Pointer-Jego użyteczność

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

Pointer-Jego użyteczność

Postprzez Zakochany w Łowiectwie » 11 stycznia 2008, 14:52

Witam wszystkich.Chciałem sie dowiedzieć czegoś wiecej o tej rasie.Jak sprawdzaja sie te pieski na polowaniu,czy chetnie aportuja z wody,czy nadaja sie jako płochacze i czy dobrze pracuja po farbie?Dziekuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.
Zakochany w Łowiectwie
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, 19:03
Lokalizacja: Woj. Świętokrztskie

Postprzez borowik » 11 stycznia 2008, 16:36

Pointer to esencja wyżła. Pointer jest tym w wyżłach czym koń pełnej krwi angielskiej w hodowli koni szlachetnych. Prawie każdy wyżeł na kontynencie eropejskim posiada dolew krwi pointera.
Ponieważ pointer jest wyżłem więc napewno nie jest płochaczem.
Jest to rasa wychodowana do pracy w suchym polu. Praca w wodzie i aport nie jest ich najmocniejszą stroną, ale napewno to potrafią.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez borowik » 11 stycznia 2008, 16:38

I jeszcze jedno. Ponieważ są psami pracujacymi górnym wiatrem więc ich specjalnością nie jest praca na farbie. Chociaż napewno da się je tego nauczyć.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Zakochany w Łowiectwie » 11 stycznia 2008, 20:15

Dziekuje za wypowiedz. Bedąc we włoszech mogłem zaobserwować prace tych piesków w polu-swietnie robiły stujke wystawiajac ptactwo.Zastanawiałem sie wówczas jak sprawdzały by sie w naszych łowiskach przy polowaniu własnie na kaczki, stad moje pytanie. pozdrawiam
Zakochany w Łowiectwie
 
Posty: 12
Dołączył(a): 8 stycznia 2008, 19:03
Lokalizacja: Woj. Świętokrztskie

bardzo ładnie pracują w polu

Postprzez Dziczy Przesmyk » 23 stycznia 2008, 13:50

Pointery ,szybkość chodów ,wiatr to trzeba zobaczyć.
Dziczy Przesmyk
 
Posty: 50
Dołączył(a): 20 listopada 2007, 18:17
Lokalizacja: Brwinów

Re: Pointer-Jego użyteczność

Postprzez pointer57 » 6 marca 2008, 23:03

[quote="Zakochany w Łowiectwie"]Witam wszystkich.Chciałem sie dowiedzieć czegoś wiecej o tej rasie.Jak sprawdzaja sie te pieski na polowaniu,czy chetnie aportuja z wody,czy nadaja sie jako płochacze i czy dobrze pracuja po farbie?Dziekuje z góry za odpowiedzi i pozdrawiam.[/quote]

pointery to psy wystawiające zwierzynę spójż na stronę : www.pointer.vip.interia.pl oczywiście jak to wyżeł, również aportuje i z wodą nie ma problemu jeśli jest po co wchodzić , pracuje również po farbie , choć ceniony jest za tzw. ,,górny wiatr" . W polu pracują w galopie , w domu są nadzwyczaj spokojne , wręcz leniwe . Bardzo łagodne w stosunku do ludzi.
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez IrishPointer » 2 stycznia 2010, 21:04

witam ..jestem posiadaczka ROcznego Pointera ..zdaniem sa to swietne psy ..Irish kocha wode swietnie aportuje ma swietny wech ..sa to bardzo madre psy ... SA bardzo delikatne ale i wytrwale ...wspaniale pracuja przed strzalem zreszto to specjalisci od pracy w polu , sklonnosc do pracy z uniesionym nosem jest powolaniem tej rasy.Idac po sfarbowanym tropie zajca lub po tropie wyciekajacego baZAnta , pointer wykazuje wielka wytrwalosc w tropieniu ...stanowczo Polecam..!
IrishPointer
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 stycznia 2010, 20:45
Lokalizacja: Krasnystaw


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości