Labradory

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Labradory

Postprzez radek skiba » 10 listopada 2004, 19:36

Proszę o informacje na temat tych psów. Chce takiego kupić i chcę zasięgnąć informacji na temat tych psów u fachowców
Avatar użytkownika
radek skiba
 
Posty: 238
Dołączył(a): 14 października 2004, 20:47
Lokalizacja: Pasieki

Postprzez Bozka » 10 listopada 2004, 19:57

Poczytaj sobie na roznych stronach np - www.labrador.pl oraz innych. No izalezy co wiesz a co potrzebujesz sie dowiedziec ?

Bozka
Avatar użytkownika
Bozka
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24 października 2004, 19:05
Lokalizacja: Mazowieckie

witam

Postprzez radek skiba » 10 listopada 2004, 20:59

Dzięki
Avatar użytkownika
radek skiba
 
Posty: 238
Dołączył(a): 14 października 2004, 20:47
Lokalizacja: Pasieki

Re: Labradory

Postprzez ag@ » 10 listopada 2004, 21:12

radek skiba napisał(a):Proszę o informacje na temat tych psów. Chce takiego kupić i chcę zasięgnąć informacji na temat tych psów u fachowców

Radek na www.dogomania.pl jest forum właścicieli i miłośników labków (szukaj w odpowiedzniej grupie) :P :P :P - teraz chyba mają jakąś awarię (nie mogę wejść :( ) - przenoszą się na nowy serwer i od czasu do czasu coś się dzieje - ale normalnie działa nieźle
ag@
 
Posty: 30
Dołączył(a): 29 września 2004, 19:54
Lokalizacja: małopolska

Postprzez Maciachowa » 10 listopada 2004, 23:03

Teraz sa jeszcze do kupienia szczeniaki z ciekawego skojarzenia. Pochodzenie calkiem calkiem a matka szczeniat sprawdzona i na konkursach retrieverow i chyba tez w naturalnych warunkach.
Adres strony hodowli www.labrador2004.republika.pl
Gdyby nie klopoty domowo-rodzinne, juz mialabym szczeniaka z tego kojarzenia :-)

powodzenia :o
Maciachowa
 
Posty: 5
Dołączył(a): 6 listopada 2004, 01:04
Lokalizacja: Pabianice

Labradory

Postprzez jagers » 15 listopada 2004, 12:17

Witam - mam 10 miesięczna Labradorkę z perspektywy tych kilku miesięcy mogę sie podzielić kilkoma uwagami na ich temat . Teść mój jest myśliwym więc zaczęlo się od polowania na kaczki w sierpniu - aport z otwartej wody był robiony super, troche gorzej z aportem z szuwar dla takiego młodego psiaka było to ciężkie zadanie i tu już skuteczność była dużo gorsza . Aporterami są świetnymi - nasza Brenda jako 8 tygodniowe szczenie dzielnie aportowała kapcie apóżniej to już zdarzały się inne rzeczy (pilot od tetewizora,klawiatura komputerowa itp.). Na pewno nie może być zamykana sama w mieszkaniu ( chyba że w specjalnie przygotowanym miejscu) wtedy jest to tajfun na czterech łapach - przenosi, sciąga wszystko co ma w zasięgu pyska. Należy bardzo uważać z karmieniem ponieważ mają bardzo dużą skłonność do tycia. W chwili obecnej jesteśmy zainteresowani informacjami na temat osób z rejonu polski południowej szkoloących psy do udziału w konkursach myśliwskich. Ponieważ jest suką rodowodową ( szczenięta 2XWO I miejsce i jak narazie klasa młodzieży II doskonała w pierwszym starcie )dlatego bardzo chcielibyśmy zrobić z niej sukę użytkową .
jagers
 
Posty: 40
Dołączył(a): 10 sierpnia 2004, 08:39

Postprzez hurra_qwer » 10 kwietnia 2005, 15:09

ja mam 9-mies suke (czekolada, bez rodowodu :? ) aportuje co się da, nie szkolę bo nie mam potrzeby, ale typ użytkowy. Nawet podrywa gołebie, a to nie jej zadanie, więc jest ok
acha, to są typy bez charakteru w porównaniu do wyżłów a już na pewno terierów czy "jajników"
hurra_qwer
 
