razie testuje co mi w rece wpadnie ale nie decyduję się na zakup, poczekam aż wyjaśni sie kwestia prywatyzacji obwodów łowieckich. W 2017 roku kończą sie obecne dzierżawy obwodów, co będzie dalej i czy warto inwestować dużą kasę w nowy sprzęt, który ewentualnie można będzie użyć ... na strzelnicy albo na koziołka gdzieś pod ukraińską czy czeską granicą ? ? Ktoś zna odpowiedź na to pytanie ?

Podobnie może być w twoim przypadku. Jeżeli masz bardzo przyzwoitą lunetę z "wielkiej czwórki" to szukaj lornetki porównywalnej z jakością tych lunet, jeżeli masz Doctera, Meostara, Leupolda, DOT, Nikona czy podobne to lornetka Docter swobodnie wystarczy. Czy wystarczy "na cajsa" - nie wiem, nie miałem okazji sprawdzić ale dobrze jest jak w lornetce widać lepiej albo porównywalnie jak w lunecie bo to widoczność w lunecie powinna decydować kiedy zejść ze stanowiska.
PawelC
 
Posty: 103
Dołączył(a): 26 listopada 2013, 10:21

Re: Lornetki.

Postprzez Cyzio » 6 marca 2016, 17:58

Witam.
Co do lunet to mam :oops:
-- 8x56 Zeiss z szyną luneta ma ok 4 lat
-- 8x56 Swarovski bez szyny ma ok 4 lat kupione jako nowe obie w firmowych sklepach .
Lornetki Docter 7x50 i Docter 8x58 i z DDR 10x50 :roll: i mam dostać prezent na imieniny 8x56 Doctera lornetkę oczywiście nową.Co do polowania to będziemy polowali tylko ciekawe czy szkody damy radę udzwigać :roll: Farmerom ochrona Ich pól im wisi i powiewa mamy placić i basta.
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Lornetki.

Postprzez PawelC » 6 marca 2016, 18:27

Cyzio napisał(a):Witam.
Co do lunet to mam :oops:
-- 8x56 Zeiss z szyną luneta ma ok 4 lat
-- 8x56 Swarovski bez szyny ma ok 4 lat kupione jako nowe obie w firmowych sklepach .
Lornetki Docter 7x50 i Docter 8x58 i z DDR 10x50 :roll: i mam dostać prezent na imieniny 8x56 Doctera lornetkę oczywiście nową.Co do polowania to będziemy polowali tylko ciekawe czy szkody damy radę udzwigać :roll: Farmerom ochrona Ich pól im wisi i powiewa mamy placić i basta.
Darz Bór.


Sorry ale nie bardzo rozumiem po co Ci kolejna lornetka porównywalnej klasy i tego samego producenta ? Docter nowego prądu nie wymyślił, nowa optyka nie będzie lepsza więcej niż kilka procent, mając na uwadze normy ekologiczne produkcji może nie być w ogóle lepsza.
Jeżeli miałbym coś zasugerować to może warto rozważyć lornetkę "dzienną" dużo lżejszą, może w porównywalnej cenie ale "na dzienny podchód na koziołka ? Po co ciągle targać ponad kilogramowe klocki , może lepiej mieć opcjonalną lornetkę o znacznie większym powiększeniu i mniejszym świetle 42 czy nawet 30 ? Może jakiś markowy kompakt, w ostateczności jakiegoś markowego, sprawdzonego zooma - tyle tylko, że mało która lornetka z zoomem trzyma kolimację ale... za równowartość Doctera" można już coś ciekawego znaleźć
PawelC
 
Posty: 103
Dołączył(a): 26 listopada 2013, 10:21

Re: Lornetki.

Postprzez Cyzio » 6 marca 2016, 19:01

Witam.
Co do ,,klocka,, to 8x58 ma wagę ale ja siedzę na ambonie, Nocne zasiadki za dzikiem, i ranne zejscia jeleni.8 x58 ma potencjalnego nabywcę co do 10x50 to trzymam z ,,przyzwyczajenia,, I 7x50 ma regulowane oddzielnie oczęta jest to Navigation czy jak ja tam zwą i mi ta reg przeszkadza.A na ambonie spokojnie damy radę.Mam ,,rozwalone,, kolano i podchodzenie mi odpada.
Darz Bór.
ps 7x50 jest naprawdę świetna .
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Re: Lornetki.

Postprzez Leśniczy » 2 sierpnia 2016, 13:38

Lornetki o parametrach od ...x50, ...x56 sprawdza się wyłącznie w nocy. W dzień to sobie mozna polować i z 12x25.
Leśniczy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 sierpnia 2016, 10:37


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 60 gości