Próby dla psów myśliwskich małych ras.

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Próby dla psów myśliwskich małych ras.

Postprzez sodalis » 29 grudnia 2006, 10:25

Wiem, że w takich próbach można brać udział z labradorem, zastanawiam się nad zgłoszeniem mojej Neski, stąd prośba o pomoc.
Czy ktoś był na takich próbach, jeśli tak to bardzo prosze o opis jak one wyglądają, a już super szczęśliwa bym była gdyby ktoś wkleił regulamin lub link do niego.
Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
sodalis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 czerwca 2006, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sodalis » 29 grudnia 2006, 11:35

Regulamin już znalazłam :)
Wkleje link może komuś się przyda
http://www.beagle.pl/index.php?go=uzytkowe
sodalis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 czerwca 2006, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARS » 30 grudnia 2006, 13:33

A na pewno mozna brac udzial z labradorem? Wydawalo mi sie ze dla labkow to jako probami jest konkurs pracy retrierverow klasy A ?
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez sodalis » 30 grudnia 2006, 16:44

Napewno można jechać z labkiem.
Na konkurs retrieverów klasy A też planuje jechać (konkursy retrieverów to dla mnie priorytet), ale skoro można i to zaliczyć to czemu nie.
sodalis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 czerwca 2006, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez otka » 10 maja 2007, 16:01

Też jestem zainteresowana próbami pracy dla małych ras. Mam welsh springer spanielkę po polującym tatusiu. Czy są jakieś szkolenia przygotowawcze na które można z psem się udać, czy na próbach bada się tylko predyspozycje?
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Cyzio » 10 maja 2007, 18:55

Witam.
Proszę sie zapoznać z ogłoszeniami w Łowiec Polski, Brać łowiecka, Psy Myśliwskie.Są Koledzy co szkolą pieski.
Powodzenia .
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez MARS » 10 maja 2007, 20:38

otka ale jeśli się nie myle to Twoja sunia ma już powyżej 24 miesięcy, więc w próbach polowych brac udziału już nie może. Pozostają jedynie konkursy płochaczy.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez otka » 11 maja 2007, 11:06

Mars - podziwiam, podziwiam.

Tak ma już ponad 24 miesiące. Miesiąc temu się odważyłam ( po zbesztaniu i odsądzeniu od czci i wiary przez nieliczne grono właścicieli WSS w Polsce) i pokazałam moją sunię na wystwie w Nowym Dworze Mazowieckim. Okazuje się, że to moje psisko jest całkiem do rzeczy. Zachęcona powodzeniem pokazałam ją też w Łodzi na Międzynarodówce. Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.
W związku z powyższym zaczęłam się interesować wymogami jakie należy spełnić aby suka mogła otrzymać champinat międzynarodowy. I tu pojawił się problem z konkursem pracy. Stąd moje zainteresowanie.
Zaczęliśmy też na poważnie myśleć o szczeniakach.
WSS to rasa stworzona do pracy, a ponieważ jest kompletnie niepopularna pomyśleliśmy, że dobrze by było, żeby sunia mogła się pochwalić jakimiś osiągnięciami w tym względzie.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARS » 11 maja 2007, 11:21

Do Intera tak czy siak próby polowe by nie wystarczyły. Tylko dyplom z konkursu się liczy. Próby są przede wszystkim potrzebne wyżłom aby móc uzyskać uprawnienia hodowlane.
PS. Gratuluję sukcesów wystawowych :)
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez MARS » 11 maja 2007, 11:41

Wracając teraz do szkolenia bo o to pytałaś...
Nie wiem skąd jesteś, bo profil lichutki, ale po wystawach domniemywam że jakaś centralna Polska :). Możesz oddać na szkolenie psa komuś kto sie tym profesjonalnie zajmuje, możesz sama brac udział w takim szkoleniu razem z psem lub też szkolić sama na podstawie literatury.
Co do pierwszego wyjścia ogłoszeń jest sporo w pismach myśliwskich, Marchwicki, Staniszewski etc. Jeśli chodzi o drugi punkt, to w Łodzi jest babka od retriverów co takie szkolenia organizuje, zwykle sa to kilkudniowe pobyty z psem w okolicach zalewu Sulejowskiego- więcej poczytasz tutaj: http://www.szkolenia-psy.dog.pl/
Trzecie wyjście najtańsze, ale wymagające czasu, konsekwecji i trochę rekwizytów. Z książek polecić można "Płochacze" E. Dembinioka, "Zrozumieć psa" J.B.Wilskiego, "Szkolenie psów - porady praktyczne" J. Woźniaka, czy też "Szkolenie psów mysliwskich" Gieżyńskiego.

PS. do admina... przydałaby się funkcja edit :?
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez otka » 11 maja 2007, 12:06

CACIBa dostaliśmy w Łodzi :D .

Mars, rozumiem, że w konkursie może brać udział, mimo, że skończyła 24 miesiące. Ja zielona w tym względzie jestem jak szczypiorek.
Dwa zdania - please bardzo!
Pewnie dobrze by było, żeby ją do tego jakoś przygotować - tylko zielonego pojęcia nie mam JAK!
Czy może znacie kogoś z okolic Warszawy/ Mińska Maz., kto mógłby pomóc w przygotowaniach. Przecież jak jej strzelą nad uchem pierwszy raz w życiu to zwieje gdzie pieprz rośnie i raczej trudno się dziwić.
Trop łapie pięknie. Przećwiczyliśmy na szczurze od herbaty, ale cała reszta to czarna magia.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez otka » 11 maja 2007, 12:24

Mars - bardzo dziękuję.

Psa nikomu nie oddam za żadne skarby, ale szkolenie w którym mogę uczestniczyć razem z suką - czemu nie.

Z literatury skorzystam - dzięki jeszcze raz.

pozdrawiam,

Dorota

PS.Jestem z Warszawy, a weekendowo i jak tylko się da uciekam w okolice Mińska Mazowieckiego.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARS » 11 maja 2007, 13:21

W konkursach pies może startowac po skończeniu 9 miesiąca zycia - dożywotnio. Czego się wymaga i jak ocenia psa masz tu: http://www.springery.pl/index.php?optio ... &Itemid=70
Z tego co tam pobieżnie przejrzałem nie wszytko jest do końca dokładnie opisane bo są odnośniki do konkursu wyżłów, a tego na razie w necie znaleźć nie moge :/, dlatego warto tez poczytac lektury o których pisałem wyzej.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez otka » 11 maja 2007, 14:37

Dzięki raz jeszcze - przeczytałam, bez szkolenia sie nie obejdzie.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości
cron