Posty: 6
Dołączył(a): 2 marca 2005, 10:30
Lokalizacja: katowice

Postprzez Asia Sidor » 5 października 2005, 16:23

cześć ja mam 12 tygodniową tequilę biszkopcika
:D i jest to chyba jedyny labrador który, jak zostaje sam, nic nie niszczy...jak mogę doradzić- mój weterynarz robi wszystkim labradorom badanie stawów ( rtg) tak, profilaktycznie, na wszelki wypadek...polecam, można zapobiec wielu przykrościom...
pozdr...
Asia Sidor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 października 2005, 16:13
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez Asia Sidor » 5 października 2005, 16:25

:roll: aha labradorek powinien mieć 3- 4 miesiące do takiego badania...
Asia Sidor
 
Posty: 2
Dołączył(a): 5 października 2005, 16:13
Lokalizacja: Gliwice

Postprzez sodalis » 25 czerwca 2006, 18:55

Witam ja mam dwie labradorki, a swoją przygode ze szkoleniem do konkursów myśliwskich rozpoczełam nie dawno.
W tym roku planuje wystartować ze starszą suczką w konkursie klasy B, a z młodszą w konkursie klasy A.
A jakie będą efekty? - napisze po konkursie. :D
sodalis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 czerwca 2006, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sodalis » 27 września 2006, 21:23

Więc wystartowałyśmy - w Malanowie na Konkursie Retrieverów klasy B moja labradorka zdobyła dyplom II stopnia - myśle, że jak na początek jej i nojej przygody z konkursami całkiem nie źle.
sodalis
 
Posty: 23
Dołączył(a): 25 czerwca 2006, 18:40
Lokalizacja: Warszawa

labi z gliwic

Postprzez Piotr 30.06 » 9 lutego 2007, 22:08

mam 6 miesięcznego labradora, narazie dobrze wystawia gołebię :)
zobaczymy jak dalej
pozdraiam
Avatar użytkownika
Piotr 30.06
 
Posty: 68
Dołączył(a): 9 lutego 2007, 21:10
Lokalizacja: śląsk

Postprzez Adrian89 » 12 lutego 2007, 18:09

Witam!
Ja mam dwu i pól rocznego laba o imieniu Kamrat. Po bardzo intensywnie polujących rodzicach... Rodowodowy, w 2/3 drogi do reproduktora.
Szkoliłem go wg własnego uznania i "Szkolenia retrievera" C. Marchwickiego.
Pies bardzo szybko kojarzy. O żarłoczności nie muszę wspominac. Jeśli chodzi o stosunek do ludzi to nie ma "manii wyższości" jak np. jamnik. Natomiast w stosunku do innych psów nie da sobie w kaszę... Najbardziej nie lubi łajek ;-).
Z aportem nie ma problemu, z otwartej wody, z szuwarów, z pola... Nosił gęsi, bażanty, kaczki i grzywacze. (Próbował zaaportowac dzika ok. 50-60 kg) ;-)
Szkoliłem go również na tropowca - znalazł kilka dzików, jeleni... Przy zwierzu jest bardzo energiczny, ale niestety nie szczeka ;-(, ale może w końcu to nastąpi.
Kiedy był mały zjadł kilka frędzli z chodnika, wydrapał tynk ze ściany w dwóch miejscach(!) i to by było na tyle. Gdy zostawał sam zawsze miał jakiegoś gryzaka...
Ze swojej strony bardzo gorąco polecam tą rasę, zarówno jako psa myśliwskiego jaki i psa do towarzystwa...
Zawsze wita mnie "łamiąc" się w pół ze szczęścia oraz z kapciem w pysku ;-)
Pozdrawiam
Adrian89 - dumny posiadacz labradora!
Adrian89
 
Posty: 63
Dołączył(a): 10 lutego 2007, 19:47
Lokalizacja: Bystrzyca Kłodzka

Postprzez Toller » 12 lutego 2007, 19:40

No i też sporo miłośników rasy i informacji o labkach jest na forum www.labradory.info :D
Toller
 

Postprzez cargazi » 5 kwietnia 2007, 22:50

cargazi
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 kwietnia 2007, 09:57
Lokalizacja: Mazury

Następna strona

Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości