Nie rozumiem :-(

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Nie rozumiem :-(

Postprzez MARS » 29 czerwca 2007, 09:37

Lubię sobie od czasu do czasu poprzeglądać ogłoszenia ze szczeniakami. Zobaczyć co tam sie urodziło, czasem obejrzeć fotki maluchów. W ogłoszeniach jak w życiu, są i psiaki rodowodowe, są i bez udokumentowanej przeszłości. Potrafię zrozumieć, kiedy po suce bez rodowodu są do sprzedania szczeniaki także bez takowego. Rozumiem, czemu czasem są bezmetrykalne szczeniaki po suce tylko z metryką - ot lenistwo właściciela któremu się nie chce na trzy wystawy pojechac. Potrafię to zrozumieć bo dla mnie wystawa to tez zło konieczne. Jednakże ostatnio znalazłem ogłoszenie, którego już nie rozumiem...
Szczeniaki GP. Matka z dyplomem I st z dzikarzy, Champion Polski - czyli uprawnienia hodowlane ma. Ojciec także z rodowodem bo na konkursie dzikarzy się ładnie zaprezentował. Tylko czemu szczeniaki bez metryk?? Wychodzi mi że albo chodzi o kasę i jest to drugi miot suki w roku, albo też pies ma tak wielkie wady w eksterierze że uprawnień nie dostał. Czy to naprawdę tak wielki problem poszukać kawalera z uprawnieniami? Zwłaszcza w rasie która tak naprawdę dopiero się tworzy? Czemu zaprzepaścić dorobek hodowlany poprzedników, mając praktycznie już wszystko. Nawet jeśli to by było przypadkowe krycie, to przecież jest coś takiego jak warunkowe krycie, czemu nie mozna było z tego skorzystać???
Sorry za gorzki post, ale zły dzień mam i to ogłoszenie mnie dobiło :-(((
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez Cyzio » 30 czerwca 2007, 13:12

Witam.
Takie ogłoszenie powinno być ,,wypierniczone,, niestety ,,brak takiego,, programu.
Pozdrawiam.
ps z kilkoma kolegami nie rozmawiam bo nie dałem swojego psa na krycie bo sunia bez rodowodu . :lol:
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez norbi » 14 sierpnia 2007, 17:49

8) Oj Marsie Ty jesteś Fachura a co ja mam powiedzieć ??? jak czytam nie które posty ręce opadają , myśliwi i ,,hodowcy,, ale ortografie zawsze poprawiaj :wink: DB
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości
cron