Pomocy jaką rase wybrć POSAKOWIEC BAWARSKI czy JAGDTERIER

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Pomocy jaką rase wybrć POSAKOWIEC BAWARSKI czy JAGDTERIER

Postprzez mariusz19 » 5 października 2007, 16:28

witam pytanko jak w temacie!!!!! jaką rase wybrać bede za rok myśliwym.
jagdteirer tylko na dziki by dochodził lecz posakowiec możę służyć by dochodził dzika, sarne... Co WY koledzy proponujecie?????
mariusz19
 
Posty: 22
Dołączył(a): 20 marca 2007, 20:32

Postprzez norbi » 5 października 2007, 19:27

8) Kolego a coś więcej? np ;co masz w łowisku jaki ,,podszytk ,, i na co luibusz polować?? wtedy Ci może pomogę ale Jag to napewno dobry wybór :))) a jak weźniesz z dobrej Hodowli to sam zobaczsz:)) :wink:
Avatar użytkownika
norbi
 
Posty: 325
Dołączył(a): 6 listopada 2006, 20:13
Lokalizacja: Sanok Bieszczady

Postprzez cygan11 » 5 października 2007, 21:39

to wszystko zalezy od zwierzyny jaka posiadasz w lowisku i jaki polowania lubisz! jezeli masz duzo jeleni, saren , dzikow i polujesz glownie z ambony i potrzebny ci pies to poszukiwania podstrzalkow to oczywiscie wybierz posokowca ale jezeli masz w lowisku glownie dziki i bazanty (bo pszypomne ze jagdterrier to niezly plochacz) to polecam jagdterriera (poczekaj do wiosny to ci sprzedam szczeniaka) :D
Darz Bór!!!
cygan11
 
Posty: 164
Dołączył(a): 30 stycznia 2007, 09:56
Lokalizacja: woj.lubelskie

Postprzez Cyzio » 6 października 2007, 09:09

Witam.
A miałem spaniela, jamnika obecnie Gończego Polskiego,I jest praktycznie pieskiem na wszystko.Ale miewa ,,zachcianki,,Do błota po kaczkę nie wejdzie :oops:
Darz Bór.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Glaca » 6 października 2007, 09:30

Ja mam od roku posokowca bawarskiego. Fenomenaly pies. Nie był w żadnych szkołach, trenowałem go sam z ojcem. Doskonały pies do podchodzenia dzików, saren. Dodatkowo ona ( bo to suczka "Kama" :P ) kocha pływać. Niezastąpiony pies na kaczki, znosi każdą z wody i dobrze je płoszy. Jedyna jej wada to to, że ciężko ją odwołać jak rusza za wypłoszonym lisem, ale to jest tylko mały problem do skoordynowania. Bardzo polecam posokowce. Są naprawde pracowitymi i przyjacielskimi psami =)
Glaca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 2 października 2007, 19:59

Jaguś czy Bawar w mojej ocenie to oba super psy .

Postprzez Dziczy Przesmyk » 20 listopada 2007, 18:31

Moi drodzy mam Jagusia , zrobił on ostanio sobie Championat ,jeśli chodzi opolowanie to: pies super , twardy tylko z powrotami na konkursach jest czasem problem w łowisku go nie mam , już parę razy chyba 4 wyganiał dziki na linię ale nie padł ani jeden , wiec psiak obraził się, no ale później było lepiej.Mam terz Bawara ,ale bez papieró troszke żałuje ,no ale ,z tym pse zaczynałem ,moja przygode z łowiectwem , tak spokojnego ,posłusznego to jeszcze nie miałem ,to jest duży dzieciak pieszczoch ,ale po woli : lubi wodę ,aportuje patyk z każdej wody cieplła zimna , chodzi ze mna w polowaniach w nagonce dzika atakuje ale z odległości , piszą i mowią , żeby nie używac do poszukiwania saren ,bo gubi trop ,ja w ubiegły msezonie strzelałem 8 rogaczy parę lisów , nap olowaniu zbiorowym koelga strzelił z breneki w biegu koźlaka ,to żaden , zm yśliwych nie chciał isć z psem do poszukania ,amój duszek położony na trop ,zabawiłsie w odkurzacz, ipo 90 około metrach strzał na spóźnioną komorę, breneka trafiła w gałąź potem , koźlaka znalazł , go , jak słyszy strzał to wie że zaraz będzie szukać, .Chodzi razem z jagusiem na dziki , ja problem z utrzymaniem , nie mam do mnie przychodzą oba ,jak są dziki w miocie to chwila jakieś do 1 -2 minut i jazgot.

Sam oba układałem ,i układam , jagus wymaga troszke wiećej uwagi , gdybym miał to doświadczenie , co mam teraz to jaguś chodizł by tylko jak szwajcarski zegarek .
Darz Bór
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów

nie dopisałem

Postprzez Dziczy Przesmyk » 20 listopada 2007, 18:32

Jagterier

ZOm Askiras MROK Ch.pl z certyfiaktem użytkowosci
Posokowiec Bawarski Duch
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 253 gości