Gończe poszukiwane! Potrzebne włosy!

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Gończe poszukiwane! Potrzebne włosy!

Postprzez mperla » 16 listopada 2007, 15:11

Drodzy Państwo,
Jestem studentką studiów magisterskich na kierunku Zootechnika SGGW. Tematem mojej pracy magisterskiej jest: Polimorfizm sekwencji DNA u wybranych linii genetycznych gończego polskiego.
Założeniem pracy jest identyfikacja i charakterystyka, przy pomocy technik molekularnych, linii genetycznych występujących w obrębie tej rasy w Polsce.
Do rozpoczęcia badań potrzebuję jednak materiału badawczego w postaci włosów psów.
- włosy powinny być wyrwane (wtedy włos posiada cebulkę) a nie odcięte lub wyczesane
- najlepiej pobrać je z nasady ogona (jest to miejsce mniej wrażliwe na wyrywanie włosów), jednak włosy nie musza pochodzić z jednego miejsca
- liczba włosów z cebulkami pobranych od każdego osobnika nie powinna być mniejsza niż 10 (optymalnie 20-50- to jest mały pęczek włosów)
Zwracam się z uprzejmą prośbą o zebranie takiego materiału i włożeniu go do papierowych, opisanych imieniem psa i płcią, kopert. W jednej kopercie powinny znaleźć się włosy od jednego osobnika, kopertę z włosami należy starannie zakleić aby nie doszło do zanieczyszczenia, ubytku lub zniszczenia materiału.
Do równoległej analizy potrzebuję również kserokopii rodowodu.

Mam nadzieję, że spełnicie Państwo moją prośbę i z góry dziękuję za pomoc.
Z poważaniem

Magdalena Perlińska
mperla@wp.pl

Katedra Genetyki i Ogólnej Hodowli Zwierząt
ul. Ciszewskiego 8
02-786 Warszawa
mperla
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 listopada 2007, 15:09

Postprzez mperla » 16 listopada 2007, 15:11

Wyniki badań genetycznych nie będą bez zgody właścicieli wykorzystane w żadnym innym celu oprócz wymienionego. Wyniki analiz genetycznych poszczególnych osobników wykorzystane w mojej pracy zostaną zakodowane (z wyjątkiem przynależności do linii genetycznej) i nie będą ujawnione bez zgody właścicieli.
mperla
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 listopada 2007, 15:09

Postprzez Cyzio » 16 listopada 2007, 15:54

Witam.
No posiadacze Gończych Polskich trzeba się łapać za psi ogon. A bez ,,ponaglenia,, zapewne zapomnę :oops:
Pozdrawiam.
Cyzio
ponad 2000 postów!
ponad 2000 postów!
 
Posty: 2336
Dołączył(a): 19 kwietnia 2004, 22:42
Lokalizacja: Sudecka Kraina Łowiecka.

Postprzez Krakus » 16 listopada 2007, 22:56

Na forum http://forum.polskigonczy.avx.pl/ już dotarłaś :lol: . Spróbuj jeszcze w dziale „Psy myśliwskie” na łowieckim: http://www.lowiecki.pl/forum/list.php?f=13. Kolejne dobre miejsce to http://www.gonczypolski.pl/index.php?whereami=forum – z tym, że padł im serwer SQL i forum odpali dopiero w poniedziałek lub wtorek :( . Wpisz też „gończy polski” w Google to znajdziesz kilkanaście lub kilkadziesiąt innych stron.
Krakus
 
Posty: 169
Dołączył(a): 6 maja 2007, 14:56

Postprzez mperla » 17 listopada 2007, 16:05

bardzo dziekuje. kazda pomoc sie przyda :)
mperla
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 listopada 2007, 15:09


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 239 gości
cron