Co wybrać: Khan K-226 Iż MP-27

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

Co wybrać: Khan K-226 Iż MP-27

Postprzez piecho007 » 3 czerwca 2016, 11:38

Szanowni koledzy,

Jestem początkującym myśliwym, potrzebuję zakupić broń śrutową w kalibrze 12/76. Ważne jest dla mnie kryterium cenowe - postanowiłem przeznaczyć na zakup kwotę do ok. 2000 zł (z marginesem, o ile możliwy będzie zakup na raty, do 2500 zł).

Rozważam następujące jednostki: Khan K-226 oraz Iż MP-27.

Najchętniej kupił bym nowego TOZa 34, tj. jednostkę na której uczyłem się i która okazała się dla mnie najskładniejszą jaką kiedykolwiek miałem w rękach (a koledzy pozwalali mi "dotknąć" nawet niezaprzeczalnie fantastycznych Merkli), jednak obecnie nie sprzedaje ich chyba nikt w Polsce (jeśli ktoś ma przeciwne informacje, byłbym niezwykle wdzięczny za informację).

Jeśli koledzy polecają Iż-a to proszę o informację, którą wersję. W szczególności nie mogę dojść, czym różni się wersja "sporting" (wiercenia? coś jeszcze?)

W K-226 niepokoi mnie jedna rzecz - brak eżektorów. Koledzy myślą, że warto brać jednostkę bez tego udogodnienia?

Uprzejmie proszę o wsparcie w wyborze.
piecho007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 sierpnia 2015, 13:06

Re: Co wybrać: Khan K-226 Iż MP-27

Postprzez Leśniczy » 2 sierpnia 2016, 13:25

Bierz Iż 27 do wyboru jeden spust lub 2, wymienne czoki co chcieć więcej cenna niecałe 2000 zł. Używaną w dobrym stanie kupisz za 1000. Cała rzesza myśliwych wychowała się na Iżach i nadal są w ciągłym obrocie najchętniej kupowane. Jakość myślę, że cena do jakości współgrają doskonale. I kup z eżektorami pojedziesz na strzelnice to zobaczysz
Leśniczy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 sierpnia 2016, 10:37

Re: Co wybrać: Khan K-226 Iż MP-27

Postprzez Leśniczy » 2 sierpnia 2016, 13:30

A wersja sporting no to wiadomo wymienne czoki chociaż zwykle tez maja. Na pewno wentylowane lufy (nawiercenia), jeden spust. I myslę że stopka z lekką amortyzacją.
Leśniczy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 1 sierpnia 2016, 10:37


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 53 gości