baton..... :-) wyżeł ????? a moze nie????

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

baton..... :-) wyżeł ????? a moze nie????

Postprzez anna kuś » 29 lipca 2007, 20:36

witam, od ponad dwóch lat jestem włascicielka wspaniałego psiaka, którego matka była labradorką, natomiast on odziedziczył wszystkie cechy wyżła - zarówno jesli chodzi o charakter jak i o wyglad. bardzo chciałabym by ktos zechciał go zobaczyć i ocenic, jak bardzo a i czy wogóle jakiekolwiek cechy labradora w nim pozostały. jest piękny, zgrabny, brązowy - nie odbiega w moim mniemaniu od wygladu wyżłów niemieckich krótkowłosych. szybki jak silny wiatr..... uwielbia biegać i szukać, pływać i węszyć. jesli widzi ptactwo, wystawia łapę, czai sie i usiłuje zapolować. czy istnieje taka mozliwość by go ocenic??? i zakwalifikować ewentualnie do tej konkretnej rasy wyżła?????? wiem, zdaję sobie sprawę z tego ze mieszanka ras dyskwalifikuje go na takie dzieńdobry, bo..... kundel...... ale? to nie tak. wiele razy, a w zasadzie zawsze słyszę \\\" jaki to przepiękny wyżeł\\\" a były tez i takie sytuacje gdy własciciele rodowodowych wyżłów robili mu zdjęcia twierdząć ze bardziej pięknego nie widzieli. moze warto by było zainteresować się nim. proszę o opinie i ewentualne wskazówki. i z góry dziekuje. Wabi sie pospolicie choć tez i dziwnie. BATON - a to dlatego ze jest tak przepieknie czekalodowy. na klatce ma biało brazowe umaszczenie i na przednich łapach - moze dwa centymetry ponad pazury tez. będę wdzieczna za odpowiedź. On jest poprostu wspaniały!
pozdrawiam
anna kuś
 
Posty: 1
Dołączył(a): 29 lipca 2007, 20:15

Re: baton..... :-) wyżeł ????? a moze nie????

Postprzez Dzik » 30 lipca 2007, 08:44

[quote="anna kuś"]witam, od ponad dwóch lat jestem włascicielka wspaniałego psiaka, którego matka była labradorką, natomiast on odziedziczył wszystkie cechy wyżła - zarówno jesli chodzi o charakter jak i o wyglad. bardzo chciałabym by ktos zechciał go zobaczyć i ocenic, jak bardzo a i czy wogóle jakiekolwiek cechy labradora w nim pozostały. jest piękny, zgrabny, brązowy - nie odbiega w moim mniemaniu od wygladu wyżłów niemieckich krótkowłosych. szybki jak silny wiatr..... uwielbia biegać i szukać, pływać i węszyć. jesli widzi ptactwo, wystawia łapę, czai sie i usiłuje zapolować. czy istnieje taka mozliwość by go ocenic??? i zakwalifikować ewentualnie do tej konkretnej rasy wyżła?????? wiem, zdaję sobie sprawę z tego ze mieszanka ras dyskwalifikuje go na takie dzieńdobry, bo..... kundel...... ale? to nie tak. wiele razy, a w zasadzie zawsze słyszę \\" jaki to przepiękny wyżeł\\" a były tez i takie sytuacje gdy własciciele rodowodowych wyżłów robili mu zdjęcia twierdząć ze bardziej pięknego nie widzieli. moze warto by było zainteresować się nim. proszę o opinie i ewentualne wskazówki. i z góry dziekuje. Wabi sie pospolicie choć tez i dziwnie. BATON - a to dlatego ze jest tak przepieknie czekalodowy. na klatce ma biało brazowe umaszczenie i na przednich łapach - moze dwa centymetry ponad pazury tez. będę wdzieczna za odpowiedź. On jest poprostu wspaniały!
pozdrawiam[/quote]

Pies mógł odziedziczy cechy wyżła, ale matka była Labradorem :P , tak więc nie można go nazwac wyżłem. Poza tym pies nie ma rodowodu. A nawet Labrador których matka i ojciec byli labradorami a on nie ma rodowodu nie można tu mówi o Labradorze-Retrieverze czystej krwi. Pozdrawiam ale wiem na pewno że piesek jest słodki oraz może byc nawet lepszy niż niejeden wyżeł.


Pozdrawiam, Dzik.
Dzik
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 kwietnia 2007, 15:37


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 25 gości