kamień.

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

kamień.

Postprzez Cyzio » 11 maja 2007, 12:20

Witam.
Na uzębieniu mojego pupila jest kamień. Raz mu zdejmowano , jaka jest przyczyna narastania tego cholerstwa. :twisted:
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez otka » 11 maja 2007, 12:36

Niestety niektóre psy mają predyspozycje do osadzania się kamienia.

U mnie w domu są dwie suki w podobnym wieku. Dostają jeść dokładnie to samo. Jedna ma zęby jak perełki, a druga młodsza niestety już musiała mieć zdejmowany kamień, neistety pod narkozą.

Nie ma innej rady jak szczota do zębów i pasta - specjalna dla psów oczywiście. Są też specjalne płyny, którymi się spryskuje zęby. Podobno dobrze robią suszone świńskie uszy , nie te wędzone tylko takie zwykłe - przynajmniej tak mi weterynarz mówił. Pies długo je żuje i podobno trochę to pomaga. Jeszcze nie sprawdzałam.
otka
 
Posty: 17
Dołączył(a): 18 września 2005, 15:49
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez MARS » 11 maja 2007, 14:22

Bardzo często kamień zalezy od składu śliny psa, a więc od predyspozycji osobniczych. Podstawa zapobiegania to sucha karma. Sa specjalne karmy majace bardziej zapobiegać np Dental z Royala, czy t/d Hill'sa. Dobrze też jeśli pies dostaję często coś co długo gryzie, żuje czyli duże wołowe gnaty, prasowane kości ze ściegien, czy wspomniane uszy cielęce, ale te GP to załatwi w dwie minuty, skoro moja Certa załatwia takie w 10 :).
Jeśli i to nie pomaga to niestety pozostaje codziennie szczotkowanie zębów.
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości