farba

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

farba

Postprzez cargazi » 5 kwietnia 2007, 22:59

Do ukladani ścieżki zdobyłam dziś farbę z dzika, świeżutka. Zalecono mi, żeby jak najszybciej dodac do niej kwasku cytrynowego w celu zapobieżenia krzepnięciu. Farba była płynna. Dodałam ten pieruński kwasek i wymieszałam. W ciągu 5 sekund zrobił się taki skrzep, że nie mogłam oderwac go od dna. Wie ktoś co się stało?
Tak się cieszyłam z tej zdobycznej farby, a teraz jest do wyrzucenia.
cargazi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 kwietnia 2007, 09:57
Lokalizacja: Mazury

Postprzez Cyzio » 6 kwietnia 2007, 07:47

Witam.
Do tego celu mozna wlać troszeczkę ale naprawdę troszeczkę zwyklego octu.Ale tylko ociupinkę.A najlepiej niczego nie dolewać tylko zrobić trop i pieska na otok i niech idzie.A trop może sobie nawet 24 h leżeć.
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez MARS » 10 kwietnia 2007, 12:07

Też tak kiedyś miałem. Zrobiła się galareta momentalnie. Według mnie za dużo kwasku a za mało farby. Kwasku trzeba widocznie dac zaledwie odrobine.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez R.L. » 4 maja 2007, 00:51

Witam - cztery dni temu pozyskałem dzika a farbe po zlaniu do plastykowych butelek wymieszalem z woda ca 50,50 i schowalem w zamrażarce. Trzyma sie dobrze a po rozmrożeniu jest swieza i pies na takiej sciezce dobrze pracuje.
R.L.
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 grudnia 2006, 18:17
Lokalizacja: Sandomierz

farba

Postprzez beskidhunter » 10 maja 2007, 08:34

Czołem cargazi
Wie ktoś co się stało? Kwasek o.k. problem najprawdopodobniej powstał podczas mieszania, trzeba tak mieszać żeby jak najwięcej powietrza wprowadzić do farby aż się mocno spieni wtedy nie skrzepnie. Spróbuj przetestować następnym razem myślę że będzie dobrze. Darz Bór. :lol:
beskidhunter
 
Posty: 98
Dołączył(a): 11 września 2006, 20:03
Lokalizacja: BESKIDY

Postprzez Fiorkes » 12 maja 2007, 20:50

Skoro jestesmy juz przy temacie farby :wink: ... to jesli moge liczyc na rady, to moze ktos moglby doradzic jakas literature odnosnie farby , ale cos wiekszego. Dzialy w Giezynskim i Dembinioku mam przerobione.
Fiorkes
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 maja 2007, 20:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez MARS » 13 maja 2007, 09:35

Niestety nic takiego nie ma. "Po tropie" Brabletza możesz sobie darowa bo tam nic nowego się nie dowiesz. Ewentualnie jeśli jeszcze nie czytałem to polecam ten artykuł: http://www.gonczypolski.pl/index.php?wh ... ietropowca
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Fiorkes » 20 maja 2007, 22:01

Ehhhh, szkoda. Wychodzi na to ze bedzie tzreba troche przetlumaczyc z zagranicznych tektow.

Dziekuje za link :wink:
Fiorkes
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12 maja 2007, 20:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez olgierd » 11 czerwca 2007, 09:56

:D Witam!
Możesz spróbować jeszcze w: "Szkolenie psów - porady praktyczne" Jerzego Woźniaka, ŁOwiec Polski, Warszawa 2000, lub w: Hermann Eisenhardt "Polowanie z psem w polu, w lesie i nad wodą", Wydawnictwo Świat, Warszawa 1994. Pozdrawiam :D
olgierd
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 lutego 2007, 21:39
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez olgierd » 11 czerwca 2007, 09:59

:D Ad. cargazi
Ta rada z wodą jest o.k. zmieszać (niekoniecznie 50:50, może być mniej wody) i się nie zetnie. Octu do krwi czy kwasku, to można dodać przy robieniu kaszanki, a nie przy układaniu psa. Pozdrawiam :D
olgierd
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 lutego 2007, 21:39
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Postprzez remington700 » 30 października 2007, 02:02

witam.
co do farby mam pytanko, mianowicie jezeli trzymam farbe w zamrazalce i rozmroze ja ale trzymam w lodowce to jak dlugo nadaje sie do uzytku i czy moge ja zamrozic ponownie jesli zajdzie taka koniecznosc. farba jest bez "dodatkow".
mam tez pytanie co do skory dzika, mam kawalek kilkunastodniowy, trzymam w zamrazarce, jesli jest potrzeba odmrazam, a nastepnie znowu do zamrazalki. jak dlugo waszym zdaniem moge uzytkowac ta skore.
pozdrawiam.
remington700
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 października 2007, 11:06

Postprzez olgierd » 7 listopada 2007, 17:25

:D Witam!
Na Twoim miejscu pokruszyłbym tą farbę na kawałki i rozmrażał tylko tyle ile na raz potrzeba. W ten sposób będzie dłużej przypominała świeżą farbę.
Co do skóry, to jesienią (gdy chłodno), czy zimą spokojnie możesz ją przetrzymać bez szkody dla zapachu dłuższy czas. Poza tym masz też swój nos. Jeżeli uznasz, że zmieniła woń na gnilną, to nie używaj jej do szkolenia.
Pozdrawiam!
olgierd
 
Posty: 51
Dołączył(a): 20 lutego 2007, 21:39
Lokalizacja: Dolny Śląsk

farba pozyskanie i przechowanie

Postprzez Dziczy Przesmyk » 21 listopada 2007, 10:50

Ja robię to tak : jak się trafi dzika, to w butelkę po żywcu kubeczkiem ,zbieram farbę z wnętrza brzucha ,warunek nic na szybkość, żeby sie treśc pokarmowa nie dostała ,bo wtedy super pachnie w całym lesie,w butelce mam już zwykłą [b]sól kuchenną [/b]powiedzmy łyżeczke od herbaty lub dwie , po wlaniu jak farba jest jeszcze ciepła to mieszam ,powiem ,ze z takeigo dzika wycinka ok 70 kg miałem okooo1,5 litra farby ,mieszam ,potem studzę ,i zamrażam i tak sobie ona lezy jakiś czas ,potem wystarczy rozmrozić ,przelac do pojemników i albo od razu zamrozic lub wykorzystać.
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów

farba dzicza

Postprzez Dziczy Przesmyk » 21 listopada 2007, 10:55

a co do atrapy dzika to ja używam skóry dziczej ,którą obiłem kawałek deski i wysuszyłem ,mam do tego uchwyt całośc ma kształt prostokątny , 50 xx40 cm okolo , na tym zostawiam smakołyklub pod nią, dzieki temu terier nie odchodiz od razu tylko szuka tego smakołyku ,na konkursach to bardzo ładnie wychodzi. ale powtarzam trening czyni mistrza.

a co do twojej farby ja bym postarałsie o farbę z ubojni , tą twoją rozmroził , lub dodał wody , zrobiłbym takiego miksa i wykorzystał , ana stepnym razem ,jak kolego będziesz miał farbę z dzika to polecam ci mój sposób, sprawdzony.
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów

Postprzez remington700 » 24 listopada 2007, 16:51

dzieki Koledzy za podpowiedzi-odpowiedzi
D B.
remington700
 
Posty: 4
Dołączył(a): 27 października 2007, 11:06


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 251 gości