KTóREGO Z WYżłOW POLECACIE

Rasy psów, zawody, szkolenia

Moderator: Cyzio

KTóREGO Z WYżłOW POLECACIE

Postprzez brumelis » 31 stycznia 2008, 22:59

Witam wszystkich forumowiczów za mną jak do tąd dwa sezony polowań a ja jeszcze bez psa jestem. Chcę kupić wyżła najlepiej wielostronnego gdyż w łowisku jest bażant kuropatwa, kaczki no a jak by pracował jeszcze po tropie to już szczyt marzeń. mieszkam na wsi w domu z ogrodem. w niedalekiej przyszlości planuje rodzine wiec pies powinien być raczej łagodny. nie ukrywam że podobają nam się setery myślałem też o węgrze i fousku. acha no i jeszcze płeć. pomożecie?
brumelis
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, 22:43
Lokalizacja: małopolska

Postprzez cygan11 » 1 lutego 2008, 09:09

WYŻEŁ NIEMIECKI GŁADKOWŁOSY :!:
cygan11
 
Posty: 164
Dołączył(a): 30 stycznia 2007, 09:56
Lokalizacja: woj.lubelskie

Postprzez MARS » 1 lutego 2008, 09:22

[quote="cygan11"]WYŻEŁ NIEMIECKI GŁADKOWŁOSY :!:[/quote]

Nie ma takiej rasy :cry:

Ja bym polecił coś z dłuższą sierścią. Fousek czy Niemiecki Szorstkowłosy. Setery są piękne, ale trudniejsze do ułozenia, i łatwiej trafic na burka bez pasji. Co do płci - jeśli to pierwszy pies to radziłbym sukę. Co prawda trzeba się liczyc z cieczkami, ale jest bardzij karna i bardziej przywiązana do właściciela
MARS
 
Posty: 544
Dołączył(a): 4 maja 2004, 09:12
Lokalizacja: Łódź

Postprzez cygan11 » 1 lutego 2008, 09:24

sorki pomyłka oczywiscie chodzilo mi o wyżła niemieckiego krutkowłosego :oops:
cygan11
 
Posty: 164
Dołączył(a): 30 stycznia 2007, 09:56
Lokalizacja: woj.lubelskie

Postprzez gajer91 » 1 lutego 2008, 12:34

weź kup sobie weimara... piękne psy a do tego słyszałem że mądre... za rok może sprobuje wyprosić u rodziców takiego srebnego, bo na razie mam jaga na bażanty:D
Avatar użytkownika
gajer91
 
Posty: 10
Dołączył(a): 21 grudnia 2007, 18:51
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez brumelis » 1 lutego 2008, 16:59

wyżła niemieckiego szorstkowłosego bym za bardzo nie chciał, z takim właśnie poluje mój ojciec i o ile w terenie sie sprawdza to to jest jednak dość agresywny. seter gordon by mi odpowiadal tylko boje się właśnie że mógł bym sobie nie poradzić z jego ułożeniem. a co z wyżłem węgierskim?
brumelis
 
Posty: 3
Dołączył(a): 31 stycznia 2008, 22:43
Lokalizacja: małopolska

Postprzez borowik » 1 lutego 2008, 18:14

Jeżeli wyżeł niemiecki ostrowłosy jest za ostry to polecam fouska. Wszystkie te cechy w pracy co u wyżła niemieckiego ostrowłosego tylko pies bardziej nastawiony na kontakt z człowiekiem. Napewno nie jest to pies agresywny. Chociaż agresywnego psychola można zrobić w każdej rasie "odpowiednia szkołą" . Proszę przeczytać o tych rasach w "Wyżłach" Dembinioka. Podobnie gordon seter też potrzebuje towarzystwa człowieka i lubi z nim przebywać i pracować.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez Judit » 13 lutego 2008, 20:53

A może seter irlandzki czerwono-biały?

Ma krótszą sierść niż irland mahoniowy i gordon, i zdecydowanie łatwiejszą w utrzymaniu. Jest bardziej masywny i krępszy niż jego rudy kuzyn, za to szybszy niż gordon. Doskonały na wszelkiego rodzaju ptactwo. Ze względu na krępą budowę nie zawiesza się w krzakach, trzcinach itd. Nadaje się do pracy w otwartym polu, jak i w lesie czy na bagnach. Ma dużą pasję myśliwską.
A ponadto jest inteligentny, bardzo łatwy w ułożeniu, nie tak uparty jak gordon. Chętnie podporządkowuje się przewodnikowi.
Nie ma w sobie za grosz agresji więc nadaje się na psa rodzinnego.
Jest bardzo uczuciowym psem i cudownym kompanem dzieci.
Judit
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 sierpnia 2007, 16:29
Lokalizacja: Lubartów

Postprzez odona56 » 16 lutego 2008, 16:23

a może flat coated retriever? bez cienia dominacji, nastawiony na wspolprace z czlowiekiem
fantastyczny aporter z ladu i wody, dobry na tropie, nie ma tendencji do ucieczek, oblednie szybko sie uczy ,mega posłuszny, z uwagi na swoja wrodzona lagodnosc wykorzystywany ostatnio dosyc czesto w dogoterapii. kocha swoja rodzine, lubi ludzi, nie wszczyna awantur z innymi psami. Szkolenie flatow odbywa sie tylko i wylacznie metodami pozytywnego wzmocnienia. Nie jest dzikarzem! :D nie pilnuje obejscia, nie jest psem obronnym :D na codzien llizawka.
pozdrawiam
odona56
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 października 2007, 13:29
Lokalizacja: Tychy

co kupić

Postprzez pointer57 » 7 marca 2008, 12:45

polecam wyżła angielskiego pointera- spóż galeria na stronie: www.pointer.vip.nteria.pl
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

moje doświadczenia z pointerami

Postprzez pointer57 » 7 marca 2008, 13:21

Już od wielu lat poluję z pointerami i jak dotąd mnie nie zawiodły .
Oprócz tego , że wspaniale okładają pole , pracując górnym wiatrem w pięknym stylu i pewnie wystawiaja zwietrzoną zwierzynę przez co doprowadzają myśliwego do niej , to jak to wyżły potrafią aportować , odnaleść po tropie postrzałka . Moje pointerki naturalnie bez nauki , głoszą dzika i to nie tylko żywego ale również takiego co złożył już testament . Obie suczki które użytkuje miały conajmniej po 50 spotkań z dzikami w naturze . Tu muszę zaznaczyć , że nie puszczam pointerów z naganką na polowaniu zbiorowym . To co Pointer potrafi najlepiej pokazane jest na zdjęciach w galeri strony www.pointer.vip.interia.pl
pointer57
 
Posty: 66
Dołączył(a): 6 marca 2008, 22:02
Lokalizacja: bydgoszcz

Postprzez borowik » 7 marca 2008, 20:05

Odona 56
Jeśli pies w nazwie rasy ma słowo retriver to najprawdopodowbiej nie jest wyżłem tylko retriwerem. Pytający chciał natomiast wiedzieć jaką rasę wyżłów polecaja forumowicze.
borowik
 
Posty: 729
Dołączył(a): 5 kwietnia 2005, 13:01

Postprzez odona56 » 9 marca 2008, 12:28

:D masz racje
pozdrawiam
odona56
 
Posty: 43
Dołączył(a): 4 października 2007, 13:29
Lokalizacja: Tychy


Powrót do Psy Myśliwskie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 243 gości