ruger!!! pomocy! dobra firma?! warto?!

Broń, amunicja, itp.

Moderator: Cyzio

ruger!!! pomocy! dobra firma?! warto?!

Postprzez werych » 3 lipca 2004, 20:27

czy sztucery rugera to dobra bron?!?!?! widzialem jeden egz w sklepie z syntetyczna kolba dzieni to wyglada a jak sie ma to w praktyce?!?! prosze o wszelkie info na ten temat. pzdr!
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Postprzez RoadRunner » 31 sierpnia 2004, 11:28

Witaj,

W jednym z ostatnich numerów "Łowca" wypowiadali się nt. Rugera bardzo pozytywnie. Problem "u nas" polega na tym, że po pierwsze nie bardzo znamy broń amerykańską a co za tym idzie nie bardzo w nią "wierzymy".

Ruger jest firmą pozostającą "trochę z boku" na rynku amerykańskim. Prym wiedzie wiadomo Remington, natomiast jeżeli ktoś kupuje produkt z taniej półki to zazwyczaj decyduje się na Savag'a. Inną sprawą jest fakt że charakter polowania amerykańskiego odbiega trochę od tego znanego u nas. Dużo bardziej powszechne są wszelkiego rodzaju modyfikacje broni zdecydowanie wykraczające poza montaż lunety i ew. regulację spustu.

Prawdopodobnie nie znajdziesz wielu zwolenników Rugera wśród tzw. "maniaków" amerykańskich prześcigających się w umieszczaniu na forach takich jak to skanów tarcz na 300, 500, 1000 yardów z coraz to lepszymi skupieniami. Jednak jeżeli popatrzysz na myśliwych, to Ruger znajduje wielu zwolenników. Osobiście porównałbym go trochę do austryjackiej Voere'y. Stara, sprawdzona koncepcja zamka Mauserowskiego, solidne wykonanie no i może trochę za "surowa" osada jak na nasze "europejskie" przyzwyczajenia. Dodatkow zwróć uwagę na dość krótkie lufe w Rugerze - standardowe kalibry to w większości 22" (niecałe 560mm) a kalibry magnum to 24" (ok. 610 mm). Jak dla mnie trochę mało ale to już osobiste zboczenie... :) :lol:

Ciekawą koncepcją jest dołączenie montażu w cenie sztucera co pozwala na zaoszczędzenie kolejnych ok 800-1000 pln a montaż wcale nie jest najgorszy... Myślę, że pozostaje jedynie kwestia gustu bo co do wartości użytkowych nie będziesz zawiedziony. Pamiętaj jedynie o tym że warto zrezygnować z dodatkowego 1000 pln na broni i przeznaczyć je na optykę - to na pewno się zwróci.

Pozdrawiam serdecznie i trzymam kciuki - sam też jestem właśnie na etapie zmiany broni... :roll:

RR

...beep-beep...
RoadRunner
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 sierpnia 2004, 11:13

broń z USA

Postprzez Cyzio » 31 sierpnia 2004, 20:17

Szanowny Kolego. :D
Jestem zwolennikiem aktora Brudnego Harrego czy jak tam co do broni z
USA widziałem parę razy na strzelnicy dla mnie nic rewelacyjnego.
Masz ochotę na jankesa to kup.
Osobiście jestem zwolennikiem broni Europejskiej, ten smak,ta finezja wykonania te kolby, A co sobie kupisz to twój cyrk. Pamiętaj o jednym
kiedyś zechcesz ją sprzedać. I mogą sie pojawić schody.
Pozdrawiam. :wink:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

mam rugera!!! 308 win kaliber!!!

Postprzez werych » 2 września 2004, 09:19

syntetyczna kolba nie kazdemu musi sie podobac ale jakze ona jest praktyczna!!!! co do samego strzalu to mam przestrzelana bron na 150m z czeskiej amunicji i mozecie wierzyc lub nie ale skupienie jest takie ze na 5 strzalow kazdy w pudelko zapalek wchodzi!!! strach pomyslec jakbym pozadna amunicje zaladowal!!! pzdr!i polecam!ja juz sie w tej broni zakochalem!!!darz bor!
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Re: mam rugera!!! 308 win kaliber!!!

Postprzez RoadRunner » 2 września 2004, 10:50

werych napisał(a):syntetyczna kolba nie kazdemu musi sie podobac ale jakze ona jest praktyczna!!!! co do samego strzalu to mam przestrzelana bron na 150m z czeskiej amunicji i mozecie wierzyc lub nie ale skupienie jest takie ze na 5 strzalow kazdy w pudelko zapalek wchodzi!!! strach pomyslec jakbym pozadna amunicje zaladowal!!! pzdr!i polecam!ja juz sie w tej broni zakochalem!!!darz bor!


Hehehe - moje gratulacje :) :) :)

Tak jak pisałem wyżej, osobiście mam duży szacunek do broni amerykańskiej :P - może nie jest ona tak pięknie "wyględna" jak europejska ale na pewno nie ustępuje jej w niczym jeżeli chodzi o walory użytkowe :shock: To coś jak z bronią rosyjską - tyle że tam już jest przegięcie w drugą stronę... :roll: Osobiście też rozglądam się za czymś "amerykańskim"... Życzę powodzenia i darz bór :D

P.S. Gdzie zanabyłeś Rugera??

Pozdroowka

RR
RoadRunner
 
Posty: 12
Dołączył(a): 31 sierpnia 2004, 11:13

ruger to jest to!!!

Postprzez werych » 3 września 2004, 08:48

znajomy znajomego..... ogolnie jeden czlowiek handluje bronia i nabylem cos takiego u tego pana praktycznie nowka ponoc 2 strzaly przede mna oddane!!! jesli sie juz zastanawaisz to naprawde goraco polecam!!! moi znajomi poza nielicznymi wyjatkami gratuluja zakupu!!!
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

aha i jeszcze jedno!!!

Postprzez werych » 3 września 2004, 08:50

wiesz drogi kolego mowimy tez o cenie!!! a za ta cene niz lepszego nie dostaniesz!!!pzdr!!! darz bor!!!


dzisiaj zaczynam kolejny weekend w lesie :)
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Ruger.

Postprzez Cyzio » 3 września 2004, 14:43

:D Szanowny Kolego, no uchyl rąbka tajemnicy;; :wink:
_ ZA ILE. :oops: Tak sobie nieśmiało zapytałem.
Pozdrawiam. :wink:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

.

Postprzez werych » 6 września 2004, 12:05

to dluga historia bo mowie bron nie ruszana przede mna, montaz, luneta (nastawna,podswietlany punkt...) a co do nowej do w lowcu ktoryms tam byl artykul o rugerach i cena byla podana cos chyba 4 tys czy 4,3!!!pzdr!!!
werych
 
Posty: 38
Dołączył(a): 7 maja 2004, 00:59
Lokalizacja: szczecin

Postprzez Hubert 1 » 13 września 2006, 01:32

Szanowni koledzy
W nawiazaniu do tematu RUGER

Ruger nie jest oznakowany tutaj jako dobra marka pisze o rynku amerykanskim.
Prym wiedzie jako jedna z celniejszych Browning, nastepnie Remington i Ruger.
Sa to najbardziej popularne marki tylko ze wzgledu na cene tak samo jak popularnosc w polsce ma CZ lub Brno (Gdzie CZ produkuje na runek glownie USA) a Brno ma nadal swoja troche lepsza marke.

Nadal renomowane marki dla mysliwych ktorzy wiedza co to jest bron i o co chodzi jest Mauser, Sako, Heym, czy ostatnio Tikka.

Ruger ma dosyc duzy monopol na ilosc produkowanej i roznorodnosci jej
poczawszy od pistoletow konczywszy na broni dlugiej.
Nie wiele z nich naprawde nadaje sie do lasu - glowne problemy to:
zamek nie chdzi gladko jak w Mauserze, spust czesto potrzeba drugiej reki
celnosc jest rozna.
Kalibry 308, 30-06, 338 lufa sie grzeje bardzo szybko po 2,3 strzalach jest goraca, duzo elementow jest produkowanych w Chinach.
Tak samo jak Browning glownie jest produkowant w Japoni lub Belgi (Srutowki).
Mieszkajac w Polsce macie o wiele lepszy wybor broni i niejednokrtotnie lepszych producentow.
Nie dajcie sie zlapac na paranoje to co lepsze Amerykanskie.
Wiele lat temu mieli niezly sprzet dzisiaj to nie to samo.

Dokaldnie to samo odnosi sie do amunicji drogie badziewie w roznej postaci.
Biedna czeska amunicja zabija wilokrotnie najlepsza amerykanska.
Same kule sa dobre ale samemu trzeba przeladowywac.
Nadal luski bez porownania Lapua, Norma, RWS albo Czeskie
zabijaja powtarzalnoscia tolerancja ich jest wysokiej klasy kazda szyjka jest tej samej grubosci kazdy element luski ma odpowiednia twardosc w odwrotnosci amerykanskie- ktore znowu robione sa albo w Mexyku albo w Chinach tolerancje sa bardzo rozne i ilosc przeladowan jest wielokrotnie mniejsza.

Nie investowal bym w zaden amerykanski samopal (tak to nazywam)
Strzelam rowniez z czarnego prochu i mam duzo wieksze szanse w tarczy anizeli przeciwnik strzelajacy z broni amerykanskiej (chyba ze wydal co najmniej tyle samo na przerobki).

Ostatnio ze wzgledu na cene ok $180CDN popularne sie zrobily Chinskie SKS w kalibrze 308 (7.62NATO).
Importuja tego mnustwo na strzelnicy wszyscy sie dziwia jak to dziala
celnosc na 50m to moze a na 100 - moze o ile tarcza jest wielkosci drzwi stodoly!! :P

Pozdrowienia dla wszystkich
:)
Avatar użytkownika
Hubert 1
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2006, 04:11
Lokalizacja: Vancouver BC Canada

Postprzez rob14444 » 13 września 2006, 14:58

"Nadal renomowane marki dla mysliwych ktorzy wiedza co to jest bron i o co chodzi jest Mauser, Sako, Heym, czy ostatnio Tikka."
Wiedzą co to broń i o co chodzi? A może poprostu mają więcej kasy? Bo ja np znam kilku którzy mają Cz, Mosiny, brno i takich co mają mausery, sako itp i ci drudzy się kompletnie nie znają na łowiectwie tylko mają kasy jak lodu.
Myśle że nie rodzaj broni świadczy o myśliwym...
Avatar użytkownika
rob14444
ponad 1000 postów!
ponad 1000 postów!
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 8 grudnia 2005, 16:39
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Hubert 1 » 13 września 2006, 17:33

Rob absolutnie masz racje.
Zwroc uwage ze czesto za te same pieniadze masz wybor.
Mozesz kupic nowy lub stary (bardzo czesto ten nowy i drogi jest o wiele gorszy od starego i tanszego-o ile dbalo sie o niego)

Pozdrowienia
Avatar użytkownika
Hubert 1
 
Posty: 91
Dołączył(a): 11 września 2006, 04:11
Lokalizacja: Vancouver BC Canada


Powrót do Akcesoria Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 421 gości